Czytających: 4385

Lubawka: Nasi startowali w Lubawce w biegach przełajowych

Czwartek, 13 października 2011, 15:33
Aktualizacja: 15:34
Na starcie XXVIII Ogólnopolskiego Sprawdzianu Biegowego Szkół i Sekcji Narciarstwa Biegowego stanęło ponad 200 zawodników. Zmagania odbyły się na trasach wokół lubawskiej skoczni.

Seniorzy mieli do pokonania 8 km. Zwyciężył Maciej Koziński (36:40:32). Rywalizację seniorek na dystansie 5 km wygrała Karolina Maruszczak (25:30:32). Triumfatorzy są zawodnikami Karkonoszy Jelenia Góra. W kategorii juniorów A bezkonkurencyjny był Mateusz Zawół z Karkonoszy. Tu należy odnotować niezłe miejsce zawodnika Melafiru Czarny Bór: Dawid Stec był 5. W rywalizacji dziewcząt wygrała Marzena Maciulewicz (21:53:37) z klubu SMS Szczyrk. Norbert Maciulewicz wygrał w kategorii junior B z czasem 19:23:57. Trzecią lokatę wywalczył na tym dystansie Bartłomiej Gwałt (21:14:52) z Melafiru. W pierwszej dziesiątce znaleźli się też: Mateusz Janik - 6., Gracjan Cabała - 7.

Karolina Trzaska (23:54:27) była najlepsza w biegu juniorek B na dystansie 5 km. Na 6. miejscu finiszowała Agata Michalik (30:39:48) z Melafiru. Klaudiusz Kogut (Pod Stróżą Miszkowice) nie miał sobie równych w kategorii junior C. Tuż za nim uplasował się Bartłomiej Filip (11:07:85) z Melafiru, a na 6. lokacie bieg ukończył Dawid Stawiarski z Melafiru. Róża Łyjak z Karkonoszy była najlepsza wśród juniorek C. Piąta w tym starcie była Paulina Król z Melafiru.

W rywalizacji 13-latków zwycięstwo przypadło w udziale Magdalenie Gnosowskiej z Melafiru i Michałowi Kaźmierczakowi z Karkonoszy. Sara Filip z Melafiru oraz Damian Marczak (Melafir) zajęli 2. lokaty. Na 5. pozycji bieg zakończyła Kinga Kałużny, a ósmy był Przemysław Pancerz (oboje z Melafiru).