MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Nie ma pośpiechu w sprawie poszukiwań „złotego pociągu”

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 3 listopada 2015, 12:15
Aktualizacja: Środa, 4 listopada 2015, 6:58
Autor: PAW
Fot. red
Prezydent Roman Szełemej cały czas podkreśla, że sprawa odnalezienia tajemniczego „złotego pociągu” przebiega zgodnie z procedurami i pośpiech nie jest dobrym doradcą.

- Odbyłem drugie spotkanie z mężczyznami, którzy twierdzą stanowczo, że „złoty pociąg” istnieje – mówi prezydent. – Mamy już zgodę PKP i czekamy wciąż na zgodę konserwatora zabytków, by podjąć kolejne prace na terenie 65 kilometra. Wkrótce wybrana zostanie oferta instytucji, która zajmie się dalszą częścią poszukiwań.

Prezydent Szełemej zapewnia, że jeszcze w listopadzie kolejne badania na tym terenie zostaną przeprowadzone.
- Znalazcy są przekonani, że jest w tym miejscu pociąg. Ja tego potwierdzić nie mogę i temu mają służyć właśnie kolejne badania – tłumaczy Szełemej. – Może to być miejsce historyczne i dlatego powinniśmy i postępujemy w tym przypadku szczególnie ostrożnie i rozsądnie i naprawdę nie ma pośpiechu i presji czasu, by te poszukiwania przyspieszać, bo jest to nieuzasadnione.

Czytaj również

Dzień Cioci po wałbrzysku

Najpiękniejsze dolnoślązaczki

Czysto na Chełmcu

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~lolo 3-11-2015 13:11
To nie są znalazcy tylko informatorzy. Jak dotąd nic nie znaleźli tylko poinformowali i to nie o swoim znalezisku. Mimo to szukać, bo kolejka "właścicieli" ciągle rośnie. Trzeba się śpieszyć, bo już niemcy dowiedzieli się od groSSa tzw. "profesora", że "zamordowaliśmy" więcej żydów w II wojnie niż szkopów i zarządają zrzutki na dozgonne reperacje dla diaspory amerykańskich żydów. Mam jednak cichą nadzieje, że zasuszona dla wałbrz. znawczyni dzieła "taras bulba" i nowelek groSSa tokarczjuk nie wypowie się znowu w temacie "naszych win" w mediach, bo aż strach bierze
~Ja 3-11-2015 13:52
To ja predziej do Walbrzycha wroce (po 23 latach za granica) niz oni ten pociag wydobeda!
~J@J 3-11-2015 14:09
Romek - każda twoja wypowiedz w tej sprawie jest odbiegająca od rzeczywistości . Zmieniasz terminy , poszukujesz dalszych sensacji, szukasz dziury w całym. Jakie dalsze badania, jakie jeszcze potrzebujesz dokumenty. Oczekujesz tylko jednego aby Pani Konserwator otrzymała od Policji i Prokuratury potwierdzenia ze Panowie działali nielegalnie i sprawa pozostanie nadal nie rozwiązana. A dotychczasowe badania i sprawdzania były przeprowadzone według UM Wałbrzych co byle jak i byle jakim sprzętem , i przedstawione przez obu Panów też nikogo nie przekonują. O co w tym temacie chodzi, kto tu komu coś obiecał i być może za ile ? Bo to odwlekanie w czasie nasuwa takie przypuszczenia że ktoś tu chce na tym nieżle zarobić. i chyba tu i tylko oto chodzi .
~PiS 3-11-2015 14:11
Wracaj, wracaj ... teraz, ....., my !
~v7 3-11-2015 14:28
Prędzej Mo-Bruk się rozrośnie niż pociąg znajdą. Temat, to zwykły pijar na potrzeby przykrycia długów Starej Kopalni i Aqua, dwóch flagowych inwestycji PO. A ja się pytam gdzie zniknęło 4mln€ na renowację urządzeń górniczych? i kto będzie pokrywał 10mln co rocznych strat z tytułu wspaniałych inwestycji o kredytach szkoda pisać.
~v7 3-11-2015 14:30
corocznych*
~Jedrek 3-11-2015 16:23
Panie dr Romanie Prezydencie Miasta Wałbrzycha Pana opcja polityczna , którą Pan intensywnie wspierałeś i wspierasz przegrała Wybory , mieliście obiecaną kasę na dalsze działania w sprawie wydobywania pociągu i teraz klamka zapadła. Nikt na razie nie ma zamiary wyłożyć kasy i dlatego szukacie sposobu tłumaczenia społeczeństwu o dalszych badaniach , szukaniu sponsorów itp. itd. Chyba w Wałbrzychu jest to początek góry lodowej w braku kasy i sponsorów do spłacania zadłużenia Wałbrzycha. Chyba w tym roku kalendarzowym na 100% nie zobaczymy tego poszukiwanego i rozsławionego " ZŁOTEGO POCIAGU " Ktoś gdzieś na jakimś szczeblu dał ciała i teraz tego są skutki. A kto i gdzie to Pan Prezydent podobno doskonale wie i powinien wyciągnąć wnioski. A czas nie czeka a czas ucieka.
~ksg podgórze 3-11-2015 18:16
nieomylny - zarośnięty Romek powiedział co wiedział , brawo
~ poziom 9 3-11-2015 18:23
ważne że mamy pociąg
~heheh 3-11-2015 18:25
Już ciotki ujadają na Mo Bruk polityczne ścierki hehe
~żul 3-11-2015 18:31
Langsam,langsam aber sicher...
~ 3-11-2015 18:43
Wygląda na to że nikt nie chce odkopać tego złotego pociągu. Być może odkopią go przed kolejnymi wyborami samorządowymi.
~uuuaaaa 3-11-2015 18:59
Była kampania przed wyboracza i był złoty pociag, było tez wojsko wraz z Siemoniakiem by wypromować jego kandydature na posla, juz po wyborach- koniec poszukiwan...
~oooo 3-11-2015 19:38
Po co odkopywać?? PiS i tak zakopie,bo Wałbrzych jest wyklęty:(
~v7 3-11-2015 22:49
Psychotropy made in swiss mają się w najlepsze. POwodzenie otumanieni.
~klon 4-11-2015 16:41
Podobno jest 8 m. nadkładu nad "pociągiem"kopać od góry???Tracić czas i kasę na skrobanie ziemi po metrze???Bezsens,nie prościej w opuszczonym torowisku odwiercić kilka dziurek,i ....yebutnąc :)) Co ma się odnaleźć to zaraz się znajdzie.Tylko pamiętajcie że ja miałem takiego pomysła i należy mi się kasa za oszczędności :)))
~szejk 4-11-2015 18:27
Co tak sie ciapacie z tym wszystkim czyżby niemcy juz wam zabronili wykopalisk. Zasłaniacie sie pozwoleniami i brakiem sprzetu jak dzieci. Działajcie a nie panikujcie. Niech w końcu świat zobaczy jak kradli dobrzy niemcy
~do Jędrka 5-11-2015 10:15
W okręgu wałbrzyskim wygrała opcja p Prezydenta Szełemeja.I tak trzymać.
~ 7-11-2015 10:30
Nie ma się po co śpieszyć, bo jak to ujął prezydent "Nie wydali ani złotówki na reklamę w CNN", a jak zaczną kopać, i znajdą tam zakopany stary skład, albo co gorsza wypełniony bronią chemiczną, której Niemcy mieli poddostatkiem w tamtym okresie, to nie dość, że pryśnie czar złotego pociągu i zniknie zainteresowanie mediów i turystów, to władze lokalne zostaną z niebezpiecznym i chorendalnie drogim do bezpiecznej utylizacji problemem. W Riese też nie chcą kopać, bo na wyciszeniu sprawy zależy Amerykanom, oni wiedzą doskonale co z tamtąd pozyskali od Kammlera w 1945 roku, dodatkowo jest ryzyko, że Polsce wpadłoby dodatkowe kukułcze jajo w postaci starych wirówek i uranu, i mielibyśmy formalny prawny problem ze złamaniem traktatu NPT. Wujek Sam każe zamiatać pod dywan, to rząd Polski zamiata

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mierzą prędkość

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Duda w Wałbrzychu

Miasto wesprze koszykarzy