MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Najpierw trzeba posprzątać teren, by móc zacząć szukać „złotego pociągu”

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 8 września 2015, 11:03
Aktualizacja: Środa, 9 września 2015, 7:14
Autor: red
Fot. red
Tak przynajmniej wynika z rekonesansu, jaki przeprowadzili specjaliści z Dowództwa Generalnego w Wałbrzychu.

Jak donosi portal onet.pl., znane są już wyniki rekonesansu dotyczące „złotego pociągu” i z oceny wojskowych wynika, że teren, gdzie mógłby znajdować się „zloty pociąg”, należy najpierw dokładnie posprzątać i dopiero później przystąpić do poszukiwań. Chodzi głównie o usunięcie starych pni drzew oraz śmieci, których nagromadziło się tutaj całkiem sporo.

"Ewentualne dalsze poszukiwania ukrytego pociągu wymagają oczyszczenia terenu – powiedział rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Artur Goławski. W ubiegły piątek wojsko przeprowadziło na miejscu wstępny rekonesans.

Rzecznik poinformował, że DGRSZ przekazało w poniedziałek wojewodzie dolnośląskiemu informację o wynikach rekonesansu przeprowadzonego w okolicach Wałbrzycha, w miejscu przypuszczalnego ukrycia pociągu z II wojny światowej.

Wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz powiedział, że przekaże właścicielom terenu, czyli samorządowi Wałbrzycha oraz kierownictwu PKP, wnioski i sugestie wynikające z rekonesansu wojskowego.

Wstępnego rozpoznania terenu w okolicach Wałbrzycha w związku z poszukiwaniami "złotego pociągu" dokonali w ubiegły piątek specjaliści wojsk chemicznych i inżynieryjnych.

Wojewoda dolnośląski zapowiadał wtedy, że ustalenie dalszych działań, np. w sprawie wykorzystania jednostek wojskowych, może potrwać kilkanaście dni. Zgodnie z przepisami przygotowaniem terenu do dalszych poszukiwań może się zająć – na zlecenie lokalnych władz – wojsko (odpłatnie) lub podmioty cywilne."

źródło: onet.pl

Historia „złotego pociągu” przynosi niemal codziennie nowe informacje, a media prześcigają się w informowaniu o nowych faktach czy też przypuszczeniach dotyczących znaleziska pochodzącego z czasów II wojny światowej.

Czytaj również

Mogli zrywać czy też nie?

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Odkryj Dolny Śląsk

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~wacław s. 8-09-2015 12:18
mieszkańcy Wałbrzycha w ramach czynu społecznego (czyli nieodpłatnie) deklarują, że oczyszczą wskazany teren tak jak życzy sobie tego wojsko polskie, aby można było przystąpić do dalszych prac odkrywczych
~hej czy nie wiecie...... 8-09-2015 12:44
i każdy z ochotników dostanie po 0,0000000001 % znaleźnego, oraz pamiątkowe zdjęcie z Great Roman wraz z autografem
~ 8-09-2015 14:19
ponoc rzekomi znalazcy mają finansowac wykopaliska
~ 8-09-2015 14:39
najpierw trzeba odkopać, żeby mówić ze ma sie złoty pociąg
~v7 8-09-2015 14:43
Do wyborów będzie trwały te bzdury, później pociąg wyparuje. Bzdety dla ogłupionych ludzi.
~ 8-09-2015 17:37
Wykopać ten zeschły Dąb otoczony chwastami i wystarać się o jakąś starą lokomotywę,pomalować ją na złoto i wstawić na to wielkie rondo przy Palmiarni. To będzie lepsza promocja niż cokolwiek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wydarzenia w Starej Kopalni

Będą opiniować

Most w trakcie przebudowy

Śmieci skrzydeł nie mają

Duda w Wałbrzychu