MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Nie sprzedawaj alkoholu nieletnim

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Piątek, 20 sierpnia 2010, 7:41
Aktualizacja: 7:42
Autor: red
Rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Pozory mylą, dowód nie”, której organizatorami są Komenda Główna Policji oraz Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie.

Głównym celem kampanii jest edukacja sprzedawców napojów alkoholowych oraz kształtowanie właściwych postaw dorosłych świadków sprzedaży alkoholu osobom małoletnim.

Innymi słowy głównym celem jest wskazanie, że dorosły wygląd nie oznacza dorosłości. Osoby poniżej 18 roku życia mają stosunkowo łatwy dostęp do alkoholu w naszym kraju. Ten problem widoczny jest, na co dzień. „Małolaty” chcąc zdobyć alkohol stosują różne zabiegi, by nie powiedzieć sztuczki - ubiór, uczesanie, pomoc starszego kolegi, wreszcie osobisty urok i rozmowa ze sprzedawcą. Stąd właśnie hasło kampanii społecznej „Pozory mylą, dowód nie”.

Organizatorzy, czyli Komenda Główna Policji i Związek Browary Polskie, chcą zwrócić uwagę na problem zakupu alkoholu przez osoby, które nie ukończyły 18. roku życia. Chcą przypomnieć sprzedawcom, że sprzedaż alkoholu małoletnim to przestępstwo. Chcą również zwrócić uwagę, by sprzedawcy dokładnie sprawdzali datę urodzenia zamieszczoną na dokumencie, jakim posługuje się osoba, która kupuje alkohol. Pamiętajmy, że od stycznia 2001 roku dowody osobiste wydawane są także osobom, które nie ukończyły 18. roku życia i różnią się tylko datą ważności, bowiem wydawane są na 5 lat.

W ramach kampanii policjanci w całej Polsce będą docierać do punktów sprzedaży napojów alkoholowych i przypominać o obowiązujących przepisach regulujących zasady sprzedaży alkoholu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spadł z muru

Posprzątali górę

Co przeszkadza mieszkańcom?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~juhaska bibrowniczka 20-08-2010 21:57
ok,nie będę, chociaż napędziłam już całą wannę księżycówki. Szczeniaki z całej okolicy czekały już od poniedziałku. Ale dobra - akcja, to akcja, nie to nie. A taką fajną melinkę miałam i trzeba będzie korek w wannie wyjmnąć. Szkoda będzie, tyle się cukru i porzeczek zmarnuje. Ale niech tam. Oswiatę społeczną trzeba szerzyć!!! A kaske jakoś zarabiać też trzeba, bo z samej renty to sie nie wyżyje. Całe szczęscie krzaczyska juz na parapecie rosną. Się majranek, tymianek i pietruszkę poskręca w liście lipy, lubczyku dorzuci i przemianuje interes na "Dopalacze s.a."!
~marcin 21-08-2010 6:34
cyt.Głównym celem kampanii jest edukacja sprzedawców napojów alkoholowych oraz kształtowanie właściwych postaw dorosłych świadków sprzedaży alkoholu osobom małoletnim... Przepraszam, ale nie rozumiem. Ktoś, kto dostaje koncesję na sprzedaż alkoholu, nie wie, że do 18-tki nie wolno ? Świadkowie mają reagować ? Ciekawe, jak na Podgórzu, czy Sobięcinie, podziękuje im za reakcje banda wyrostków ? Alkohol małolaty mogą kupić bez problemów w większości małych sklepów. To nie społeczeństwo ma reagować tylko Policja i siać postrach u jednych i drugich.
~Pelasia 22-08-2010 0:59
....dorosły wygląd nie oznacza dorosłości." To Sztyrlicowi i Heniutkowi, tudzież Benkowi i Dziesionie już nikt, nigdzie nie sprzeda nalewki, czy Wabola ? Co One biedne chłopaki poczną ? :(:(:(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tablica dla bohatera

Wałbrzych Centrum

Bestie nie ludzie

Życzenia dla pielęgniarek

Gra terenowa