Czytających: 7387

Wrocław: Nasi grali we Wrocławiu

Poniedziałek, 22 lutego 2016, 15:51
Aktualizacja: 15:52
Przy okazji międzynarodowego turnieju tenisowego WROCŁAW OPEN 2016 rangi Challenger ATP, który rozgrywany był we wrocławskiej hali Orbita, tradycyjnie zorganizowano MAŁY CHALLENGER WROCŁAW OPEN dla dzieci.

W siedmiu ośrodkach tenisowych na całym Dolnym Śląsku rozegrano eliminacje, gdzie wyłoniono zawodników turnieju głównego, który został rozegrany 20 lutego w hali AZS Wrocław. Awans wywalczyli również zawodnicy KT Szczawno Zdrój w kategorii do lat 10: FILIP KOSIŃSKI, DAWID OKOPNIAK, KLAUDIA OWCARZ , w kategorii do lat 12: MARCEL DZIEŁO, ANTONI PANKOWSKI i KORNELIA EJSMONT. Na podium w ścisłych finałach udało się stanąć szczawieńskim zawodnikom grającym do lat 12. W ścisłym finale wystąpił Antoni Pankowski, który ostatecznie zajął drugie miejsce ulegając po bardzo zaciętym spotkaniu Kacprowi Szymkowiakowi z Wrocławia. W turnieju dziewcząt na najniższym stopniu podium zameldowała się Kornelia Ejsmont.