Czytających: 4274

Jakuszyce: Nasi na narciarskich trasach

Czwartek, 22 grudnia 2011, 13:51
Aktualizacja: 13:52
Wprawdzie zima w tym roku nie sprzyja narciarzom, ale w Jakuszycach udało się rozegrać zawody w ramach Salomon Nordic Sunday 2011/2012.

Na dystansie 8 km w kategorii Open Mini FT zwyciężył Jan Kolaja z Czech. Bardzo dobrze spisali się w tym biegu zawodnicy z Czarnego Boru. Zdzisław Pyrdoł zajął 4. pozycję, Daniel Filip był 9, Mateusz Matusik ukończył start na 13. miejscu, Artur Mazurek przybiegł jako 18., a Krzysztof Woźniakowski z Jedliny Zdroju był 22.

W biegu na 8 km w kategorii Open Mini CT zwyciężył Piotr Skowron z Jeleniej Góry. Mariusz Włochal z Wałbrzycha zajął 9. pozycję, Piotr Szurowski (Wałbrzych) zakończył bieg na 30. miejscu, a Józef Żuk (Wałbrzych) zajął 53. lokatę.

W kategorii Open Mega FT zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 16 km. Wygrał Lukas Jansky z Czech, a Marcin Stefanow z Wałbrzycha uplasował się na 35. miejscu. Natomiast w kategorii Open Mega CT (16 kilometrów) bezkonkurencyjny okazał się Radek Sretr z Czech. Najlepszy z naszych biegaczy – Sebastian Raciniewski był 45. Tuż za nim linię mety minął inny wałbrzyszanin Artur Kaszubski. Henryk Fortoński był 59., Konrad Pełczyński zajął 66. miejsce, a Rudolf Turek ukończył zawody na 70. pozycji.