Czytających: 4392

Boguszów-Gorce: Nasi w rozjazdach

Czwartek, 28 kwietnia 2016, 14:16
Zawodnicy SKF „Sudety Petanque Boguszów–Gorce” uczestniczyli w turniejach na terenie Polski.

W Nysie dwa dublety kobiece uczestniczyły w Międzynarodowych Mistrzostwach Kobiet gry w petanque. W rozgrywkach udział wzięło około 50 zawodniczek z Czech, Słowacji, Słowenii, Niemiec i Francji. Nie zabrakło też drużyn z Polski. Zdecydowanym faworytem była drużyna francuska z miasta Bordoiux.

Nasze panie grały ze zmiennym szczęściem i tak najlepiej wypadła para Henryka Lisiewicz- Janina Brzeźna, która zajęła 7. miejsce, a na 17. uplasowała się Halina Młodziankowska i Maria Świetlik. Ponadto jednym z sędziów był Wiesław Kolczak, a delegatem z ramienia Polskiej Federacji Petanque był Kazimierz Świetlik.

Zwycięskie dublety na MMK:

I miejsce: Bories Aurelie(Francja)
II miejsce: Mrazkova Romana(Czech)
III miejsce: Jamnik Kaja(Słowenia / Słowacja)
IV miejsce: Wiola Śliż(Polska)

Tymczasem we Wrocławiu OKS Sokół Wrocław był organizatorem kolejnego turnieju o Puchar Złotego Sokoła. W zawodach na Kozanowie udział wzięło 60 dwuosobowych zespołów. Eliminacje z kompletem zwycięstw wygrali zawodnicy Broen Karo Dzierżoniów i oni również wygrali cały turniej. Nasza drużyna Henryk Linder i Bogdan Dybiec swojego występu nie zaliczą do udanych, mimo że w turnieju B zajęli I miejsce, ostatecznie uplasowali się na 28. pozycji.