MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Nerwy złym doradcą

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Wtorek, 12 maja 2020, 11:34
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 8:35
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony piątek wałbrzyscy policjanci prewencji otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby w drzwiach autobusu komunikacji miejskiej. Dzień później funkcjonariusze z Boguszowa–Gorc podjęli czynności w związku z uszkodzeniem wiaty przystankowej w Unisławiu Śląskim, a wczoraj policjanci piątego komisariatu wraz z funkcjonariuszami kryminalnym wałbrzyskiej komendy analizowali sprawę rozcięcia opony w samochodzie osobowym. Łącznie – do wymienionych trzech spraw – czworo wandali zostało już zatrzymanych.

W związku z uszkodzeniem w piątkowe popołudnie szyby w autobusie komunikacji miejskiej, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali przy ul. Wrocławskiej 51-letniego mieszkańca naszego miasta. W trakcie czynności mężczyzna oświadczył mundurowym, że wyładował swoją złość na pojeździe, gdyż nie mógł wsiąść do autobusu w związku z brakiem w nim wolnych miejsc. Straty w tym przypadku wyniosły 1200 złotych.

W sobotni wieczór policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali zgłoszenie uszkodzenia znajdującej się w Unisławiu Śląskim szyby w wiacie przystankowej o wartości 800 złotych. Podejrzewany o ten czyn 32-latek szybko - bo już po kilkudziesięciu minutach - trafił w ręce boguszowskich funkcjonariuszy. W trakcie czynności procesowych przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, że był poddenerwowany po kłótni ze swoją partnerką.

Wczoraj natomiast policjanci piątego komisariatu otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu opony oraz pomalowaniu niezmywalnym markerem lakieru w jednym z samochodów zaparkowanych w dzielnicy Biały Kamień i zatrzymali wspólnie z funkcjonariuszami kryminalnymi wałbrzyskiej komendy dwoje 16-latków. Wartość strat oszacowana została łącznie na ponad 3,5 tysiąca złotych. Ponadto policjanci udowodnili nieletnim próbę podpalenia podestu altany ogrodowej w nocy z 10 na 11 maja oraz uszkodzenie klamki w furtce wejściowej na ogród przy ul. Reja w Wałbrzychu.

O losie dorosłych sprawców przestępstw zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Za zniszczenie mienia 32 oraz 51-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Nieletni sprawcy tego typu czynów karalnych mogą natomiast trafić do Zakładu Poprawczego. O tym jednak zadecyduje sąd rodzinny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
2
12%
Hahaha
2
12%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
10
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwóch "na zakazie"

Wędkarz amator

Chcą pieniędzy na stadion

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 12-05-2020 14:52
Patologia rosnie w sile za przyzwoleniem opozycji przyklad protest nierobow w Warszawie
~Fliper 12-05-2020 23:19
Tak dużo hołoty i ćpunów a tak mało naboi...
~miasto smrodu 13-05-2020 10:10
Wałbrzych to jedna wielka patologia. Wystarczy "pozwiedzać" to miasto w piątek wieczorem. Centrum Wałbrzycha jest opanowane przez żuli, meneli, ćpunów i pijanego cwaniactwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oberwał ochroniarz

Kolejny wypadek

Zapobiegli tragedii

Odchodzą od węgla

Wyjątkowy rowerzysta