MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Nie chcą tajemniczej instalacji

Wiadomości: REGION, Kamienna Góra/Czarny Bór
Piątek, 8 kwietnia 2016, 9:00
Aktualizacja: 15:30
Autor: red
Fot. red
Grupa mieszkańców Kamiennej Góry protestuje przeciwko planom budowy instalacji do produkcji gruntu antropogenicznego i kompozytu mineralno–organicznego, która ma być zlokalizowana w obrębie Ptaszkowa, przy drodze prowadzącej do Wałbrzycha.

Mieszkańcy obawiają się, że inwestycja ta będzie zagrażała ich zdrowiu, a nawet życiu. Instalacja naruszy równowagę przyrodniczą, doprowadzi do skażenia gleby, wody i powietrza. Jej skutkiem ubocznym będzie produkcja szkodliwych, o bardzo nieprzyjemnym zapachu gazów, które dostaną się do powietrza, co będzie niezwykle uciążliwe dla mieszkańców nie tylko Kamiennej Góry, ale także Borówna i Czarnego Boru.

Inwestycja ta ma znajdować się w sąsiedztwie: Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Obszaru Natura 2000 Sudety Wałbrzysko- Kamiennogórskie.

Jeszcze protesty w tej sprawie można składać do Urzędu Gminy Kamienna Góra. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, oprócz mieszkańców w sprawę zaangażowało się kamiennogórskie nadleśnictwo oraz Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji. Protest w Urzędzie Gminy złożył także radny powiatu wałbrzyskiego Jarosław Buzarewicz.
- Teren ten bezpośrednio przylega do obszarów gminy Czarny Bór, stąd moje zainteresowanie problemem. Pochodzę z Kamiennej Góry i nadal interesuję się tym, co dzieje się w rodzinnym mieście. Swój protest złożyłem w związku z licznymi interwencjami mieszkańców Czarnego Boru i Borówna – mówi radny Jarosław Buzarewicz.

Protestujący twierdzą, że budowa instalacji negatywnie wpłynie nie tylko na jakość życia ludzi. Doprowadzi do spadku cen działek i nieruchomości. Kolejnym problemem będzie eksploatacja dróg przez tiry transportujące odpady i gotowe produkty wytwórni.

Czytaj również

Koronawirus w statystykach

Ulga za bioodpady

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~śmieciostan 8-04-2016 12:48
grunt antropogeniczny i kompozyt mineralno–organiczny składniki POtrzebne z wysypiska nieznanego POchodzenia z austrii, szwabii itp
~emigrant 8-04-2016 17:05
Nalezy koniecznie sprawdzic kto finansuje inwestycje i bedzie jasne o co chodzi. Prawdopodobnie znowu Niemcy znalazli slupa i montuja mega komore gazowa, ze wzgledu na to ze tu im pozwoli zaprzyjazniony Urzad Marszalkowski z Wroclawia z legionem dyspozycyjnych inspektorow srodowiska na zoldzie Konsulatu Niemieckiego. To jest agresja jak w 39-tym tylko ze gospodarcza poki co. W Niemczech nikt by im na to nie pozwolil, albo kazali by wszystko kosztownie ofiltrowac. Tu za to przechodzi nawet wylewanie trucizny w glebe jak w Mobruku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prawdziwa ewolucja

Sparingi Górnika

Napadł na nastolatka

ZAZ–y otrzymają pomoc

Spadł z muru