MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Na Woodstock koleją

Wiadomości: REGION
Środa, 24 lipca 2013, 6:25
Autor: red
Fot. red
Kilkudziesięciu wykonawców, trzy sceny, niezwykłe spotkania, których nie można przeoczyć i... musicREGIO. Z myślą o uczestnikach XIX Przystanku Woodstock Przewozy Regionalne przygotowały 100 dodatkowych pociągów, które zapewnią woodstockowiczom dojazd do Kostrzyna nad Odrą z wielu polskich miast.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników festiwalu oraz chcąc zapewnić im komfortową podróż, w tym roku Przewozy Regionalne uruchomią rekordową liczbę 100 dodatkowych pociągów musicREGIO. To o 26 pociągów więcej w porównaniu do poprzedniego roku. Bezpośrednie połączenie z Kostrzynem nad Odrą zapewnią pociągi z Warszawy, Poznania, Szczecina, Katowic, Krakowa, Lublina, Opola, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy, Białegostoku, Łodzi, Olsztyna, Torunia, Bydgoszczy i Rzeszowa. Pierwsze pociągi wyruszą w trasy już 29 lipca. Swoją premierę będą miały także składy: „Woodstock Express" (kursujący z Poznania codziennie w trakcie trwania imprezy) oraz „Poznań Express" i „Szczecin Express" dla powracających z koncertów.

Jeden z pociągów otrzymał nazwę „Dziadek" na cześć zmarłego w tym roku wieloletniego woodstockowicza Stanisława Kuleszyńskiego. Inne nazwy musicREGIO tj. „Zaraz będzie ciemno", „Pędząca Kłoda", „Amelinium" zostały zaproponowane przez uczestników festiwalu. Część z nich pochodzi od tytułów piosenek, np. „Wehikuł czasu", jeszcze inne związane są z Przystankiem Woodstock – „Akademia Sztuk Przepięknych", „Miłość Przyjaźń Muzyka", a niektóre nawiązują do długiej podróży – „Stalowy pęcherz".

Pragnąc zapewnić swoim pasażerom nie tylko komfortowy przejazd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas podróży, Przewozy Regionalne, jak co roku, wspólnie ze służbami porządkowymi organizują specjalny sztab koordynujący powroty z Kostrzyna nad Odrą. Apelujemy do uczestników festiwalu o zachowanie szczególnej uwagi podczas podróży oraz o szanowanie podstawionych składów, które na co dzień służą innym pasażerom Przewozów Regionalnych.

Duża liczba połączeń to nie jedyny argument, aby na Przystanek Woodstock wybrać się koleją. To także oszczędność czasu i pieniędzy. Dla uczestników największego w Europie festiwalu przygotowano specjalny cennik. Podróżujący tam i z powrotem zapłacą mniej.

(źródło: Przewozy Regionalne)

Ogłoszenia

Czytaj również

Aby sprzedać mieszkanie we Wrocławiu, musisz dobrze się przygotować

Wesela i nowe realia

Powiat za Trzaskowskim

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~pekapezadarmo 24-07-2013 7:20
Apelujemy do pasażerów o zachowanie szczególnej uwagi podczas podróży na uczestników wódstoku oraz o omijanie szerokim łukiem podstawionych składów, które na co dzień nie stanowią takiego zagrożenia jak podczas festiwalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Relaksacyjny koncert

Kary za prędkość

IV LO najlepsze

Boguszów z komisarzem