Zalogowanych: 7

Kraj: Nasi startują w Mistrzostwach Polski w biathlonie

Niedziela, 25 marca 2012, 12:20
Aktualizacja: 12:21
Za nami biegi sztafetowe oraz bieg indywidualny w ramach Mistrzostw Polski w biathlonie.

W biegu sztafetowym mężczyzn triumfował AZS AWF Katowice z Tomaszem Sikorą w składzie oraz m.in. z Mirosławem Kobusem, a więc z byłym zawodnikiem Melafiru Czarny Bór. Na drugim miejscu uplasowało się BKS Kościelisko z czarnoborzaninem Krzysztofem Pływaczykiem. Na najniższym stopniu podium stanęli biathloniści AZS AWF Wrocław, których skład stanowi w całości byli zawodnicy Melafiru: Piotr Kotas, Mateusz Stec, Przemysław Sobies oraz Łukasz Słonina. Sztafeta Melafiru złożona z bardzo młodych biathlonistów wywalczyła 5. pozycję (Mateusz Janik, Bartłomiej Gwałt, Mariusz Wtorek, Patryk Dąbrowski).

W biegu indywidualnym na 20 km zwyciężył, zgodnie z przewidywaniami, Sikora. Kobus wywalczył dość nieoczekiwanie srebrny medal. Krzysztof Pływaczyk zajął dopiero 6 pozycję, ale nie mogło być inaczej, skoro Pływaczyk zaliczył na strzelnicy aż 7 pudeł. Mateusz Stec był 8., Łukasz Słonina ukończył start na 12. miejscu, a Przemysław Sobies na 15.