MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Nie przekreślamy LipDuba

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 29 sierpnia 2010, 12:45
Aktualizacja: 12:46
Autor: Dominika Krawczyk
W odpowiedzi na komentarze czytelników zamieszczone pod tekstem „Wielka lipa, czyli „deszczyk pada nie robimy lipduba” , zdecydowałam się napisać sprostowanie. Artykuł nie był absolutnie skierowany przeciwko organizatorom akcji, jak sądzi wielu z komentujących.

Dwa pierwsze słowa w tytule, bo zdaje się, że większość skupia się głównie na nich, oznaczają, że padający ulewnie deszcz, przeszkodził w nagraniu teledysku, a więc zaprzepaścił miesiące przygotowań organizatorów i w takiej sytuacji, używa się czasem kolokwialnie słowa „lipa”.

Druga część tytułu to hasło, wymyślone przez samych organizatorów, dotyczące zaistniałej sytuacji (dlatego jest w cudzysłowie, jako cytat) i podane na spotkaniu z mediami. Moim celem nigdy nie było negowanie akcji. Wręcz przeciwnie. Udając się tam wczoraj rano, w strugach deszczu chciałam się spytać, co w tej sytuacji zrobią i przyszłam ponownie, godzinę później, by posłuchać, co mają do powiedzenia. Zjawiłam się też jako jedyny dziennikarz na spotkaniu organizacyjnym i napisałam z niego relację – z tego co mi tam powiedziano i czego tam się dowiedziałam. Na kilka pytań, odpowiedzi nie otrzymałam, pomimo iż próbowałam niejasności wyjaśnić nawet telefonicznie, dzwoniąc do przebywającego za granicą organizatora. Dlatego też wyszłam z niego sceptycznie nastawiona do akcji i pełna wątpliwości w jej powodzenie, ale do tego, jak każdy człowiek mam prawo.

Stąd też tekst przybrał taką a nie inną formę. Mimo to pochwaliłam w nim ambicję i pomysł młodych wałbrzyszan i nadal chwalę, bo uważam, że każda inicjatywa w naszym mieście jest dobra, a szczególnie te podejmowane przez młodych ludzi. „Wielka lipa...” pod którym ukazało się tyle komentarzy, jest już trzecim tekstem na naszym portalu dotyczącym Lipduba. Pojawiła się zarówno zapowiedź akcji, relacja ze spotkania organizatorskiego, na które zaproszono wałbrzyszan oraz z nieudanego niestety nagrania, które przerwał deszcz, dając czytelnikom Wałbrzyszka pełny przegląd wydarzeń, a nie tylko suche informacje. Proszę o tym pamiętać i nie czepiać się poszczególnych słów, bo to nie o to chodzi. A organizatorzy, teraz na pewno nie będą narzekać na brak zainteresowania akcją, co pewnie wyjdzie jej tylko na lepsze.

Czytaj również

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Hale po nowemu

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~:)) 29-08-2010 13:30
I to mi się podoba :) Wszystko sprostowane i wyjaśnione :) Myślę, że teraz polecą miłe komentarze, a ja jako pierwsza mogę za to pochwalić! :)
~ruda 29-08-2010 13:34
a ja z podziwu nie moge wyjsc jak ten ''ste'' zrobił przejsciówke do rubina,ze mogł kompa podpiac???
~andrzej_komentator 29-08-2010 13:53
winny się tłumaczy
~??? 29-08-2010 13:54
o co biega ruda bo chyba tylko ty wiesz?
~Igła 29-08-2010 15:53
Szacunek , pani Redaktor.
~ 29-08-2010 16:31
szacun i przepraszam za jeden z komentarzy w tamtym artykule,chyba emocje były górą i za szybko do klawiatury siadłem
sanityfair 30-08-2010 8:34
A ja się trochę poczepiam. Nie czepiałem się poprzedniego artykułu, bowiem zrozumiałem jego tytuł zgodnie z, podaną tutaj, intencją autorki. Nie zaprzeczam, że może faktycznie w takiej sytuacji sprostowanie było potrzebne, ale... Trochę, pani Dominiko, za bardzo sobie pani, chyba, wzięła do serca komentarze "życzliwych" spod artykułu. Bo można było krótko i zwięźle, jednym czy dwoma zdaniami, sprawę naprostować. Zaś tutaj, w odzewie na nieprzychylność czytelników, powstał twór przewyższający objętością wiele z "pełnowartościowych" artykułów Wałbrzyszka. Niemniej jednak, cieszę się, że wałbrzyscy czytelnicy, zapoznając się z sytuacją, potrafią wycofać swoje stanowiska i nawet przeprosić za ew. niemiłe słowa wynikające z prostego nieporozumienia (no, andrzej tu wyjątkiem, ale tego pana już znamy i wiemy że tylko "lubi się pośmiać z amatorów", jakkolwiek dziwnie wygląda owo zdanie w jego wypowiedziach).
~TYLKO WAŁBRZYCH 30-08-2010 10:26
bo ludziska wałbrzyskie to honorowa ekipa,wie kiedy głowe popiołem posypac!!:))
~żal 9-09-2010 14:30
oczywiście że tamten artykuł miał dopiec organizatorom. co to za "dziennikarz" który nie kieruje się obiektywizmem a jakimiś osobistymi niechęciami. dla mnie tym tłumaczeniem się zrobiła sobie jeszcze większą siarę. daj se spokój na dziennikarkę się nie nadajesz zawistna duża kobieto :|
~żal2 9-09-2010 14:31
i nie kłam że zdecydowałaś się na sprostowanie, dostałaś taki rozkaz. nie dość że kłąmiesz ż enie chciałaś im dopiec to jeszcze kłamiesz że z czystej chęci. nie dość że nie obiektywna to kłamczucha.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrobili chodniki

25 lat MCK

Jedlina dla przedsiębiorców

Właściwa reakcja

Co przeszkadza mieszkańcom?