Żary: Nasza młodzież dominuje w zapasach

Czwartek, 27 maja 2010, 20:42
Aktualizacja: Piątek, 28 maja 2010, 13:39
Zawodnicy naszych klubów zaliczają się coraz częściej do krajowej czołówki
W Żarach rozegrany został Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach. Reprezentanci Szczytu Boguszów oraz Victorii Wałbrzych w wielu kategoriach wagowych zdominowali rywalizację.

W zmaganiach, które miały miejsce w Żarach, rywalizowali zawodnicy zrzeszeni w Uczniowskich Klubach Sportowych. I tutaj wspaniale zaprezentowali się zapaśnicy i zapaśniczki Szczytu Boguszów oraz Victorii Wałbrzych. Należy mieć tylko nadzieję, że ci zawodnicy już za kilka lat będą stanowić o sile polskich zapasów i przede wszystkim, że nadal będą reprezentować kluby z naszego regionu.

W rywalizacji dziewcząt Nikola Rajca ze Szczytu wygrała w kategorii wagowej 40 kg. Jej klubowa koleżanka Natalia Pupek była najlepsza w kategorii 44 kg. Szczyt został sklasyfikowany na 2. miejscu w gronie 5 zespołów.

W zmaganiach chłopców również zanotowaliśmy dobre występy naszych przedstawicieli. W kategorii 35 kg wygrał Przemysław Majchrowski ze Szczytu, a na 2. miejscu uplasował się Piotr Kusiołek z Victorii Wałbrzych. W kategorii 38 kg na 5. miejscu zawody ukończył Adam Przebieracz z Victorii. W wadze 42 kg 5. pozycja przypadła w udziale Krystianowi Skrzypcowi z Victorii, a inny zapaśnik Victorii - Zbigniew Buda - zajął w tej kategorii 8. lokatę. W kategorii 47 kg rywalizację podzielono na grupy ze względu na dużą ilość zawodników. W grupie A Mariusz Gomułka ze Szczytu zajął 5. miejsce. W grupie B wystąpiło trzech zapaśników Victorii. Jakub Wojnowski i Bartłomiej Knach zostali sklasyfikowani na 3. miejscu, a Łukasz Banaszek zajął ostatecznie 10. miejsce. Wreszcie w kategorii 73 kg Damian Strzelczyk z Victorii wywalczył srebro, a brąz przywiózł z Żar Grzegorz Kubera, także zapaśnik Victorii.

W klasyfikacji drużynowej zapaśnicy Victorii zajęli w gronie 13 ekip wysokie 4. miejsce, a Szczyt zakończył turniej na 7. pozycji.