MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie ma przełomu w sprawie „złotego pociągu”

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 28 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: Niedziela, 29 listopada 2015, 7:22
Autor: PAW
Fot. red
Prezydent Roman Szełemej czeka na raporty z badań miejsca, gdzie rzekomo stoi ukryty „złoty pociąg”. Dopiero po zapoznaniu się z tymi raportami mają zapaść kolejne decyzje.

"Naukowcy z AGH potwierdzili istnienie obiektu o długości około 150 metrów znajdującego się pod ziemią - w miejscu, w którym Niemcy mieli ukryć „złoty pociąg” ze skarbami wywiezionymi podczas wojny z Wrocławia. Takie są nieoficjalne informacje Dziennika Polskiego" (http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/9119372,krakowianie-na-tropie-zlotego-pociagu-wideo,id,t.html) to jednak prezydent Roman Szełemej studzi emocje i sceptycznie odnosi się do tych rewelacji.

- Dwa odrębne zespoły zbadały metodami bezinwazyjnymi ten teren – mówi Szełemej. – Teraz czekamy na raporty tych zespołów i wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej, czy faktycznie mamy do czynienia ze znaleziskiem, czy też nie. Warto podkreślić, że badania przebiegły sprawnie, bez żadnych komplikacji. Ważne, że Gmina Wałbrzych nie poniosła dotychczas żadnych kosztów związanych z poszukiwaniem „złotego pociągu”, ale cała sytuacja wpływa pozytywnie na wizerunek naszego miasta i promocję Wałbrzycha.

Czytaj również

Kamieniecka oddana

Wyraźnie na PiS

Działanie proekologiczne

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~klon 27-11-2015 17:42
....... cyt:W tej sprawie nie ma żadnych nieoficjalnych ani oficjalnych informacji. Naukowcy nikomu tego nie powiedzieli. Teraz prowadzą badania, analizują, wprowadzają dane i je przetwarzają. Nikt o badaniach nie będzie wiedział, nawet rektor, póki raport nie zostanie wysłany do prezydenta Wałbrzycha - w połowie grudnia. Zgodnie z umową to on zdecyduje, kiedy i w jakiej formie raport zostanie upubliczniony. Nikt wcześniej na ten temat nie będzie mówił, naukowcy z dziennikarzami nie rozmawiają – tłumaczy Onetowi rzecznik AGH, Bartosz Dembiński.
~lee 27-11-2015 19:30
przestań się kompromitować panie szełemiej
najnaj 27-11-2015 20:14
Romek traktuje miasto jak prywatny folwark. Od jego jednoosobowej decyzji wszystko zależy?
~Alan 27-11-2015 20:38
"Ważne, że Gmina Wałbrzych nie poniosła dotychczas żadnych kosztów związanych z poszukiwaniem „złotego pociągu”" a później, kiedy zostanie już odkopany, stanie w Starej Kopalni, która będzie kasowała za jego oglądanie dużą kasę i miasto będzie na nim zarabiało. Taka to logika...
~emigrant 27-11-2015 21:38
Dajcie chlopu spokoj, pierwszy raz zrobilo mi sie go jakos szkoda. Bo stoi miedzy mlotem a kowadlem czekajac na sprzeczne decyzje Warszawy i Tel-Aviwu oraz dylematem jak je pogodzic ze starymi wytycznymi z Bonn i Berlina. Ale z drugiej strony zachcialo sie rzadzenia to i beda wrzody na zoladku doktorskim.
~ 27-11-2015 22:58
Mamy klasyczne wyłudzenie pieniedzy panstwowych marnotrawienie naszych podatków za te pieniadze co wzieły te firmy po co georadary wystarczy koparka i 4 godziny jej pracy wszystko ta cała ta otoczka niby poszukiwan , jest tylko po to żęby kolesiowe firmy jak najwiecej zarobiły na tym co mogło kosztowac 4godziny razy 120 złoty czyli 480 złoty
~jajaja 28-11-2015 8:15
Jak czytam te komentarze powyżej to widzę ilu kretynów i analfabetów mieszka w Wałbrzychu. Małe szczekające pieski z kompleksami które chcą zaistnieć w mediach. Kompleksy nie spełnionych marzeń. Redakcja powinna usunąć możliwości wstawiania tych wypocin bo nie wiem czemu one mają służyć ? Komentarze są najczęściej obraźliwe,chamskie i prymitywne. O ortografii nie wspomnę.
~Scrappy Coco 28-11-2015 8:24
30 gości ze szpadlami i odkopiemy go w 5 dni. Są akcje sprzątania świata, zróbmy akcję odkopania pociągu. Roman, liczymy na ciebie.
~rś 28-11-2015 10:45
Emigrant- w kontaktach z Tel -Aviwem może pomóc żona prezydenta Dudy.
~Jerzy Jacek Pilchowski 28-11-2015 10:51
Zadziwiające jest to, że zamiast po prostu wykonać wykop który potwierdzi, lub nie potwierdzi, czy tam jest jakiś tunel to ...?... - Może naprawdę coś tam jest i teraz prawnicy (np., z kancelarii "Konia") pracują nad tym jak można to znalezisko w "legalny" sposób rozszabrować.
~Do~jajaja 28-11-2015 11:53
Jak czytam komentarze takie jak twoje to widzę ilu zakompleksionych buraków mieszka w Wałbrzychu. Widzisz kretynów i analfabetów? W lustrze też pewnie widzisz takiego , co nie?:). Natomiast jeśli chodzi o pociąg to mogą przeciągać tą sprawę z kilku powodów. Jednym z nich może być to , że najpierw Discovery Channel chce nakręcić cały film przed ujawnieniem wyników badań, może to być również fakt iż lokalna władza zdaje sobie sprawę , że po odkopaniu pociągu nie zostanie on w Wałbrzychu i będzie po atrakcji, dlatego promują odkrycie póki mogą.
~kotek 28-11-2015 13:05
Byłam na spacerze na wiadukcie na ul. Uczniowskiej. Dziś Koper robi nowe badania. O co tu chodzi?
~D... 28-11-2015 14:23
Prowadzenie sprawy w sposób możliwie długi i rozwlekły jest doskonałą strategia promocji miasta na całym świecie: już od pół roku miasto istnieje w mediach i to nie za sprawą biedaszybów, które kiedyś były jedyną treścią medialną kojarzoną w Wałbrzychem. Nie ma pośpiechu, prace ziemne ruszą i tak nie wcześniej niż na wiosnę, więc do tego czasu trzeba temat grilować, by nie umarł. Rozumiem przy tym, że gorliwcy którzy chcą tam wjechać koparką czy stadem kopaczy myślą nie o mieście i jego korzyściach, tylko o tym, jak coś z tego znaleziska rozszabrować dla siebie, nim kraść zaczną inni... Co za naród - złodzieje i kombinatorzy... :-/
~,, 28-11-2015 16:13
do "jajaja" zgadzam się z Tobą
~rex 28-11-2015 16:24
Koper z Richterem znowu robią badania, Jutro zapraszają na wiadukt! Pociąg jest na bank.
~Alan 28-11-2015 20:58
Do "jajaja". A może, zamiast obrażać, mógłbyś podać jakiś argument, czy to dla Ciebie za trudne? Kiedyś już był pewien urząd, który się usuwaniem "niewłaściwych" tekstów zajmował. cenzura na niego mówiono. Tęskno Ci do niej?
~emigrant 29-11-2015 12:54
Discovery niech sie wynosi z Polski i szuka sensacji gdzie indziej. Bo pod pozorem nagrywania reportazu szpieguja i donosza za granice.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrezygnujcie z plastiku!

Niepewny los basenu

Piknik NGO

Paranienormalni już jutro!

Nietuzinkowa postać