MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Nie stójcie w korku

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Czwartek, 30 lipca 2020, 11:43
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 8:18
Autor: red
Fot. archiwum
Policjanci ruchu drogowego apelują do turystów wybierających się do czeskiego Adršpachu.

Wałbrzyscy policjanci zwracają się z apelem do turystów wybierających się do czeskiego Adršpachu, którzy chcieliby skorzystać z przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie.

Obecnie po stronie czeskiej na tej trasie występują utrudnienia w ruchu drogowym związane z remontem nawierzchni jezdni, a przy tym także brakiem miejsc postojowych. W związku z tym wszystkim kierującym zaleca się wybranie przejścia granicznego w Golińsku i pozostawienie samochodu na jednym z polecanych przez stronę czeską parkingów.

W przypadku pokonania przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie może się okazać, że utkniemy w gigantycznym korku. Niewykluczone jest również, że zostaniemy zawróceni przez policjantów z tego kraju do Polski, ze względu na brak możliwości przejazdu dalszym odcinkiem drogi w kierunku Adrešpachu. Strona czeska zaleca dotarcie do tej turystycznej miejscowości trasą przez przejście graniczne w Golińsku.

Wybierając się do Adršpachu warto pamiętać o właściwym i bezpiecznym parkowaniu. Wg strony czeskiej najlepiej swój samochód pozostawić na parkingach przy dworcach kolejowych w Teplicach nad Metují (centralny lub miasto) i dalej udać się pociągiem do miejsca docelowego. Pociągi w obu kierunkach kursują co pół godziny, a przystanek w Adršpachu znajduje się w pobliżu wejścia do skalnego miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
1
7%
Hahaha
2
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Idą na Jasną Górę

Wałbrzych spadł w rankingu

Zabytkowe perełki

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~No 30-07-2020 15:48
Polskie konie nie po to jadą wozem do skalnego miasta żeby jakimś pociągiem potem podróżować. Koń musi dojechać pod samo wejście a najlepiej żeby w środku też można było jeździć. Wystarczy zobaczyć co to bydło robi pod marketami albo blokami mieszkalnymi. Jakby się dało to cymbały wjechaliby do stołowego a w markecie pod samą półkę.
~ 30-07-2020 16:46
do: ~No (15:48)
Ale pie.... trzy po trzy para piętnaście!!! Po co takie glupie rzeczy piszesz to ja nie wiem
~Kierowca 31-07-2020 7:55
do: ~ (16:46)
Gosn ~No pisze prawde. Polscy kierowcy nie maja kultury.wielu kupilo stare auta z niemiec i czuja sie panami zycia.sam jestem kierowca ale jadac do innych duzych miast nie wiezdzam do centrum tylko staram sie korzystac z komunikacji miejskiej.oszczedza to duzo czasu i nerwow od stania w korkach.zobacz ilu polskich kierowcow jezdzi po szlakach turystycznych w gorach lasach itp.id...i
~Jarosław 3-08-2020 10:06
do: ~ (16:46)
Bo ma rację. Nic dodać nic ująć
~Moherowy Pisior 30-07-2020 20:37
Na szczęście od przyszłego roku będzie limit wstępu do skalnych miasteczek, z rejestracją przez internet. Skończy się rozjeżdżanie okolic Adru przez Polaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Za bon do Kopalni

Uważajce podczas kąpieli

Testują napędy

Trwają żniwa

Zmarł symbol Wałbrzycha