MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Nasi wśród nagrodzonych

Wiadomości: REGION
Środa, 11 marca 2015, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: opr. PAW
Fot. UMWD
Niemal stu dolnośląskich sportowców odebrało z rąk Jerzego Michalaka – członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego – stypendia sportowe przyznane przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego za osiągnięte wyniki.

To już siódma edycja programu, dzięki któremu młodzi sportowcy przez najbliższych dziesięć miesięcy otrzymywać będą wsparcie finansowe w wysokości od 200 do 1200 złotych brutto. W sumie zarząd województwa przeznaczył w tym roku na stypendia 512 tysięcy złotych.

Wsparcie przyznano w 23 dyscyplinach nieolimpijskich i 76 olimpijskich, a wśród nagrodzonych są m.in. sportowcy z naszego regionu.

Stypendium w wysokości 800 zł otrzymywać będzie biathlonista Mateusz Janik. Na 550 zł może liczyć zapaśniczka Zagłębia Wałbrzych Magdalena Błaszczyszyn. Zarząd przyznał 400 zł kolarzowi KK Wałbrzych Filipowi Helcie. Biathloniści Karol Turek, Bartłomiej Filip i Paulina Król otrzymają wsparcie w wysokości 300 zł, a Kamilowi Decowi z klubu GIM Głuszyca, uprawiającemu trójbój siłowy, przyznano stypendium w kwocie 200 zł miesięcznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Utrudnienia na Białym Kamieniu

Białe i czarne złoto Wałbrzycha

Sprzęt dla strażaków

Duda w Wałbrzychu

Modernizują Cieszów

Koronawirus wciąż obecny

Wyborcza loteria