MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Na Staszica budują

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 30 marca 2020, 6:31
Aktualizacja: Wtorek, 31 marca 2020, 8:31
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Koronawirus zatrzymuje nas w domu. Robimy wszystko, by nie dopuścić do rozrostu zakażeń, by służba zdrowia mogła w sposób względnie normalny pracować. Są jednak takie dziedziny życia, które się nie zatrzymują. Na Nowym Mieście w Wałbrzychu trwają prace budowlane nad kolejnym budynkiem. Powstaje on w ramach rewitalizacji dzielnicy.

W sierpniu 2019 roku politycy wbili symboliczną łopatę pod budowę nowego budynku przy przy skrzyżowaniu ulic Staszica, Kubeckiego, Paderewskiego. Miały tam powstać 43 nowe mieszkania komunalne. Kilka dni później prace ruszyły pełną parą. Konstrukcja szybko pięła się w górę. Nie straszne jej były zmiany warunków pogodowych w okresie zimowym. Nie straszne są jej dzisiaj warunki, w jakich pracownikom przyszło pracować.

Branża budowlana jest jedną z nielicznych gałęzi gospodarki, która w dużej części pracuje bez zmian. Obecny wygląd budynku przybiera już kształt docelowy. Dźwig wysokościowy ustawia poszczególne elementy na swoich miejscach. Prowadzone są prace na przyłączach mediów. Zbliżamy się do zamknięcia całej konstrukcji i przejścia do realizacji prac wewnętrznych.

Budynek składać się będzie z czterech zróżnicowanych segmentów mieszkalnych z przestrzenią przeznaczoną na usługi w części parteru. Całość ma mieć pierzeję wypełniającą starą zabudowę kamienic. Budynek będzie, więc miał obniżający się schodkowo układ zabudowy. Jeżeli tempo prac zostanie zachowane, budynek powinien być gotowy do oddania zgodnie z założonym terminem. Wartość budowy opiewa na 11 086 980,00 zł brutto.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotrzymali słowa

Plastyczny konkurs

Raport prezydenta

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~okropne! 30-03-2020 19:16
a jak wygląda, nowo wybudowany dom na rogu na przeciwko szpitala na Paderewskiego! jaki po bazgrany, a od podwórka rynna zgnieciona szyba zbita ?!
~Pokrzywa 1-04-2020 6:52
do: ~okropne! (19:16)
A to cholerne krasnoludki; co nie krasnoludki?to pewnie KO-wcy;też nie?to światła młodzież?to pewnie Ufoludki.
~Gohciu 31-03-2020 22:12
Zazdrośni lokatorzy z innych posesji? Niechlujni lokatorzy tejże posesji? Młodzieżówka z w/w?...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Księgowość w kwarantannie

Mogą wracać do pracy!

Świętowano inaczej

Kolejne pieniądze na drogi

Wałbrzych Centrum