MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Na odnowę wsi

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Sobota, 27 czerwca 2020, 8:24
Aktualizacja: Niedziela, 28 czerwca 2020, 9:12
Autor: red
Fot. archiwum
Dotacje trafiły do regionu wałbrzyskiego.

16 gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Dzięki programowi „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” samorząd województwa wspiera realizację małych, ale ważnych dla mieszkańców inwestycji. Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego podczas czerwcowej sesji Sejmiku Województwa przedstawił listę rankingową zgłoszonych projektów.

Dofinansowania z budżetu samorządu województwa na łączną kwotę blisko 1,4 mln zł pomogą gminom z subregionu wałbrzyskiego np. wyremontować świetlice, boiska sportowe, wybudować place zabaw, siłownie zewnętrzne, wiaty rekreacyjne czy chodniki.
– Mimo trudnej sytuacji finansowej związanej z epidemią koronawirusa zdecydowaliśmy o przeznaczeniu prawie 1,4 miliona złotych na program "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Wśród działań realizowane są przede wszystkim zadania z zakresu poprawy infrastruktury na wsiach. Ponadto od tego roku dodatkowo premiujemy zadania związane z małą retencją, która ma pomóc w ochronie przed suszą w dobie zmian klimatycznych. Gratuluję wszystkim samorządom, których wnioski uzyskały akceptację – zaznacza wicemarszałek Grzegorz Macko.

Celem programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" jest wspieranie małych lokalnych projektów na terenach wiejskich. Projekty zgłaszane są przez gminy, często na wniosek i z inicjatywy samych mieszkańców. Maksymalna wysokość pomocy na realizację pojedynczego projektu nie mogła przekroczyć 30 tys. zł.

Wśród gmin, które otrzymały dotacje są Stare Bogaczowice na zadanie "Budowa placu zabaw i zagospodarowanie terenu zielonego w Chwaliszowie" - 30 tys. zł oraz Głuszyca na zadanie "Modernizacja terenu boiska wiejskiego w miejscowości Sierpnica" - 30 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Emerytura komendanta

Palmiarnia po nowemu

Mniej pacjentów

Wałbrzych spadł w rankingu

Upamiętnią generała

Petycja do prezydenta

Pustułki opanowały miasto

Gospodarski przejazd po obwodnicy