MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

(Nie)bezpieczne przejście podziemne

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 29 sierpnia 2009, 13:19
Aktualizacja: 13:23
Autor: Nadia
Fot. Nadia
Przejście podziemne w sąsiedztwie dworca Wałbrzych Miasto doczeka się poprawek budowlanych. Kapitalnego remontu jednak nie będzie. Mimo to służby kolejowe zadbają o poprawę bezpieczeństwa w nieprzyjemnym tunelu.

Do końca sierpnia potrwa remont nawierzchni przejazdu kolejowego przy ul. Żeromskiego. Całkowite zamknięcie tego odcinka drogi zmusiło pieszych do korzystania z przejścia podziemnego.

Problemem bezpieczeństwa w zaniedbanym tunelu zajęła się policja i PKP Polskie Linie Kolejowe oddział w Wałbrzychu. - Nałożyliśmy na właścicieli tunelu nakaz doprowadzenia do porządku w zakresie sprzątnięcia przejścia podziemnego i uruchomienia nowego oświetlenia - skomentował Jerzy Rzymek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

PKP Polskie Linie Kolejowe wykonały polecenia policji. Zatrudniły firmę sprzątającą, która regularnie zamiata i zbiera śmieci. Jednak w tunelu zostały zamontowane tylko dwa źródła światła.

Działania te nie poprawiły poczucia bezpieczeństwa wałbrzyszan. W tunelu wciąż jest ciemno, a ściany i poprowadzone tędy rury są w strasznym stanie. Do tego zdezelowana nawierzchnia i spróchniały podest sprzyjają wypadkom, zwłaszcza osób starszych. - Jest niebezpiecznie, zwłaszcza nocą - skarży się pracownica zakładu przy ul. Żeromskiego. - Po skończonej zmianie grupkami przechodzimy przez tunel i po prostu się boimy - dodaje. Policja postanowiła w to miejsce skierować nocne patrole, aby zapobiec kradzieżom i napadom.

Wkrótce ma rozpocząć się korekta dotychczasowych prac w podziemnym przejściu. - Wymienimy połamany podest, postaramy się uruchomić trzecie źródło światła po środku tunelu - obiecuje Krzysztof Wójcik, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych. – I chcemy też zaprosić miejscowych graficiarzy, aby swoją sztuką rozjaśnili wnętrze tunelu – dodaje.

Czytaj również

Wymarzone wakacje

Wymień ogrzewanie

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

kapryśna32 29-08-2009 16:35
Oj brzydko tam i ponuro!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Powiatowa sesja

Kolejny seans

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy

Popierają Dudę