Jawor: Nie sprostały liderkom

Niedziela, 1 grudnia 2019, 10:10
Aktualizacja: 10:20
Mimo ambitnej postawy, siatkarki II–ligowego Chełmca Wodociągów Wałbrzych musiały uznać wyższość liderek z Jawora.

Faworytem meczu była Olimpia Jawor, która przewodzi stawce. O sile drużyny Olimpii podopieczne Marka Olczyka przekonały się już w pierwszym secie, kiedy gospodynie narzuciły swój styl gry i nasze siatkarki kompletnie nie umiały odpowiedzieć skutecznymi akcjami. Olimpia prowadziła 10-5, a po chwili ta przewaga jeszcze wzrosła i ostatecznie naszym zawodniczkom udało się ugrać 14 oczek.

Zupełnie inny przebieg miała druga partia. Wprawdzie długimi fragmentami prowadził Jawor, ale nasze dziewczęta nie pozwalały rozpędzić się ekipie lidera, a w decydujących momentach wałbrzyszanki udowodniły, że drzemie w nich spory potencjał i po zaciętej końcówce wygrały seta do 23.

Trzeci set był w miarę wyrównany, ale zespół Olimpii nie popełnił już błędu z poprzedniej partii i nie pozwolił Chełmcowi na przejęcie injcatywy. Jawor kontrolował sytuację na parkiecie i wygrał do 21.

Czwarta partia okazała się ostatnią w tym spotkaniu. Podbudowane dobrą grą miejscowe udowodniły, że 1. miejsce w ligowej tabeli się im po prostu należy i pewnie wypunktowały bezradne wałbrzyszanki. Olimpia wygrała seta do 17, a cały mecz 3-1.

Olimpia Jawor - Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3-1 (25-14, 23-25, 25-21, 25-17)