MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Najlepsi otrzymali nagrody

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 18 czerwca 2010, 7:41
Aktualizacja: 21:28
Autor: red
Rocznica uczelni to okazja do nagrodzenia studentów
Fot. red
Było wzruszająco i doniośle. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu obchodziła swoje 11 urodziny. Żegnano się nie tylko ze zdolnymi studentami, lecz również z wieloletnią pracownicą kwestor Haliną Olczak.

Uroczystości, na której pojawiło się wielu znamienitych przyjaciół szkoły, przewodniczyła prof. zw. dr hab. Elżbieta Lonc, Rektor PWSZ AS.
- Dziś obchodząc święto Uczelni, które zbiega się z końcem zajęć semestralnych i egzaminacyjnych oraz wręczaniem dyplomów, pragniemy zaprezentować rezultaty naszej podstawowej dydaktycznej misji, także tej wychowawczo-obywatelskiej, „żywe złoto i srebro” młodzieży wałbrzyskiej – rozpoczęła na wstępie.

W trakcie uroczystości wręczono nagrody i dyplomy tym, którzy w sposób szczególny pracowali na rzecz uczelni i społeczności akademickiej – wolontariuszom, sportowcom czy członkom studenckich kół naukowych. Wyróżniono również osoby z najlepszymi wynikami w nauce i wyłoniono najciekawsze prace z dwóch, odbywających się niedawno na terenie PWSZ AS wystaw.

- 11 lat temu na pierwszym posiedzeniu Senatu podjęliśmy temat obecności uczelni w sporcie i kulturze – opowiada Kanclerz, mgr Jan Zwierko. – Myślę, że przez ten czas byliśmy widoczni, nie tylko w naszym mieście, ale i regionie.
Przy okazji rozstrzygnięto także konkurs na nazwę nowo budowanej sali audytoryjnej. Łacińskie „AUDITORIUM NOVUM” autorstwa mgr Rafała Pszczolarskiego pokonało konkurencję zdobywając główną nagrodę w wysokości 1500 złotych.

Czytaj również

Pożegnali szkołę

Doposażają uczniów

Nowe przedszkole

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kropa 18-06-2010 19:31
Kanclerz nazywa się mgr Jan Zwierko, a nie Zwierno. :-P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Talenty odnalezione

Popierają Dudę

Egzamin ósmoklasisty w PSP nr 15

Miasto broni strażników

Mogli zrywać czy też nie?