Czytających: 6312

REGION, Szczawno Zdrój: Najlepsi crossowcy w Szczawnie Zdroju

Niedziela, 19 sierpnia 2012, 12:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 7:07
Słoneczna Polana w Szczawnie Zdroju była areną zmagań zawodów Pucharu Europy w four crossie.

Do uzdrowiskowej gminy zjechali się najlepsi zawodnicy z całego świata, a wśród nich była grupa Polaków, którzy w większości są zawodnikami klubu MKS Wieża ANNA Szczawno Zdrój.

61 kolarzy (kobiet i mężczyzn) rywalizowało o końcowy triumf. W godzinach południowych odbyły się eliminacje, a wieczorem rozegrane zostały finały.

W rywalizacji kobiet, a było ich 7, zwyciężyła Brytyjka Katy Curd przed Anitą Molcik (Austria) i Lucią Oetjen (Szwajcaria).

W kategorii mężczyzn triumfował Szwed Felix Beckeman, który wyprzedził Marka Pesko ze Słowacji i Czecha Lukasa Mechurę.

Polacy wciąż wiele muszą się jeszcze uczyć od najlepszych, ale warto odnotować ich pozycje. Mariusz Jarek został sklasyfikowany na 10. miejscu, Robert Kulesza był 19., Remek Oleszkiewicz 21., Piotr Paradowski 25., a junior Gustaw Dądela 26. Maciej Chmiel zakończył start na 30. miejscu, Grzegorz Cerazy był 39., a Karol Adamczyk 47.