MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Na Nałkowskiej pracują

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 12 maja 2020, 6:36
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 8:34
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Czas koronawirusa okazał się być bardzo produktywnym okresem dla firm budowlanych, które realizowały w Wałbrzychu remonty nawierzchni drogowych.

Jakiś czas temu pisaliśmy o trudnym czasie dla mieszkańców Piaskowej Góry. Dzięki akcji „Zostań w domu” uciążliwość związana z przemieszczaniem straciła na znaczeniu. W ostatnich tygodniach trwały prace nad remontem ulicy Nałkowskiej. Jest to kolejna część prac nad infrastrukturą drogową w tej części miasta. Prace toczą się pod nazwą "Nałkowska – Hirszfelda II etap", co jest oczywiście kontynuacją zakończonego wcześniej pierwszego etapu remontu tychże ulic.

Na dzień dzisiejszy połowa najcięższych prac jest już ukończona. Częściowo też otworzono ruch samochodowy dla mieszkańców remontowanego odcinka drogi. Nowy odcinek w zamierzeniu ma mieć 540 metrów nowoczesnej nawierzchni i będzie miasto kosztował 5 574 787,00 złotych. Dofinansowanie z zewnątrz wyniesie 2 787 394,00 złotych. Wzdłuż remontowanego odcinka powstanie cała infrastruktura z miejscami parkingowymi, chodnikiem, barierami bezpieczeństwa i oświetleniem włącznie. Inwestycja finansowana jest ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Problemy Aqua Zdroju

Narodowe czytanie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~szachjolka 12-05-2020 11:05
Prace są prowadzone ...fakt , ale robiona jest tylko ulica i parkingi . Zapomniano o chodnikach między blokami, rozkopanymi w ub. roku by wymienić instalacje i widać dokładnie gdzie to robiono ...zasypano dziury i zalano pasmami asfaltu . Miał Pan Redaktor okazję to zobaczyć i sfotografować robiąc zdj. nr. 7 .Nie pasowało by takie zdjęcie do treści artykułu , ale być może wzięto by pod uwagę naprawienie zaniedbania w tym względzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiecha zawieszona

Dzicy lokatorzy

Fundusz Toyoty – kolejna edycja

Szkoła się rozkręca

Trójgarb dla każdego!