Czytających: 4635

Kraj: Nasi zapaśnicy z powodzeniem startowali w Pucharze Polski

Czwartek, 26 stycznia 2012, 14:46
Aktualizacja: 14:47
Za nami turnieje zaliczane do punktacji Pucharu Polski. Rywalizowali zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Puchar Polski Seniorek odbył się w Osielsku koło Bydgoszczy.

W kategorii 48 kg triumfowała Julita Omiluisk z Herosa Czarny Bór. W wadze 51 kg bezkonkurencyjna była inna zapaśniczka z rodu Omilusików – Ilona. W wadze 55 kg Renata Omilusik stanęła na najniższym stopniu podium. W kategorii 63 kg wygrała Monika Michalik z Orląt Trzciel, a kiedyś zapaśniczka Szczytu Boguszów. Laura Robocińska z wałbrzyskiego Zagłębia zajęła w te kategorii wagowej 3. pozycję. W wadze 72 kg po kilkumiesięcznej rehabilitacji po odniesionej kontuzji, zwyciężyła Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań, wychowanka Herosa Czarny Bór).

Mężczyźni startowali w Pucharze Polski Seniorów w Raciborzu. W kategorii 60 kg 3. pozycję wywalczył wychowanek Zagłębia, obecnie reprezentujący barwy Unii Racibórz, Dawid Tejchman. W wadze 66 kg triumfował Sylwester Charzewski z Zagłębia, a w kategorii 74 kg inny wychowanek Zagłębia, a obecnie zapaśnik Śląska Wrocław, Julian Kwit zajął 3. pozycję.