MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Najpiękniej zmodernizowany most w Polsce

Wiadomości: REGION, Świebodzice
Sobota, 29 sierpnia 2009, 12:11
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2009, 11:09
Autor: EG
Fot. AB–P
Gmina Świebodzice otrzymała indywidualną nagrodę Ministra Infrastruktury za odnowiony most w dzielnicy Ciernie.

Świebodzice są laureatem XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” 2008, organizowanego pod auspicjami Ministerstwa Infrastruktury. - Zabytkowy, kamienny most w Cierniach istnieje ponad sto lat. W ubiegłym roku władze miasta przystąpiły do gruntownej modernizacji jego konstrukcji i nawierzchni. Przeprawa spina dwie części dzielnicy Ciernie, jest bardzo ważnym szlakiem komunikacyjnym mieszkańców miasta; dzielnie oparła się także wezbranej w czerwcu tego roku Pełcznicy, co podkreślił w liście gratulacyjnym minister Cezary Grabarczyk – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

- Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek, 27 sierpnia, na Zamku Królewskim w Warszawie. Gmina Świebodzice jest jedyną gminą w Polsce, która otrzymała nagrodę indywidualną ministra Cezarego Grabarczyka. Warto dodać, że do konkursu wpłynęło 701 projektów od samorządów i instytucji z terenu całego kraju – informuje Agnieszka Bielawska–Pękala.

- Podczas remontu mostu staraliśmy się zachować jego zabytkowy charakter, ale jednocześnie podnieść funkcjonalność – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – Dlatego obok starannie odtworzonej architektury przeprawy mamy jednocześnie poszerzoną nawierzchnię i chodniki, których wcześniej nie było. Myślę, że odnowiony most posłuży mieszkańcom kolejne wieki.

W liście ministra Cezarego Grabarczyka czytamy m. in.: „Konkursowe Jury wyróżniło to przedsięwzięcie za znakomicie przeprowadzony remont, modernizację i poprawienie warunków trakcyjnych mostu przy całkowitym zachowaniu jego zabytkowej substancji i wyglądu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ten zabytkowy most, łączący dwie części miasta, bardzo dobrze zdał egzamin podczas gwałtownej powodzi w czerwcu br. Życzę, aby również w przyszłości Urząd Miejski w Świebodzicach jako inwestor realizował przedsięwzięcia, które będą otrzymywać najwyższe laury w konkursach krajowych i zagranicznych”.

- List gratulacyjny otrzymał także wykonawca remontu, świebodzicka firma „Stańczyk”. Modernizacja przeprowadzona była w 2008 roku, koszt tej inwestycji to ponad 500 tys. zł, z czego 300 tys. zł otrzymaliśmy w formie promesy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resztę dołożył budżet gminy - informuje rzecznik.

Czytaj również

Śmieci skrzydeł nie mają

Talenty odnalezione

Przyjedzie Duda

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~obserwator 29-08-2009 15:33
pokaazcie ten most, po co mi dyplom!!!amatroka....
~Daria 29-08-2009 16:19
W okolicy Jeleniej Góry widziałam ładniejsze...!!!
kapryśna32 29-08-2009 16:34
Fajny...!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wraca ortopedia

O tych zmianach należy pamiętać

Asfalt na Kolejowej

Miasto broni strażników

Jacek C. na wolności