MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Nauczyciele z Witkowa mają żal do wójta

Wiadomości: REGION, Czarny Bór/Witków
Piątek, 25 lutego 2011, 11:31
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:10
Autor: PAW
Petycja nauczycieli z Witkowa nie wpłynęła na decyzję Rady Gminy w Czarnym Borze
Fot. PAW
Na wczorajszej sesji Rady Gminy w Czarnym Borze najwięcej emocji wzbudziło podjęcie uchwały dotyczącej zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej w Witkowie w filię Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze.

Władze samorządowe Czarnego Boru, podobnie jak wiele innych samorządów w naszym kraju, stanęły przed koniecznością poszukiwania oszczędności. Po raz kolejny okazuje się, że te oszczędności najłatwiej można znaleźć w oświacie. Stąd też decyzja o podjęciu uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej w Witkowie w filię Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze. Redukcja kilku etatów może przynieść nawet 150 tys. zł oszczędności w skali roku. Obecni na sesji nauczyciele z Witkowa, zanim decyzja została przez radnych podjęta, odczytali petycję.

Oto treść tej petycji:

"Szanowny Panie Wójcie!

Szanowni Radni Gminy Czarny Bór!

Jako nauczyciele Szkoły Podstawowej w Witkowie pragniemy zabrać głos w sprawie, która nas dotknęła. Z pasją i oddaniem wykonujemy swoją pracę. Zawsze twierdziliśmy, że, aby być dobrym w tym, co się robi – trzeba to lubić. My lubimy swoją pracę, lubimy swoją szkołę i dlatego z niepokojem przyglądamy się temu, co obecnie się dzieje. Zastanawiamy się i martwimy, bo za dużo padło złych słów i opinii.

Pan Wójt wygrał wybory drogą demokratyczną, zyskawszy poparcie wielu ludzi. Jednak zanim objął to stanowisko, pracował w policji. Zawód bardzo trudny, odpowiedzialny, niewdzięczny i do tego niebezpieczny. Kiedy dołoży się do tego nie najwyższą pensję, to wcale się nie dziwimy, że jak tylko nabrał praw emerytalnych – postanowił zmienić zajęcie. To nie zasługuje na krytykę – wręcz przeciwnie – można pogratulować odwagi, determinacji i chęci! Ma Wójt motywację do pracy, pomysły, plany na przyszłość….Dlaczego Pan Panie Wójcie chce pozbawić innych tego, co Pana tak napędza? My też chcemy mieć motywację, plany i lepszą przyszłość, nie gorszą.

Przeżyliśmy w tej szkole kilku dyrektorów. Dopiero, gdy stanowisko objęła Pani Barbara Gryka – tchnęła w tę szkołę i w swoich pracowników nową energię. Zawód nauczyciela jest bardzo specyficzny, ponieważ, aby był dobrze wykonywany, musi się czuć wsparcie, docenienie, wiarę, że to, co się robi, jest potrzebne, ważne i dobre. W przeciwnym wypadku dochodzi do tak zwanego wypalenia zawodowego. A Pani Gryka przez rok swojej pracy pokazała, że można i należy się starać, że chcieć to móc. Wielu nauczycieli awansowało dzięki mobilizacji, jaką od niej poczuli. Dzisiaj to ona ma za to słono zapłacić – bo chciała i dalej chce dla tej szkoły jak najlepiej. Mogłaby „rozwinąć skrzydła”, ale niestety Pan Panie Wójcie chce je podciąć. Czy to jest złe, że dyrektor dla swoich uczniów i kadry chce dobrze? Że docenia za dobrą pracę? Że motywuje? Że stara się zyskać sympatię środowiska? Tyle działań, tyle chęci do pracy nie widzieliśmy w naszej szkole dawno! Nauczyciele starający się sprostać wymaganiom, rodzice i uczniowie chętni do pomocy. W szkole oprócz celów edukacyjnych są jeszcze wychowawczo-opiekuńcze. Owszem, byłoby marzeniem, gdyby to wszystko szło w parze. Jesteśmy małą placówką, więc w rankingach osiągnięć „czysto edukacyjnych” zawsze wypadniemy gorzej od szkoły, gdzie na dobry wynik pracuje większa liczba uczniów. Jednak na wyniki w nauce nie mają wpływu tylko nauczyciele. To jest składowa kilku czynników: rodziców, środowiska, w którym wzrasta dziecko, sam uczeń i jego predyspozycje. Dopiero na końcu jest nauczyciel, więc wina rozkłada się. Jeżeli ktoś postrzega szkołę tylko przez pryzmat wyniku osiągniętego na sprawdzianie szóstoklasisty – to chyba jest to niesprawiedliwe. Natomiast, jeżeli placówka oceniana jest przez pryzmat kosztów związanych z jej utrzymaniem, to my pytamy czy już tylko naprawdę liczą się na tym świecie pieniądze? Zabrać jednym, żeby dać innym, to cała oszczędność.

Atmosfera, jaka towarzyszy całej sprawie, jest krzywdząca i niesprawiedliwa, do tej pory przyglądaliśmy się biernie, jednak nie pozwolimy dłużej szargać naszego imienia. Niczym sobie na to nie zasłużyliśmy."

Teresa Oleksiak
Radosław Rałowski
Marta Borcoń
Jolanta Karolczyk
Grażyna Duroł
Ewa Skowrońska

Ostatecznie 11 radnych było za podjęciem uchwały przekształcającej SP w Witkowie w filię SP w Czarnym Borze, dwóch radnych wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciwny takiej decyzji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stara Kopalnia otwarta

Poradnia działa

Przedszkola od połowy maja?

Komentarze (176) Dodaj komentarz

~~ 25-02-2011 11:45
To który nauczyciel ma być zwolniony?
~ 25-02-2011 12:05
Gratuluję Wam Drodzy Nauczyciele Waszej odwagi. Mogę tylko powiedzieć, że jest mi przykro. Z pewnością jesteście rozgoryczeni, rozemocjonowani. Kochani. Współczuję . Mogę tylko doradzić wam spokój i wyciszenie, bo nic nie zmienicie, a Wasze zdrowie podupadnie. W Gorcach też likwidują gimnazjum, dzieci będą jeździć do Boguszowa, ponosić koszty dojazdu, tłoczyć się w przepełnionych salach. Ale kogo to obchodzi? Na pewno nie radnych , wójta czy burmistrza, bo oni mają swoje posadki.
~ 25-02-2011 12:13
Przykra sprawa.Z tego co wiem, to Witków ma 3 głosy w radzie. Dlaczego więc nie było 3 głosów przeciw? (co najmniej). A z drugiej strony w treści petycji dostrzegam niegrzeczność wobec poprzednich dyrektorów.Rok 2011 rokiem upadku polskiej oświaty.
~Jasio 25-02-2011 13:10
A po co Witków i Jaczków głosował na Góreckiego? Po co na drzewach w Witkowie wisiały hasła: Adam jesteśmy z tobą! Macie, co chcieliście!
~ 25-02-2011 13:33
Przykre,że Ci 7 wspaniałych nauczycieli nie wspomni jaką zarabiali kasę, jak dyrektorka rozdawała pieniądze i po prostu kupiła sobie ludzi! W tej kwestii nie wspomnieli o oszczędnościach? Dziwne jest to,że w petycji nie ma słowa o dzieciach, którym żadna krzywda się nie stanie.Zobaczymy, czy nauczyciele z takim zaangażowaniem będą pracować od września! I to nie Górecki sam o tym decydował, tylko rada! 11 głosów za ...Czas na oszczędzanie, szanowni nauczyciele!!!
~~ 25-02-2011 14:29
Dwóch radnych którzy wstrzymali się od głosu powinni siedzieć wśród publiczności, kto ich wybrał ? , bali się przyznać że są za przekształceniem .
pusty_smiech 25-02-2011 14:31
cóż...pointa tego listu mieści się w jednym zdaniu - dlaczego chce Pan zwolnić nauczycieli? co jest prostym następstwem przekształcenia szkoły w filię. Szacunek wójtowi należy się za to, ze nie boi się niepopularnych decyzji, ma być gospodarzem i tym samym MUSI dbać o kasę gminy. Wyrzucanie wójtowi, że był policjantem i mógł pójść wcześniej na emeryturę, a nauczyciel ma tragiczny żywot bo nie może na taką emeryturę pójść jest przykładem użalania się. Pytanie, czy na tym świecie liczą się tylko pieniądze jest żywcem wyrwane z przemówień leppera. To oświadczenie to żart po prostu.
~lonia do anonima z 13.33 25-02-2011 14:32
Jak nie masz bladego pojecia o czym piszesz to lepiej obejrzyj w tym czasie powtórke serialu. Nie znam tych nauczycieli ani Pani Dyrektor z Witkowa. Mam jednak jakieś, choćby blade, pojęcie o ich trudnej sytuacji i trochę empatii. Jeżeli są oddani pracy, lubią tę pracę, "pochylają sie nad uczniem", to tym bardziej jest mi razem z nimi przykro. Współczuję Pani Dyrektor, która, jak rozumiem, traci stanowisko i pracę.Na podstawie moich osobistych doświadczeń wiem, że nic nie zmienicie w tej sprawie choć Wasza postawa jest godna podziwu. Jeżeli dalej chcecie pracować w szkole gminnej, to jedynym lecz najcenniejszym profitem na jaki możecie liczyć jest wdzięczność uczniów i ich rodzin okazywana nieraz po latach. Nie znam realiów Witkowa - m.in.liczby uczniów teraz i w bliskiej przyszłości. Uważam że jażeli jesteście zintegrowanym zespołem nauczycieli , macie oparcie w rodzicach, chcecie się realizować i być niezależnymi od widzimisie niekompetentnych radnych to powinniście spróbować przekształcenia Waszej szkoły w niepubliczną. Przywileje Karty Nauczyciela to już przeszłość a będzie jeszcze gorzej. Życzliwy Wam emerytowany nauczyciel z Wałbrzycha
~abw 25-02-2011 15:03
Czy niejaka Górecka z Witkowa będzie zwolniona???
~do tego z 13:33 25-02-2011 15:31
Widać chłopie że szkoły i nauczycieli nie lubisz, ale to nie ich wina że nie umiesz pływać i pisać.
~ 25-02-2011 15:31
Mam nadzieję, że pani Górecka nie,tylko pani Gryka gdyż pani dyrektor szkoły w Czarnym Borze ma już wspaniałą katechetkę :)
~uszczypliwa 25-02-2011 15:38
Szkoła w Witkowie musi być naprawdę bardzo mała, skoro petycje podpisało tylko 6 nauczycieli. A może współpraca z panią dyrektor nie układa się najlepiej, dlatego na liście nie widnieją pozostali pedagodzy? Z informacji publicznej wynika, że pani dyrektor straci kolejna ciekawą posadkę, gdyż wcześniej prowadziła bibliotekę, którą za jej kadencji również rozwiązano, chociaż była bardzo bogata, czyżby nad panią \"G\" wisiało jakieś fatum. Przecież wcześniej nie decydował o tym Górecki i obecni radni.
~Andrzej 25-02-2011 15:45
Czy niektórzy ludzie zdają sobie sprawę z powagi tej sytuacji i myślą, że sprawę załatwi tylko przekształcenie szkoły w filię ? Skoro trzeba zaoszczędzić pieniądze to dlaczego nowy wójt zatrudnia sobie dwie osoby które w przeciągu roku kosztują prawie tyle samo pieniędzy co oszczędności na Witkowie !!! Nowy panie wójcie"gratuluję" takich decyzji na początku swojej kadencji i proponuję zamknąć jeszcze parę innych instytucji !!!
~+-+ 25-02-2011 16:17
hasła po drzewach przed wyborami rozwieszała rodzina i oddana przyjaciółka póżną nocą co wcale nie jest odzwierciedleniem poparcia całej wsi , dlaczego tak duże poparcie-ludzie mieli dośc kliki w okół starego wójta chcieli zmiany ale nie przy[puszczali że wpadną z deszczu pod rynnę.Radni Witkowa to dopiero niewypał w du.... mają dobro wsi czy mieszkańców jeśli wójt powie że jutro biegamy po gminie nago rozbiorą sie już dzisiaj.Najwidoczniej są to luzdzie nie spełnieni prywatnie ani zawodowo i zrobią wszystko aby pokazac swoją"wyższośc i jeżeli komuś dzieje sie lepiej są bardzo niezadowoleni.Skoro tak bardzo leży im na sercu dobro gminy niech zrezygnują z diet radnych tym bardziej że stac ich na to-1.gospodarstwo agroturystyczne+renta,2."wysoko wykwalifikowany pracownik gazownictwa+super trener,3.elektryk napięc wysokich+członek zażądu związków zawodowych czyli wielki krzykacz i nic poza tym ,tym bardziej że jest to działalnośc społeczna-orientacyjne oszczędności 16200zł.Moim zdaniem prędzej dadzą sie ogolic.!!!
~PK 25-02-2011 16:19
Bardzo współczuję że ludzie stracą pracę ale w naszym państwie wszelkie hasła o oszczędnościach skupiają się na placówkach takich jak szkoły,przedszkola lub kultura bo to najprościej. W gminie wójt zatrudni nowe osoby w starostwach i urzędach miasta również,wykażą oszczędności na papierkach a budynki po tych placówkach będą na chwilę stanowiły dochód dla osób bez pracy (skupy złomu zarobią). W naszym kraju już było kilka akcji zaciskania pasa i oszczędności , popatrzcie co się stało z pustymi budynkami na których samorządy mogły zaroić ale nie zarobiły.Ale nikt tych urzędników nie pociągnął do odpowiedzialności i nikt nie obliczył jakie to są straty w skali kraju. Tych, których wybieramy w wyborach obiecują świetlaną przyszłość a jak są już na stanowiskach to od razu mają zakładane klapki na oczy. Chyba zajmę się produkcją tych klapek bo widać ,że w naszym państwie tylko to się będzie opłacało. Walka o szkoły to niestety walka z wiatrakami.
~maja 25-02-2011 16:37
Do uszczypliwej, z tego co się orientuję to biblioteka w Witkowie została przeniesiona do szkoły a nie rozwiązana...i funkcjonuje do tej pory.
~... 25-02-2011 16:44
brawo nauczyciele z Witkowa nie przejmujcie się łamistrajkami
~Froncek 25-02-2011 17:07
Oj, widzę, że p. A. Chmielewski musi wrócić.
~obserwator 25-02-2011 17:09
do uszczypliwej i ~ -zapewne pieniądze które zarabiali dostali za swoją ciężką pracę a tylko półgłówek pracowałby efektowniej jeżeli pozbawia go się motywacji.Myśle,że to nie ta szóstka została kupiona przez panią Dyrektor lecz reszta grona albo się bała bo jak słyszymy gmina ma przydomek "gminy policyjnej" albo są spokojni o swoją przyszłośc.
~... 25-02-2011 17:12
ANDRZEJKU-JESTEŚMY Z TOBĄ MIESZKAŃCY WITKOWA
~ 25-02-2011 18:00
MIESZKAŃCY WITKOWA-to te 6 osób podpisanych pod petycją ?
~Dalia 25-02-2011 18:16
A jak likwidowano szkoły w pozostałych miejscowościach to nikt nie pisał listów uwielbiających królową! Szkoły zlikwidowano, nauczyciele dostali pracę , a dzieci uczęszczały do innej szkoły i było dobrze.. Taki jest los małych szkół i już. Cała Polska ma likwidowane placówki , a w Witkowie nikt nie zlikwidował tylko została przeprowadzona reforma.
~Kuba 25-02-2011 18:22
Nauczyciele teraz są na urlopie, który im prawnie przysługuje. Dlaczego p. dyrektor nie podpisała petycji, przecież też jest nauczycielem.....
~do~+-+ 25-02-2011 19:01
Te 16200 z rocznych diet radnych z Witkowa , to starczy na JEDNĄ wypłatę pani Basi i pani dyrektor .
~... 25-02-2011 19:03
do wypowiedzi z godz.18 - nigdy bym nie został nauczycielem ,ponieważ jest to ciężki i jak widac niewdzięczny kawałek chleba ,a ty to dołącz do tych co biegają nago
~++do~~ 25-02-2011 19:10
menadżera to z ciebie nie będzie bo te 16000 to oszczędności w budżecie gminy
~ 25-02-2011 19:52
Wiem,że szanowna dyrektor nawet nie poinformowała o petycji pozostałych nauczycieli.Zawiązał się klub tych, którzy najwięcej stracą! A wójt nikogo nie zwalnia.Dla ciekawości-na nadliczbówkach, które miał ów klub oszczędności w skali roku wyniosą ok.1oo tys.Bo zarobki słyszeliście sami na zebraniu wynoszą w tej zacnej szkole nawet 6000tys. Czy to nie jest okradanie dzieci?
~Polak mądry 25-02-2011 20:00
No tak likwidujemy szkoły,szpitale, koleje, poczty zakłady pracy. Na bruk najlepsi nauczyciele, mający swoje ,,ja" ,to się nie podoba władzy, nawet w demokracji, bo to jest Polska, a może jeszcze Polska. Musi być tak jak szanowna władza zadecyduje przedtem i teraz, a lud nieświadomie poprze. Ludowi nie przeszkadzają kominowe pensje ich władzy przekraczające wiele razy wynagrodzenia ciężkiej pracy nauczycieli, bo to władza jest wszechwiedząca, najlepsza. Ale dziwne, że władze, zabierają się za sprawy najłatwiejsze, tzn. zwolnić, podwyższać podatki, zlikwidować zrównać rywali z glebą itp., bo życie należy teraz do nich, przecież lud tak wybrał. A gdzie prognozy dla młodzieży. ludzi bezrobotnych, gdzie działania inwestycyjne, nowe stanowiska pracy, rozwój, praca, uczciwość wobec sąsiada, drugiego człowieka, gdzie to co tworzy rozwój a nie cofanie się, Pytam gdzie. Na czyich usługach są ci najlepsi Włodarze, przywódcy, czy to nie Polacy, czy tylko potrafią się afiszować, że rodzina jest najważniejsza i pokazywać się w kościele w pierwszych ławach, na kółkach różańcowych. Nie to Polska obłuda, wiara w B, to tylko interes. Lud mądry powinien zarządać dekomunizacji dawnych sprzedawczyków SB i ich donosicieli,i w której wśród osób zajmujących odpowiedzialne stanowiska w tej gminie nie brakuje. To tyle.
~radzio 25-02-2011 20:27
Żenująca/y to Ty jesteś. Chyba masz interes w tyn. albo zemsta, zazdrość cię ściska,że są ludzie dobrzy, a ty jesteś nikim.
~W-ów 25-02-2011 20:29
Pani Barbara Gryka – tchnęła w tę szkołę i w swoich pracowników nową energię. A Pani Gryka przez rok swojej pracy pokazała, że można i należy się starać, że chcieć to móc. Mogłaby „rozwinąć skrzydła” CO TO ZA BEŁKOT???? Sugeruję Pani Dyrektor zmienić branżę i jeżeli jest tak dobrym menadżerem to nie powinno być dla Niej jakimś problemem. Dobra kadra zarządzająca jest wszędzie poszukiwana. A poza tym, czy aby na pewno tą petycję napisali nauczyciele. Wydaje mi się, że tylko się pod tym podpisali i to jest żenujące :(
~W-ów 25-02-2011 20:46
Drogi radzio. Interesu nie mam żadnego. Jestem postronnym obserwatorem i tylko obiektywnie oceniam to co przeczytałem powyżej. Pani Dyrektor życzę jak najlepiej, jak zresztą każdemu. A Ty jeżeli uważasz, że jestem nikim to chyba i tak więcej niż TY!!!! Nieuczciwa jest tylko tak niska ocena innych dyrektorów. Z praktyki wiem, że pieniactwo takie nie ma nic wspólnego z dobrem ogółu tylko z obroną interesów jednostki. Radzio zainspirowałeś mnie i obiecuję Ci, że zgłębię temat. Sugeruję Ci tylko żebyś bardziej grzecznie wypowiadał się i nie obrażał innych. Chyba, że to Twój interes jest zagrożony.
~rodzic 25-02-2011 20:46
My chcemy Witkowie nadal Pani Barbary Gryki. Nie chcemy sprzedawczyków,To dla nick (W-ów). Proszę przeprowadzić referendum wśród współpracowników szkoły, to będzie demokratyczne ws. pozostania Pani Gryki.
~zatroskany 25-02-2011 20:57
Trochę późno wkroczyłem do dyskusji, i przed chwilą przeczytałem tę żałosną petycje, ale teraz już wiem, że nawet filia nie rozwiąże problemów szkoły w Witkowie. A gdzie w petycji temat naszych dzieci???? ja zostałem utwierdzony w innym temacie pt. upierdliwe dokuczanie innym pod hasłem: nieudolny rodzic, patologiczne środowisko, do niczego dotychczasowi dyrektorzy i tępe dzieci.!!! na litość, skąd tyle poufałości dla obecnej dyrektor i nauczycieli? To do tej pory nic w szkole się nie działo???? Pani "B" mogła wystartować na wójta skoro jest taka operatywna i do tej pory nauczyciele się ani nie kształcili, ani nic nie robili. LITOŚCI!!! Moje zdanie jest zupełnie odmienne- to maszyna rozpędzona przez poprzedników funkcjonowała do tej pory- a to co udało się skończyć teraz (boiska, pracownie komputerowe) to wysiłek poprzedników i rodziców. Jak po tak żałosnym artykule czuje się była dyrektor p. Wiśniowska czy Malinowska, nie wspomnę o Góreckiej bo byłby to nietakt. Mam nadzieję, że ta petycja nie wpadnie im nigdy do rąk! Wstyd nam rodzicom, że takie słowa krytyki padły na łamach sesji- gdyby rodzice chcieli coś dodać, powiedzieli by to na wyborach w Witkowie:) W imieniu rodziców:Judyta
~W-ów 25-02-2011 21:01
Zróbcie referendum wśród rodziców!!! Mobbing jest wszechobecny!!! Fajnie się z Wami pisze :)
~Beza 25-02-2011 21:14
No to w końcu ilu w tym Witkowie było nauczycieli a ilu uczniów. Pytanie drugie: ile godzin nadliczbowych miała pani dyrektor do podziału. Bez godzin tzw. "dyrektorskich"? I sprawa będzie jasna.
~PP 25-02-2011 21:22
Czy jest jakiś Wójt, który zarabia ponad 10 tys, w jednej z najmniejszych gmin w POLSCE?i zatrudnia wice ii wiele innych doradców za podobne pieniądze, gdzie nie ma co robić? A dzieci nie mają na zeszyty?a młodzież się ,,szlaja"?
~ 25-02-2011 21:25
Beza, zdziwiłabyś się.Właśnie oprócz dyrektorskich, które należą się bez łaski;pani dyrektor szalała innymi (chyba z kosmosu), które nadmienię przed wyborami zatwierdził Chmielewski.Już ktoś wcześniej pisał,że niektórzy nauczyciele mają po28 nadliczbówek w tygodniu.Wychodzi ładna sumka na koniec miesiąca!
~wszechstronny 25-02-2011 21:26
To jest nagonka na nauczycieli, tak się dzieje w całej Polsce to plan antypolaków. Wkrótce lud to zrozumie, ale będzie za późno. Szczęśliwego Nowego Yorku. Do zobaczenia w biedzie.
~belfer 25-02-2011 21:28
Jestem nauczycielem i tez chciałbym 6.000 zł, albo chociaż 5.000! PROSZĘ!!!. Pani Basiu Proszę mnie zatrudnić.
~ 25-02-2011 21:33
Witków był na zebraniu wiejskim, dlaczego żaden z rodziców, czy nawet samych zainteresowanych nie zabrali głosu i nie bronili pani G. Przecież dla dzieci nic się nie zmieni.Zobaczymy, czy z takim zaangażowaniem będą pracować bez tych wielkich profitów! Jeżeli nie, to sama, jako rodzic dam dziecko do szkoły do Boru!!!
~................. 25-02-2011 21:33
Pani Basiu po co się denerwować trzeba iść na emeryturę !
~do~~ 25-02-2011 21:36
wątpię żeby reszta nauczycieli nie wiedziała o petycji a jeżeli naprawdę ktoś myśli że nauczyciele w Witkowie zarabiają po 6000 tyś zł. to albo go odchibernowali albo jest osobą złośliwą i zawistną.Gdybyś uważnie słuchała wypowiedzi wójta to nie trzeba by po studiach żeby zrozumie że takiej wypłaty Pani Dyrektor nigdy nie widziała na oczy, co zresztą sam powiedział.
~ada 25-02-2011 21:38
KRÓLOWA JEST JEDNA to B.G niezastąpiona i najlepsza, lepszych nie ma i nie będzie!!!hahahhaha
~ 25-02-2011 21:39
Szkoła w Witkowie to sztuczny problem wykreowany przez obawiających się o zarobki nauczycieli i P. Dyrektor. Ważniejsze jest pytanie jakie już obiecane fundusze zewnętrzne pozykał nowy Wójt i jego doradcy?
~Andrzej 25-02-2011 21:40
Pani Judytko proszę się nie wypowiadać za rodziców,bo to jest tylko pani opinia .Przeczytałem tę petycję ZE ZROZUMIENIEM i słowa,które tam padły nikogo nie obrażają.Nauczyciele z tej szkoły bronią swojego i tej placówki dobrego imienia TO TYLE.Trzeba być naprawdę niemądrym,żeby tego nie rozumieć.Ale tak to już jest w dzisiejszych czasach,że jak można anonimowo sobie po kimś,,pojechać,, to się to robi z wielką przyjemnością,nawet jak się pisze kłamstwa.
~obserwator 25-02-2011 21:42
A skąd wy ludziska wiecie ile zarabia Pani dyr.Skoro wiecie, to ktoś wam przekazał, przecięz to naruszenie danych osobowych. A może 6 tys. to brutto a na rękę 3tys. A czy to dużo. Proszę, kraj jest wolny, uczelnie chętnie przyjmują, Co 4 lata jest konkurs na dyrektora, każdy w demokratycznym kraju ma szansę.
~On 25-02-2011 21:45
Obserwatorze, zarobki dyrektora nie są objęte tajemnica, a wręcz ogólnie dostępne poprzez oświadczenia majątkowe, a, że 6.000 brutto to na rękę 3.000 to już boki zrywać.
~obserwator 25-02-2011 21:50
Jedno jest pewne odkąd nastąpiła zmiana wójta w gminie Czarny Bór, gmina idzie na dno , to nie dziwi. Aby być dobrym fachowcem trzeba przynajmniej kilku lat na zaznajomienie się z pracą, być fachowcem. Natomiast w ciągu 3- ch miesięcy wójtowania, w gminie dzieje się więcej nizkiiedykolwiek w dziejach tej gminy.To daje poważne zastanowienie.
~a 25-02-2011 21:52
zebranie wiejskie dotyczyło wyboru sołtysa
~ok 25-02-2011 21:53
Proszę o link do oświadczenia majątkowego obecnej i byłej Pani dyrektor dzięki.
~co wy 25-02-2011 21:57
Przecież dyskusja odbywa się wokół Pani Gr.to chore, to ewidentna zemsta,nagonka, cholera wie za co.
~W-ów 25-02-2011 21:58
http://bip-files.bazagmin.pl/sites/3071/bip_osoby/12855/oswiadczenia/oswiadczenie_majatkowe_za_2009r_b_gryka.pdf
~walbrzych 25-02-2011 22:00
Przepraszam do cholery, czy Gmina Czrarny Bór to tylko szkoła w Witkowie Czepiajcie się poważniejszych zadań.
~ 25-02-2011 22:09
PP-czytaj gazety, bo na czytanie książek jesteś za ...... . Gazety pisały, że wójt zarabia brutto 9 tys. Trzeba zwyczajnie zapytać pozostałych n-li, czy wiedzieli coś o petycji. Pani G wybrała sobie tych, korzy tak biadolą nad swoim losem! A do policji ponoć są cały czas przyjęcia- droga wolna!!!
~ok 25-02-2011 22:14
Dziękuję nick(W-ów) czyli nie zarabia 6 tys. a wiele wiele mniej. To o co w tym chodzi. Ewidentnie przychylam się do nicka(co wy) To ewidentna nagonka na Pani Grykę. A co z zarobkami pani poprzedniczki?
~pp 25-02-2011 22:16
Nie czytam niepolskich gazet, bo kłamią.
~rock 25-02-2011 22:23
Do nick ~`czytałem wcześniej na forum, że w demokracji funkcjonuje referrendum, nie neguje tego co napisałeś/aś, być może masz rację, a być może nie.
~ 25-02-2011 22:31
Dajmy spokój zarobkom. Można to określić, jako niegospodarność, A za to już są konsekwencje.
~ktoś 25-02-2011 22:34
Jak pani g. nawet nie wiedziała jakim dysponuje budżetem(to też ze zebrania wiejskiego), to mogła szaleć. Każdy by tak potrafił!
~~ 25-02-2011 22:59
Za ten cały bajzel w finansowaniu szkoly, a może tylko niektórych jej pracowników odpowiedzialność ponosi stara władza:wójt,inspektor oświaty i księgowa z gminy.Prawdopodobnie także odpowiedzialność karną.Ale połączenie szkoły z Czarnym Borem niewiele zmieni.Nadal na 90 dzieci i paru nauczycieli gmina będzie wydawać koło miliona złotych rocznie.
~ 25-02-2011 23:03
do rodzica który chce przenieśc dziecko do Boru-jak pięknie daje się wami manipulowac. Wójt bez żadnych trudności odwrócił waszą uwagę od istoty sprawy.Wiedząc jak zawistnym i zazdrosnym społeczeństwem są mieszkańcy Witkowa sprytnie podsunął wam temat płac nauczycieli i odwrócił uwagę od głównego wątku-szkoły.Twierdzisz że jak cie zdenerwują to przeniesiesz dziecko do Boru i komu zrobisz na złośc.Biedne dziecko którego rodzic stawia własne chore ambicje nad jego dobro.Czy nie zdajecie sobie sprawy że przekształcenie szkoły w Witkowie bEdzie początkiem jej likwidacji?I jestem przekonany że to chcieli wyrazic nauczyciele w swojej petycji.Jestem szczęśliwy że nie muszę życ w tej społeczności.Zastanawiam się tylko co za kilka lat powiecie swoim dzieciom
~prawda 25-02-2011 23:19
A to powiedzą, że czekali na obskurny autobus na mrozie, że maluszki od najwcześniejszych lat mieli przerąbane, bo liczyła się polityka, że uczyli sie w przeludnionych klasach i byli tylko numerkiem w dzienniku,wszystko co działo się przed tym w Witkowie to było be. Że nauczyciele dorobili się zajeb--tych majatków, że była kiedyś taka Pani dyrektor, która poświęcała się, niejednokrotnie po pracy, w zimnym kościele aby przygotować maluszków do różnych uroczystości przez wiele wiele lat. Ale było to złe. A potem nastała ciemność.
~- zatroskany- 26-02-2011 7:18
to jest okrutne co piszecie o nauczycielach, przecież zawód ten to " "..powolanie, misja...", tak przez wiele lat przemawiano do nauczycieli, ktorzy pracowali za niewielkie pieniadze, dopiero od czterech lat sytuacja finansowa tej grupy zawodowej się zmieniła.. To Oni pracują z Waszymi dziecmi, to Oni często lepiej je znają i widza w jakich warunkach dojezdżają do szkoły. Sprawdzcie drodzy rodzice czy dzieci maja zapewnioną opiekę w autobusie... Nie sprawdzacie tego i to jest beztroska. Nie koncentrujcie swojej uwagi na nauczycielach tylko na dzieciach, bo to One sa najważniejsze..
~pseudonauczyciel 26-02-2011 8:13
Oczywiście, że zawód nauczyciela jest misją,wyzwaniem, ale dyrektor to menadżer, który musi umiejętnie zarządzać szkołą.Wiadomo, że nie jest to placówka dochodowa, ale ma też ograniczone finanse. Tym bardziej, że jest mało dzieci i nie ma wystarczającej subwencji. I dlatego nie zakup pomocy dla dzieci. czy inne wydatki, związane z ich rozwojem, tylko wysokie pensje nauczycieli i rozrzutność w przydzielaniu nadliczbówek przyczyniły się do takiego stanu. Oczywiście podkreślam-zawód nauczyciela to misja, poświęcenie....Aha, i dzieci są najważniejsze
~ha,ha, ha 26-02-2011 8:21
Ale uśmiałem się z ta biblioteką. Z tego, co mówili po wiosce to pani b.g. musiała oddawać kasę za książki, które gdzieś zniknęły(było ich sporo)! A szkoła bazuje w tej chwili głównie na publicznej!
~tuptuś 26-02-2011 9:04
Z tego co przeczytałem w petycji to nie chodzi o dzieci byłem na wiejskim zebraniu tylko o zarobki nauczycieli i że p. Gryka będzie miała mniejsze wynagrodzenie i nie będzie panią dyrektor tylko nadzór nad szkołą będzię trzymała dyrektorka z Czarnego Boru i całe szczęście bynajmiej będzie dyscyplina której za poprzednią nie było i tu jest cały problem. Powinni dziękować, że nie doszło do sytuacji zamknięcia szkoły tak jak w niektórych miejscowościach w naszym kraju a nie wypisywać głupoty na obecnego wójta bo on walczy żeby ta szkoła przetrwała jak najdłużej a jeśli nawet dojdzie kiedyś do likwidacji to nie przez wójta tylko przez małą liczbę uczniów w naszej szkole bo z roku na rok jest coraz mniej a wtedy nie pomoże nawet wójt i petycje. drugim problemem utworzenia fili były dodatkowe godziny za to mieli dużo.Więc nic dziwnego czemu nauczyciele pisali petycje. I jeszcze jedno ktoś wypisywał na radnych bzdury to nie kampania wyborcza chyba niektórzy o tym już zapomnieli. Niech się nauczyciele cieszą że wójt nie zamknął szkoły bo by pozbyli się pracy a z tego co wiem to szuka oszczędności nie tylko na oświacie tak jak niektórzy wypisują. Kto pod kimś dołki kopie ten sam w nie wpada i nie róbcie z p. Gryki takiej świętej bo wcale taka nie jest i już dużo osób się o tym przekonuje
~ 26-02-2011 9:31
Oj, Tuptuś, aleś dowalił! Ale taka jest prawda!
~:) 26-02-2011 10:32
Brawo tuptuś!!!
~B.Gryka 26-02-2011 10:53
Zapraszam wszystkich,którzy chcą porozmawiać...nie chowajcie się za pseudonimy."tuptusia" też zapraszam do szczerej rozmowy .Pozdrawiam.
~~~ 26-02-2011 10:56
Czy Tuptuś to radny bezradny z Witkowa?
~ 26-02-2011 11:30
Od kiedy u pani BG taki przejaw szczerości? Przecież wszyscy piszemy to to myślimy, chyba szczerze!! Wyrzuty sumienia?
~do tuptusia 26-02-2011 11:41
jednak miałem rację zawiśc i wredota.W petycji nie znajduję żadnych obrazliwych sformułowań skierowanych do wójta, kampania wyborcza się skończyła i zaczęły się realia którym w żaden sposób radni z Witkowa nie potrafią stawic czoła po prostu nie ci ludzie i nie na tym miejscu ciężko żeby nauczyciele nie mieli płacone za nadgodziny -jestem ciekawy czy ty jeżeli w ogóle pracujesz nie pobierasz za to wynagrodzenia- a twój cynizm uwydatnił się całkowicie w słowach "niech się nauczyciele cieszą ,że wójt nie zamknął szkoły bo by pozbyli się pracy".Jaki tuptuś jest zgorzkniały ,zazdrosny i złośliwy, gdzie ty tu widzisz poprawę warunków nauki dzieci.Radośc z tego ,że ktoś straci pracę jest niesłusznie szkalowany przycmiła ci umysł i w tej swojej złośliwości i nie zależy ci na dzieciach a także ich rodzicach, które musiałyby dojeżdżac uczyc się w licznych klasach byc narażonym na różne niebezpieczeństwa czyhające na uczniów dużych szkól(narkotyki, przemoc),ale zapomniałem dla ciebie liczy się własna satysfakcja. Nie wiem kto cię uczył w podstawówce ,ale kto by to nie był może cię uważac za swoją MALUTKĄ porażkę.
~do wypowiedzi z1130 26-02-2011 12:19
to raczej nie wyrzuty sumienia u pani BG ale tchórzostwo z Twojej a w ogóle sytuacja nadgodzin dotyczy całej gminy.Wójt wyraznie na zebraniu w Witkowie powiedział,że problem nadgodzin dotyczy również Czarnego Boru a nawet jest tam większy tak, że nie rozumiem całej tej nagonki na Witków chyba,że jest to robione celowo
~dyzio 26-02-2011 12:20
Najgorsze i najbardziej przykre jest to,że niektórzy nie mogą pogodzić się z realiami i dla ratowania swojej pozycji i profitów nie liczą się z ogółem, wspólnym dobrem!
~do dyzia 26-02-2011 13:35
jeżeli to jest dla ciebie wspólne dobro to jestem zdumiony.Według twojego rozumowania to należy zamknąc szkoły wszystkie dzieciaki zapędzic do stodoły a latem na łąkę dac im jednego opiekuna najlepiej bez wykształcenia bo będzie taniej dwie godziny i do chałupy a za 10 lat fachowców sprowadzimy z CHIN a gmina będzie bogata
~Korwin 26-02-2011 14:39
Na dobrą sprawę to Ci nauczyciele powinni podziękować wójtowi. Szkole w perspektywie kolejnych lat groziło zlikwidowanie! Przekształcenie pozwoli przecież utrzymać tę szkołę BEZ STRAT dla dzieci! A cóż, skoro szanowne grono pedagogiczne nie może się pogodzić z tym, że będą mniej zarabiać to już chyba ich problem, ale widocznie lepiej wylewać żale publicznie - smutne polskie burackie realia.
~panama 26-02-2011 16:05
fakty są takie że w Witkowie na nadgodzinach nauczyciele zarobili 70 tyś. a w Borze 40 tyś. różnicę widać a nauczyciele którzy się pod tym podpisali :(najbardziej zawiódł mnie ulubiony przez dzieci Pan Radzio i Pani Grażynka przykre, że nie widzą jak są manipulowani a niby tacy wykształceni!!!
~Beza 26-02-2011 16:48
Wszyscy po trochu mają racje. Wójt który musi patrzeć na problem przez pryzmat finansów gminy. Rację mają nauczyciele bo zarobić...warto! Racje mają rodzice, że chcą dobra swoich dzieci. Tylko szlag mnie trafia jak słyszę, że nauczycielstwo to misja! Widzę, że większości misja pomylila się z misjonarstwem!!! Bzdura. Nauczyciel to taki sam pracownik najemny jak każdy inny. Jeżeli sypie mu się zakład to ponosi takie same skutki jak każdy inny pracownik. I tyle
~oj tam,oj tam 26-02-2011 17:24
Tu jedynie chodzi o kasę,dzieciom nic się nie stanie bo przecież szkoły nie likwidują,tylko nie będzie pani dyrektor i właśnie o to tyle szumu.A z drugiej strony to niby dlaczego ma zostać ta szkoła w Witkowie.Zlikwidowano szkołę w Grzędach, Borównie i nic się dzieciom nie stało,a może w Witkowie dzieci są od lepszego boga czy co!
~podsumowanie 26-02-2011 20:09
To forum to jedna wielka potyczka. Ludzie musicie zrozumieć, że cała Polska ma problem związany z likwidacją szkół. Związane jest to z niżem demograficznym. Przekształcenie szkoły w Witkowie to jedyne rozsądne rozwiązanie aby uniknąć jej zamknięcia. Pora zakończyć te obraźliwe i nędzne komentarze. Trzeba to w końcu zrozumieć bo to w jest rozsądne rozwiązanie. Funkcjonowanie szkoły także pozostawia wiele do życzenia.
~MIESZKANKA 15 26-02-2011 20:34
Ludzie, przecież Wam nie zamykają szkoły, jeżeli nawet, to dojazdy do Czarnego Boru są bardzo dobrze zorganizowane.Pewnie ,teraz mieliście jak u Pana Boga za piecem, stary Wójt niczego nie zmieniał , bo tak było mu wygodnie, po co narażać się ludziom. Szkoły w Borównie i w Grzędach też były i co dzieci dojeżdżają i nic się nie dzieje.Przecież to mała szkoła , a jakie były koszty jej utrzymania? pewnie takie jak w Czarnym Borze
~kazik witków 26-02-2011 20:38
a czy wiecie, bo ja do tej pory nie wiedziałem, ale powoli wszystko wyjdzie na jaw...że Pani G.... za zgodą byłego wójta oczywiście pracowała na 1/2 etatu a brała kasę za cały!!!!!!!!!!hahahhahhah i kto tu jest złodziejem....ojoj ciekawe czego się jeszcze dowiemy przy wódeczce...
~ela-mama 26-02-2011 20:44
Wcale się nie dziwie, że na spotkaniu nie było np. pani L...., bo jakoś na zdjęciu jej nie widać...ciekawe co Pani obiecał Wójt??fajna jest Pani lepiej z cichacza, pod nosem puszczać kąśliwy jad ale z koleżankami nie pojechała Pani,głowa w piasek jak zawsze nie winna, ale swoje robi...oj omijać takich ludzi na miejscu tych nauczycieli nie podałabym Pani ręki...no ale chyba rozumiem kilka nieudanych prób dyrektorowania i nic...
~baba 26-02-2011 20:51
Pani elu-mamo jak pani śmie tak pisać o pani Lew...., każdy robi to co mu się podoba, widać ma swoje zdanie!
~baba 26-02-2011 20:54
a, ten list to śmiech na sali -brak jakiejkolwiek skromności , to czysta bufonada. To nie walka o szkołę , ale o stołek.
~naiwna 26-02-2011 21:02
Pani Basiu! Chce pani szczerości? Proszę bardzo! Dobrze pamiętam ze swojej młodości sytuację, kiedy to pewna dorosła osoba wypowiadała się o Pani –wtedy myślałam, że niepochlebnie, mówiąc, że jest Pani wielką manipulantką. Mało jej wtedy oczu nie wydrapałam, że tak Panią „oczernia”. I jakież było moje zdumienie i ogromny zawód, kiedy to po parunastu latach usłyszałam jakie są Pani opinie na mój i mojego męża temat, mimo to, że zna nas Pani oboje „od dziecka”, wie Pani jakie wartości są dla nas najważniejsze (bo odbyłyśmy szereg szczerych-niestety jak się później okazało, tylko z mojej strony-rozmów, zna Pani naszych rodziców i wie Pani z jakich rodzin pochodzimy. Jest Pani „świetnym” psychologiem, potrafi Pani tak manipulować człowiekiem-zwłaszcza młodym, że nawet nie wie, kiedy „wyspowiada się” Pani ze wszystkiego, a później… później przerobi to Pani na własny sposób i -tak jak było ze mną-użyje Pani przeciwko.
~kibic112233 26-02-2011 21:18
Nie mogłem zawsze zrozumieć dlaczego powiodły się rozbiory Polski. Teraz jestem mądrzejszy. Wystarczy choć część z tego przeczytać. Do "małgosi". Z żoną wójta i jej chorobą na tym forum to chwyt poniżej pasa...Ale może..może.. choć w tym jesteś dobra..bo powyżej ramion zdaje się, że pusto...
~Miotła 26-02-2011 22:28
Porządki czas zacząć.Witków pierwszy.Cała gmina już teraz wszystko wie.Może czas na prokuratora?
~ 27-02-2011 11:01
Ale sobie poczytałem:) Jak tak p. Basia dalej będzie rozwijać skrzydła, to wszyscy wylecą .... 6 muszkieterów w szkole też!!!
~ 27-02-2011 22:36
Dajcie spokój Basi, (jak się kraje to się daje), czy coś takiego. Każdy by to wykorzystał. Dbała o swoich nauczycieli.
~realista 28-02-2011 20:01
Najwyższy czas żeby ktoś rozbił te klikę znamy te podstępne uśmieszki p. dyrektor . Dźwięk jej słów na temat dzieci będących pod jej skrzydłami, że to patologia i.t.p do dnia dzisiejszego mam w pamięci . Oczywiście miała swoich pupilków z górnej półki w zależności kto ile dał na szkołę miał lepsze życie,wiec śmieszy mnie ta petycja jak to jest wspaniałomyślna i niezastąpiona. A gdzie w tym wszystkim są nasze dzieci ?w dalekim poważaniu niestety !A Ci wspaniali boją się tylko o swoje posadki
~he 1-03-2011 14:13
I bardzo dobrze Wam.... gadaja ze malo zarabiaja... jasne kazdy chcialby tyle zarabiac ile oni
~**** 1-03-2011 16:37
To zostań nauczycielem .............
~gośc 1-03-2011 16:41
Wszystkich nauczycieli w całej Polsce obowiązuje ta sama tabela wynagrodzenia... Nauczyciel sam sobie nie ustala pensji, a jak zazdrościsz to zdobądź kwalifikacje i zostań nawet ministrem....
~gość2 1-03-2011 18:26
Do Pana ,,realisty" Przepraszam, ale ,,klika" była wcześniej, niedawno wszystko się wykrystalizowało.Teraz garstka, naprawdę garstka starej kliki się mści na ludziach dobrych. Bo Polak!!!! potrafi zepsuć wszystko to, co jest naprawdę dobre.
~Gorzów wita 1-03-2011 19:23
Jestem nauczycielem z Gorzowa, czytając to, nic mnie nie dziwi,przerabiałem to - to typowe, Polskie. Z pewnością w następnym etapie zaczną się wszelakie, nasłane celowo i niecelowo kontrole udowadniające jakiejś tam nieścisłości, ale w niedalekiej przyszłości okaże się to golem do własnej bramki szefostwa. Życie i władza nie trwa wiecznie.To co zgnoimy, już nigdy nie powróci.
~mieszkaniec Witkowa 1-03-2011 21:36
W tym wszystkim nie chodzi o dobro szkoły i dzieci tylko po prostu o pieniądze! Tej całej afery nie byłoby gdyby nie to, że pani dyrektor pozbędzie się swojego stanowiska i swojej bardzo dobrej pensji. Niektórzy dziwią się dlaczego pod petycją podpisało się tylko 6 osób- proste... podpisali się ci, którzy najwięcej jej donosili, najwięcej wchodzili jej w tyłek i co się z tym łączy najwięcej tracą!! A jeśli chodzi o panią dyrektor to ma ona dwie twarze: anielską i diabelską po prostu FARYZEUSZ!!!!
~:) 1-03-2011 22:17
Co do reformy szkoły - trudno. Faktycznie dzieci coraz mniej więc i prowadzenie szkoły nierentowne. Stworzenie filii ok. Ale co z pomysłem pani wice, która twierdzi, że w tak małej gminie jest 5 dyrektorów instytucji podlegających gminie, Zaczynamy od szkól, później pewnie przyjdzie kolej na Bibliotekę i Centrum Kultury, a i żeby było śmieśzniej skoro "likwidujemy" dyrekcję to po co księgowi. Przecież wedle słów szacownej pani całą księgowość gminy może prowadzić jedna osoba i to na 1/2 etatu. A teraz małe rozliczenie - skoro w instytucjach za dużo dyrektorów i księgowych to po co w tak małym urzedzie Wót i jego zastępca. Jeżeli księgowośc 6 dużych jednostek mozę prowadzić jedna osoba to chyba zarządzać "tak małą" gminą też jedna. No tak, uszczuplając etaty szarych obywateli trzeba uzbierać na etaty klasy rządzącej i jej wypasione auta(patrz sekretarz)
~xxx 1-03-2011 22:33
drogi mieszkancu Witkowa, POMYSL, to nie boli. Moze nie wszyscy nauczyciele podpisali petycje, bo po prostu BOJĄ SIĘ narazic wojtowi, ktory moze z nimi zrobic w tym momencie co chce. Jesli sie nie myle, to w przypadku stworzenia filii, wojt musi zatrudnic nauczycieli jakby od nowa. JAK TO MA SIE NIE ODBIC NA DZIECIACH skoro wsrod nauczycieli panuje strach przed strata pracy i wyrzuceniem na zbity pysk. Przy obecnym stanie oswiaty, Ci nauczyciele, mogliby szukac pracy jedynie na kasie w tesco za 700zl
~mieszkaniec Witkowa 2 1-03-2011 22:55
info dla nick mieszkaniec Witkowa. Dla sprostowania-jeśli chodzi o podpisanie petycji, to żona nauczycielka przecież petycji nie podpisze, jej przyjaciółka również, czeka na awans, emerytka -nauczycielka ma to w nosie i został jeszcze jeden nauczyciel będący na feriach. Reszta podpisała. I proszę nie obrażał i nieoskarżaj od donosicieli porządnych ludzi. Lepiej zadbaj o swoje emocje.
~ 2-03-2011 14:37
Muszkieterowie: 6i1, ale dajecie żywy przykład dla dzieci. Kompromitujcie szkołę !
~w-w 2-03-2011 15:47
pani Basiu nikt pani pracy nie pozbawił ,nie urodziła sie pani dyrektorem wiec godnie powinna pani zaakceptować zachodzace zmiamy .pani jako katechetka i pedagog szkolny , powinna wiedziec , ze najwazniejsze jest dobro dzieci bo coz one sa , winne ze musza uczestniczyc w pani gierkach.Zla energia ktora z pani emanuje spowodowala ,ze odeszli od pani przez lata ,kolezanki i znajomi .Taki stan ducha jaki pani prezentuje kwalifikuje sie aby odprawic nad pania egzorcyzmy .Jesli wie pani co to jest honor i ambicja , powinna pani sama zrezygnowac z zajmowanego stanowiska , a tym samym uspokoic napieta atmosfere .
~gość witków 2-03-2011 21:24
Dobrze, że już wiadomo jaki to magiczny wpływ na dzieci miała pani B. Potrafiła skrzywdzić dzieci bez mrugnięcia okiem, nie zważając na to jak jej chore decyzje wpłynęły na ich stan emocjonalny bo po co -przecież ona tu rządzi .Dzieciom patologicznym przecież nie należy się nagroda ani inne rozrywki. Szkoda tylko ,że patologii doszukuje się tam gdzie jej nie ma , a nie widzi tam gdzie ma bardzo blisko-czyli u siebie .Los jednak jest łaskawy i zło którym emanuje powróciło do właściciela., szkoda tylko ,że musiał wcześniej ktoś ucierpieć. Bywała czasem łaskawa, ale musiała mieć w tym jakąś korzyść . A jej przydupasy czyli pan R...., ew.... no i oczywiście An.... , który miał pole do popisu bo był popierany notorycznie przez panią B. Niestety swoją nieudolnością krzywdził dzieci ,a p. B biła mu BRAWO .
~adaś 2-03-2011 22:03
Szanowna koleżanko uważaj żeby ten łaskawy los nie powrócił też do ciebie bo emanuje z ciebie jad. Nie rzucaj oszczerstw i oskarżeń pod czyimś adresem, a zwłaszcza nie wypowiadaj się na tematy o których masz minimum wiedzy. pozdrawiam
~panama 2-03-2011 22:04
no i stało się i już dajcie już sobie spokój i skończcie się nakręcać bo to i tak już nic nie zmieni proponuję pomyśleć o zbliżających się świętach to czas radość a ta cała nienawiść ....
~karo 2-03-2011 22:11
Święte słowa, rzygać się już chce od tych oskarżeń i chamstwa!
~reżyser 3-03-2011 7:35
The End
~gość do adasia 3-03-2011 10:08
kolego jak juz ,ale zdania na ten temat i tak nie zmienię .pozdrawiam
~w-w 3-03-2011 14:17
panama super podsumowanie dzieki . Do zobaczenia w swiatyni
~Absolwentka 3-03-2011 16:45
Witam serdeczne. Po dokładnym przeczytaniu wiadomości oraz wszystkich zamieszczonych wypowiedzi jestem bardzo rozczarowana zarówno postawą nauczycieli jaki i osób wypowiadających się na wyżej wymieniony temat. Niestety oszczędności są konieczne i nieuniknione o czym wszyscy dobrze wiemy, tylko dlaczego szukamy ich tam gdzie nie trzeba kosztem uczniów. Edukacja dająca wymierne i pozytywne efekty jest podstawą dobrze funkcjonującego społeczeństwa a dzieci uczęszczające do szkół są naszą nadzieją na lepsze jutro. Przykre jest to, że na Szkołę w Witkowie i jej pracowników jest teraz taka nagonka, jednak przekształcenie tej placówki w filię a nie jej zamknięcie jest szczęściem w nieszczęciu o czym musimu pamiętać. Wierzę, że Wójt Gminy Czarny Bór stanie na wysokości zadania i nie dopuści do zamknięcia Szkoły bo pamiętajmy zamknąć i zlikwidować jest łatwo a stworzyć odpowiednie warunki do pracy i nauki już nie. Szkoła bez dyrektora to jak dziecko bez matki a w tym wypadku najlepszą matką byłaby ta która zna swoje dziecko. Wątpie w to, że opiekun filii w Witkowie włoży w jej rozwój i istnienie choć trochę serca i uwagi bo będzie on tylko macachą która jest a nie kocha. Apeluje do Pana Wójta: Proszę pamiętać o dzieciach i ich dobru a nie wyliczać zyski i straty. Pozdrawiam
~badylek 3-03-2011 18:40
A może w ramach oszczędności w Witkowie zlikwidować sztuczny etat pani wójtowej. Dwie świetliczanki na tak małą liczbę dzieci to chyba przesada? Ale tego wójt i radni jakoś nie widzą?
~W-w 3-03-2011 19:38
Radni z Witkowa to juz niczego niewidzą.A wójt ma zwolnic własną babę?Chyba chory jesteś.
~politykier 3-03-2011 21:13
Lepiej poczytajcie to. http://politykier.pl/kat,1025817,wid,13188252,wiadomosc.html?ticaid=6be1e Rząd olewa jakieś wiejskie szkoły, ma inne problemy.
~gość witków do badylek 3-03-2011 21:44
Z całym szacunkiem, ale te dwie świetliczanki to osoby wykształcone czego nie można powiedzieć o Tobie sądzą po Twojej wypowiedzi oczywiście.
~flic 3-03-2011 21:47
Szanowni Państwo, ta ilość jadu wylana powyżej, to skutek tego, że wpadliście w szpony Platformy Obywatelskiej, a ta potrafi tylko zwalniać, zamykać i likwidować, jednocześnie obstawiając intratne posadki swojakami, często dupolizami lub wręcz byłymi konfidentami, mocodawcy tych, których gościcie w urzędzie pewno mają fajną polewkę, czytając Wasze emocjonalne wypowiedzi. Pisałem w innym wątku, że będzie jeszcze gorzej....! Waszymi dziećmi nikt z nich się nie przejmuje. Swoją drogą ci radni...ludzie, kto Wam ich wybrał?
~obserwator 4-03-2011 9:27
naprawdę nie wiem o co tyle wojny, przeciez szkoła zostaje, nauczyciele tez, dzieci mają swoje panie, nawet pani basia ma pracę. Nie wiem o co chodzi????
~nie ważne 4-03-2011 20:40
pańi derektor podpisala sie pod zasługami lepszych derektorów od niej. a jak zwolnic kogoś to tylko ją
~pff. 4-03-2011 21:25
weźcie ogarnijcie sie !! Baska jest fałszywa ! niby katechetka a Dupe komuś niezle obrabia , dobrze ,że chmielewski nie jest juz wojtem , bo miala znajomości , i byle "gowno" za przeproszeniem odrazu do Gminy juz dzwoniła albo leciała ! niech sie interesuje sobą a nie Innymi !!!
~W-W 5-03-2011 17:13
JUTRO JEST NIEDZIELA B.PROSZE ABYSMY SIE SPOTKALI W NASZEJ CORAZ LADNIEJSZEJ SWIATYNI CZY KOSCIELE ,DAJMY POPRACOWAC WSZYSTKIM PRACOWNIKOM NASZEJ SZKOLY I WYBRANYM PRZEZ OCZYWISCIE DEMOKRATYCZNE WYBORY WLADZOM NASZEJ GMINY . JA JUZ NIE BIORE UDZIALU W TYM WYSCIGU SZCZUROW. PROSZE PRZEMYSLMY CZY WARTO SIE TAK PODNIECAC . TO CO SIE DZIEJE W SIECI TO NIESTETY ALE SWIADCZY O NAS. NIE POTRZEBNIE ZOSTAL WYWOLANY TEN TEMAT MYSLE ZE CI CO TO ZROBILI ZALUJA . JA JESTEM TU OSTATNI RAZ . DO ZOBACZENIA JUTRO W NASZEJ SWIATYNI PA
~pedzio 5-03-2011 19:16
pani Basiu a może by tak męża do uczciwej pracy wysłać a nie zazdrościć Adasiowi .
~też W-w 6-03-2011 12:06
Tak,tak,spotkajcie się Judasze w kościele , a potem powybijajcie sobie oczy,bo to pasuje do obrazka Polaka-katolika.W tym kościele was uczą tej nienawiści? Pan Bóg jest nieograniczenie miłosierny a jego wyznawcy często tylko niemiłosiernie ograniczeni.Niestety.
~xxx 6-03-2011 20:52
Pani dyrektor proponuję dołożyć nauczycielom po 1000 zł do wypłaty, zwiększyć urlop z 2 miesięcy na 3, skrócić godziny pracy a dołożyć nadliczbowych aby pani podwładni byli choć trochę usatysfakcjonowani! Jeżeli im to nie będzie odpowiadało to proponuje wałbrzyską strefę ekonomiczną przy 8 godzinach pracy(bez nadliczbówek) i miesiącu urlopu i to po 10 latach pracy!! Ja chyba też nauczycielem zostanę, bo czuje powołanie.....do tych pieniędzy:)
~ 7-03-2011 1:46
brawo wójcie jednym posunięciem 150 tys oszczednosci brawo aby tak dalej po co dyrektorkas która nic nir robi a bierze gruba kase
~prorok 7-03-2011 8:38
Zawsze się szuka kozła ofiarnego (najłatwiej tych ludzi, którzy najwięcej robią) odwracając uwagę jakby od siebie. Lud nie widzi jakie zarobki przydzielili sobie ich gminnni włodarze, którym podziękowano w innych miejscowościach, instytutach za miernotę ich pracy, zanim ulokowali się w Czarnym Borze. Oni mogą ,,trzepać" kasę, bo do tej pory trzepali, natomiast nauczyciel który przepracował kilkadziesiąt lat już nie. Bo przecież polityka jest najważniejsza. Jako uczeń tej szkoły nie zgadzam się z tak negatywnymi opiniami o nauczycielach. Z tej szkoły z tego nauczania wywodzą się ludzie, którzy w swoim życiu wiele osiagnęli i osiągają nadal. Są dobrym pracownikami, studentami i większości dobrymi ludźmi. Szkoda,że zostali oszukani w wyborach.W gminie nastali ludzię, którzy chcą z burzyć dotychczasowy ład. Ale to nie dziwi, liczy się prywata. Żałosne jest to, że uwiesili się głównie na nauczycielach. Moja rada jest taka, żeby tych jak ich określają 6/1 muszkieterów postawić przed ludem i ukamienować. Wówczas władza ii ludzie z klapkami na oczach będą usatysfakcjonowani. Średniowiecze w Czarnym Borze. Tylko pozostaje pytanie, co dalej?
~Absolwentka 7-03-2011 14:57
Ludzie kochani o co tyle krzyku. Szkoła jest i będzie, dzieci na tym nic nie stracą, oszczędności które przyniesie to posunięcie napewno się przydadzą w gminie, nauczyciele nadal będą mieli prace za wynagrodzenie które się im należy. W czym więc widzicie problem...? Proszę was darujcie już sobie wypisywanie obraźliwych stwierdzeń na temat innych ludzi, jeżeli naprawdę wam się w nich coś nie podoba miejcie na tyle odwagi aby powiedzieć im to prosto w oczy a nie oczerniacie ich tutaj pod przykryciem pseudonimu. Każdy jest mądry w zaciszu swojego domu a cywilnej odwagi do robienia czegoś pożytecznego nie ma nikt. Co do nowego Wójta to podziwiam człowieka, że odważył się coś zrobić bez względu na to co wy teraz o nim myślicie. Pozdrawiam
~:) 7-03-2011 19:18
Brawo Absolwentka:)
~zorientowany 7-03-2011 20:33
Zwolennicy Baśki! Zapytajcie Baśkę, w jaki sposób i w jakich okolicznościach wygrała konkurs na dyrektora szkoły.
~prawda 7-03-2011 22:08
Z pewnością tak jak wszyscy przed nią. W czym problem.
~prawda1 7-03-2011 22:12
A czy teraz i w najbliższej przyszłości będzie inaczej?. Poczekamy zobaczymy. Wtedy podyskutujemy.
~zorientowany 8-03-2011 6:53
Nie wiem, czy tak jak wszyscy przed nią. To co dzieje się teraz to tylko zemsta niebios za ustawiony konkurs. Hahaha!
~:) 8-03-2011 8:21
brawo zorientowany:)
~do_zorientowany 8-03-2011 21:34
słowa niebiosa i zemsta, dla człowieka prawdziwie wierzącego wzajemnie się wykluczają, natomiast słowa zorientowany/dupoliz/ konfident mogą mieć tu kluczowe znaczenie
~zorientowany 8-03-2011 21:58
Większy rozjazd jest w twoim wpisie. Bo albo masz coś wspólnego z prawdziwie wierzącymi (choć na to bym przystał), albo jesteś gitem i jedziesz po konfidentach (choć i tego nie da się wykluczyć). Ale przede wszystkim to jesteś debilem, bo nie skumałeś, że piszę z ironią.
~dyzio 9-03-2011 13:23
Jakie tam wieści po zebraniu w szkole,pewnie witkowski grajdoł jako szkoła upadnie..... :)...a wieś bez szkoły dziczeje.
~MAMUSKA 9-03-2011 21:24
KAZIO I TU MASZ RACJE!!! ADAŚ JESTEŚMY Z TOBĄ!!! BRAWO!
~Dyzio 9-03-2011 21:26
Kazio jesteś wyjątkowo wredny i szuja...mógłbyś sie chłopie zastanowić i przynajmniej dzisiaj powstrzymać ta nienawistna propagandę,a po drugie czyżby urząd Gminy tak długo pracował??
~witek z Witkowa 9-03-2011 22:58
A adaś w gminie ile już zrobił układów i układzików? Musi przecież ściągnąć z ludzi pieniądze na swoje wypłaty i swoich ludzi! Ludzie otrząśnijcie się! Jeszcze wam adaś wyjdzie bokiem! Wstyd adaś! A ty kaziu wszystko z siebie wyplułeś? Może jeszcze więcej tu napluj!
~dyzio 10-03-2011 7:49
Niestety witek masz rację,jeśli mowa o groźnym człowieku to jest nim wójt.Jest mowa o oszczędnościach ale niestety nie zaczął tego od siebie,nie dał przykładu.A wszystko co robi ma znamiona pośpiechu bez konsultacji na chybcika..a co do uchwalonego budżetu juz założył wysoki deficyt za który zapłacimy i przewiduje że z roku na rok będzie większy...a o tych poplecznikach typu kazio to juz w ogóle porażka....jaki pan taki kram.
~jadzia 10-03-2011 9:06
Ludzie zakończcie już ten cyrk!... Prezentujecie nadzwyczaj jadowite gniazdo żmij!Nawet nikt nie pomyślał jak to wpływa na dzieci i innych. Najciekawszą sytuacje ma Pani Wójtowa i nie dziwie się wcale że codziennie ma zapłakane oczy. W domu pranie mózgu, a w szkole szydercze, obwiniające spojrzenia koleżanek i kolegów po fachu! Po co to wszystko, to i tak niczego nie zmieni! Ten cały cyrk nie tylko poróżnił nauczycieli, ale nawet rodzice są już skołowani i nie wiedzą co w takiej sytuacji jest najlepsze. Wojna G..... - G..... jest zacięta szkoda tylko że dotyka też innych. Miejmy tylko nadzieję że żmije zabiją się swoim własnym jadem!
~POKRZYWDZONA 10-03-2011 9:17
WITAM WSZYSTKICH MIAŁAM KIEDYŚ PRZYJEMNOŚĆ-ALE W ZŁYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU MIEĆ KONTAKT Z PANIĄ B....TAK JAK TAM KTOŚ WYŻEJ PISAŁ ONA JEST ZAKŁAMANĄ DWULICOWĄ BABĄ BO KOBIETĄ JĄ NAZWAĆ NIE MOŻNA.CZŁOWIEK W ZAUFANIU JEJ COS MÓWI A POŹNIEJ CAŁA WIOSKA O TYM WIE I CZŁOWIEKOWI SIE W TWARZ ŚMIEJE.W SZKOLE TAKA AWANTURE TOCZY Z PANIA G...... A WCZORAJ PIERWSZA DO KOMUNI POSZŁA CIEKAWE CZY SIE WYSPOWIADAŁA Z TEGO ŻE KŁODY NIEWINNEMU CZŁOWIEKOWI POD NOGI KŁADZIE.
~zenek 10-03-2011 12:04
Nie róbcie już z tej Baśki czarownicy bo tak naprawdę to wylewacie tu jakieś swoje śmieszne, osobiste żale a to nie dotyczy w żadnym stopniu artykułu Biedna pokrzywdzona jak się przejechała na swojej głupocie to niech do przyjaciółki napisze a nie tu świni! Każdy z was tu wypisujących ma tak jak Baśka dwa oblicza i jest zasranym tchórzem a prawda jest taka że to osobista wojna a nie dbanie o przyszłość szkoły! Przeczytałem wszystko dokładnie i nie trudno się połapać że piszą ciągle te same osoby tylko pod innymi pseudonimami. Umówcie się lepiej na solówkę a dajcie już spokój szkole, nauczycielom i naszym dzieciom bo nie o ich dobro i tak wam chodzi.
~rokitka 10-03-2011 12:10
Brawo Zenek! Mówią na Baśkę a sami tacy sami albo i gorsi bo w przeciwnym razie już dawno dali by sobie na luz! Przynajmniej każdy mądry i niedwulicowy człowiek tak by zrobił! Myślę że masz rację ring byłby najlepszy!!!
~Władziu do POKRZYWDZONEJ 10-03-2011 12:21
Hej POKRZYWDZONA a ty po co poszłaś do Kościoła, modlić się czy obserwować czy G.....komunię św przyjmować będzie co? Weźcie się ludziska puknijcie w łeb
~jajko 10-03-2011 13:15
A może czepicie się wójtowej, która zaczepiła się w szkole i nie chce puścić. Czy nie wystarczy jej to, co zarabia Adaś? Mało im jeszcze, tak są pazerni? Czego blokuje etat, a inni nie mają pracy?
~dyzio 10-03-2011 17:55
POKRZYWDZONA,MAMUSKA,KAZIO....
~życzliwa 11-03-2011 13:21
Kochani mieszkańcy Witkowa, jako osoba postronna widzę waszą sprawę następująco: Baśka jest już pozamiatana, szkoła zostaje, mało tego będzie urealniona pod względem kosztów, dzieciom nic się nie stanie o ile nauczyciele poddani takiej nagonce nie zwariują. Rodzice, nauczyciele i Wasi radni winni wymusić jednak na wójcie /najlepiej na papierze/ , że za rok, dwa nie zlikwiduje tej szkoły i to jest najważniejsze co musicie teraz natychmiast zrobić, jeżeli naprawdę zależy Wam na Waszych dzieciach. Zadbajcie też by p. dyrektor lub wice dyrektor z Czarnego Boru była obowiązkowo w Waszej szkole codziennie.
~dyzio 11-03-2011 16:51
Życzliwa a co z p.wójtową...no i wzruszająca deklaracja żeby za rok albo za dwa łaskawca szkoły nie zamknął. Jeżeli nie poprawi szkoły w Czarnym Borze i nie przystosuje jej do wększej liczby to niech zapomni o tym aby upychac dzieci z Witkowa w Czarnym Borze!!!!!!
~najważniejsza Polska 11-03-2011 20:08
Powiem więcej. Gmina już jest pod władaniem Platformy i nic ani nikt tego nie zmieni. Mogę tylko Was zapewnić, że dla Was wszystkich, powtarzam wszystkich, prędzej czy później nadejdą czasy, kiedy władza dalej będzie miała się dobrze a lud głupi będzie się miał tak: wyciągnijcie wnioski. http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Daje-ludziom-chleb-na-kredyt,wid,13213085,wiadomosc.html
~ana 11-03-2011 21:58
Czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam się ,dlaczego tak co niektórym oczywiście przeszkadza , że pani wójtowa pracuje w szkole. Przecież jest osobą wykształconą i jest nauczycielem od wielu lat ,wiec dlaczego teraz miałoby się to zmienić co ? Jeśli komuś to przeszkadza to mam propozycje -DO SZKOŁY MATOŁY ,a nie siedzicie przy kompie i wypisujecie głupoty. To ,że jej mąż jest wójtem wcale nie oznacza, że ma siedzieć w domu i lepić pierogi.
~Sceptyk 11-03-2011 22:47
Nie upcha? 80 dzieci trzeba będzie zmieścić w 12 klasach , bo w Czarnym Borze są podwójne. Po ile to wyjdzie? Po 6-7 osób na klasę . I nawet wtedy klasy nie przekroczą 30 uczniów.
~ona 12-03-2011 0:33
Wójtowa do lepienia pierogów!
~ 12-03-2011 8:04
ona- do szkoły!
~dyzio 12-03-2011 13:29
Sceptyk...hmm a co powiesz o szatniach,a o dodatkowych autobusach,dodatkowych opiekunach,o bezpieczeństwie 30 ćwiczących dzieci na wf,co to szkoła w Czarnym Borze jest gumowa...dla spełnienia zachcianek czy prywatnej wojny mamy upychać dzieci w jednym miejscu,bo patrząc na etatyzacje w Gminie i zarobki nikt w bajkę o oszczędnościach nie wierzy...
~do dyzia 15-03-2011 11:51
Dyzio Ty zapoznaj się przepisami oświatowymi, liczbami i warunkami w CzB a potem lamentuj. Póki co nikt , kto ma o oświacie pojęcie nie likwiduje szkoły na widzi mi się. Nie zapominaj też , że wójt to władza i ma uprawnienie, czy komuś się to podoba czy nie. Musiałby wykręcić niezły numer by wylecieć przed czasem !
~życzliwa 15-03-2011 11:57
Do dyzia. Ty masz jakiś uraz do p. wójtowej? może zawiedzina młodzieńcza miłość !? Kobieta od lat pracuje w szkole, nie widzę powodu żeby zmieniała pracę. A deklaracja pisemna to konkret, a nie biadolenie na internecie.
~nyg 16-03-2011 18:21
gdyby pani Ewa G. była nadal dyrektorem szkoły w Witkowie, byłoby normalniej!
~xxx 16-03-2011 20:31
ludzie czepiacie się nowego wójta ale nie pomyślicie że to on musi posprzątać ten cały bałagan po Chmielewskim życzę mu powodzenia ADAM JESTEŚMY Z TOBĄ
~józek 17-03-2011 8:30
takiego syfu jak zrobił adaś po 2 miesiącach nie było tu z 60 lat...
~mmm 17-03-2011 12:10
Józek Ty jesteś z innej bajki !? Twój osąd nie jest wart funta kłaków. Chmielewski był dobry, zrobił fajne rzeczy, ale w ostatnich dwóch kadencjach jechał w dół po równi pochyłej . Nic już mu się nie chciało.
~oko 17-03-2011 12:54
mmm ty jesteś z innej bajki? Twój osąd jest wart funta kłaków. A kto i kiedy wybudował gimnazjum i halę sportową? Krasnoludki? A kto i kiedy uregulował rzeki? Krasnoludki?
~ 17-03-2011 15:59
Wybudował gimnazjum i halę? Przyjrzyjcie się tym budynkom. Ile pieniędzy poszło do prywatnych kieszeni.
~oko 17-03-2011 16:07
A skąd wiesz? Czyżbyś i ty coś dostał do kieszeni?
~~ 17-03-2011 18:47
Budowa szkół zaczęła się w 2000 roku. W 2001 część podstawówki przeniesiono nad Iskierkę. W 2003 ruszyło nowe gimnazjum , a w 2006 oddano halę sportową. W latach 2006-2010 powstała dobudówka do przedszkola,dobudówka w Borównie,szatnia na stadionie w Czarnym Borze.Wyremontowano też kilka mostów,wyregulowano rzekę w Witkowie i częściowo w Jaczkowie.Zobaczymy czego dokona nowa władza w ciągu najbliższych 4 lat.
~Donek 18-03-2011 17:35
Dzień dobry, cześć i czołem ; Pytacie, skąd się wziąłem? Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała żywność, prąd i gaz, więc coś wam obiecam jeszcze raz. W Czarnym Borze przez cztery lata będzie wielka prywata.
~ 19-03-2011 13:34
Wszystko co zrobił A.Ch. to chałtura. On tego nie budował, ale powinien zadbać o jakość wykonania.
~antyadas 19-03-2011 15:42
Ty ~ jesteś chałtura.
~do oko 23-03-2011 12:22
Proszę raz jeszcze przeczytać moją wypowiedz, tym razem ze zrozumieniem, gdyby się nie powiodło to na wszelki wypadek napiszę jasno: ja nie zanegowałam osiągnięć A.CH. zawsze i wszędzie je chwaliłam . mmm
~enty gość 24-03-2011 22:08
Nie wiem, kto teraz rządzi w Czarnym Borze. Ale mogę powiedzieć po przeczytaniu forum, że jest to bu..k , bo tak w krótkim czasie potrafił poróżnić ludzi. Współczuję mieszkańcom.
~mały 12-04-2011 19:30
Co już nie plujecie na nauczycieli? Charki się wam skończyły?
~PAN TADEUSZ 16-04-2011 19:03
DRODZY TOWARZYSZ NA WÓJTA GMINY TRZEBA DAĆ PANIĄ BARBARĘ ONA WSZYSTKO ŚWIETNIE ZROBI I WSZYSCY BĘDĄ ZADOWOLENI AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA NA PEWNO PANI BARBARA HEHEEHEHEEE
~ksiądz Robak 2-05-2011 21:14
Bez żartów. Pani Barbara byłaby świetnym wójtem. ponieważ nie ma słomy pod butami.
~Sceptyk 3-05-2011 1:49
A w butach ma?
~wieśniak 6-05-2011 12:10
o co tyle szumu, przecież dzieci będą się uczyć tak jak się uczą do tej pory, a myślę że ich edukacja nie jest uzależniona od tego czy dyrektor jest w cz. borze czy w witkowie
~te 9-03-2012 12:15
sama uczyłam się w tej szkole przez 8 lat i opowiadanie, że wynik nauczania uczniów to głównie dziecko, chęci rodzice i patologia a na końcu nauczyciel to bzdura!!!!!!!!!!!!!!!!! mnie uczyli nauczyciele którzy chcieli uczyć i robili to wspaniale z sercem i zaangażowaniem. Do dzisiaj wiem, że to ich wspaniała praca do dzisiaj owocuje, dzięki nim pracuję godnie zarabiam. Skoro sytuacja finansowa nie pozwala na wiele to reforma i oszczędności są nieodzownym krokiem, by uczniowie z Witkowa mogli coś osiągnąć, choćby ucząc się w Wałbrzychu. Popieram Pana Wójta i dobre decyzje.
~nauczyciel 20-03-2012 18:37
Cieszcie się,że zostaje filia,bo w Wałbrzychu całkowicie szkoły zamykają,a ludzie na bruk.Takie mamy podziękowanie za lata pracy zamiast emerytur.
~nauczyciel 20-11-2012 17:45
My doświadczyliśmy okropnego traktowania przez władze Wałbrzycha 21 grudnia 20011 roku.Zafundowali nam SUPER święta.Współczujemy,bo na tym samym wózku jedziemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwa oblicza spływu Dunajcem

Dotrzymali słowa

Samorządna Jedlina

Praca dla programistów w Wałbrzychu

Wałbrzych Centrum