MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Na Giełdzie możesz znaleźć pracę

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 15 maja 2013, 16:14
Autor: PAW
Fot. PAW
Już tylko niespełna tydzień pozostał do II Giełdy Pracy i Edukacji, która odbędzie się w Wałbrzychu.

II Giełda Pracy i Edukacji odbędzie się 21 maja (wtorek)w godzinach 10.00-16.00 w hali wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wysockiego.
- Mamy ponad 20 pracodawców z różnych branż, ale również instytucje wspomagające rynek pracy jak choćby ZUS czy NFZ, a także szkoły i uczelnie – mówi Marzena Radochońska, szefowa Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.

Krzysztof Fila z wałbrzyskiego Urzędu Miasta, uważa, że każdy, kto szuka pracy lub chce zmienić dotychczasową, podczas Giełdy będzie miał ku temu okazję i możliwość zapoznania się z wieloma ofertami.
- Na mieszkańców Wałbrzycha i okolic czeka ponad 100 ofert pracy. Oczywiście będą też oferty pracy sezonowej – zwłaszcza dla młodzieży – mówi Fila. - Obserwujemy tendencje, że bezrobocie zaczyna powoli spadać i tak powinno być w kolejnych miesiącach.

Jolanta Glapiak z PUP w Wałbrzychu podkreśla, że osoby starające się o pracę i szukające zatrudnienia, powinny mieć przy sobie CV, kwestionariusz osobowy oraz świadectwa pracy, bowiem to ułatwi znalezienie im zatrudnienia. Natomiast Krzysztof Fila zachęca do udziału w Giełdzie młodzież, bowiem pojawią się tu również stoiska szkół ponadgimnazjalnych oraz wałbrzyskich uczelni wyższych.
- To ważne, żeby młodzi ludzie zastanowili się poważnie nad wyborem szkoły. Tutaj będą mieli możliwość dowiedzieć się, w jakiej branży ewentualnie znajdą pracę za parę lat – mówi Fila.

Warto powiedzieć w tym miejscu, że w Wałbrzychu na stan 30 kwietnia zarejestrowanych było 8297 bezrobotnych. To o 304 osoby mniej niż na koniec marca 2013 roku. W powiecie wałbrzyskim na koniec kwietnia mieliśmy zarejestrowanych 4614 osób, a w marcu było ich o 126 więcej.

Czytaj również

Reaktywacja basenu

Powitanie lata

Przyjedzie Duda

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 15-05-2013 16:40
Nie ma sensu iść, będą dla młodzików stoiska ze szkołami i tyle , parę firm z WSSE i tyle , żenada.
~ 15-05-2013 21:22
jak masz takie podejście do poszukiwania pracy to gratuluję i życzę miłego MOPS-u
~księgowy 15-05-2013 22:16
Niech mi ktoś wytłumaczy w jaki sposób ZUS i NFZ wspomagają rynek pracy, jak twierdzi szablonowa urzędnik Radochońska. Nijak nie moge pojąć zbawczej roli tych instytucji.
~Rebel Yell 16-05-2013 8:38
To proste. Bez ubezpieczenia nie ma leczenia, wiec scigajacy ZUS i NFZ aktywizują rynek pracy :) do tych ambitnych dzialan niedługo można będzie zaliczyć np. komornikow.
~księgowy 16-05-2013 9:26
A czym się różni "staż" od przymusowej pracy jak np. za okupacji niemieckiej? Staż też wlicza się do statystyk obniżających bezrobocie.Z tego co mi opowiadała babcia, okupant podczas prac przymusowych zapewniał także leczenie, składki emerytalne/wypłacone po wojnie/ i pewne wynagrodzenie które było na tyle wysokie że wspomagano nim rodziny w Polsce. Wychodzi na to że za Hitler był bardziej ludzki od jaśniepanującego rządu który zmusza do darmowej pracy przymusowej. Może nawet kiedyś stażyści będą uznani za kombatantów jak poborowi kierowani po wojnie przymusowo do kopalń? Dobrze to przemyślałem?
~ 16-05-2013 10:32
w polsce jest żle bo za mało ludzi wytwarza PKB jedna osoba w przemyśle utrzymuje trzy osoby w niemczen na przykład współcznnik wynosi 1 do 1 dlatego niema pracy a budżet jest pusty
~księgowa 16-05-2013 23:20
ksiegowy zle przemyslales bo raczej w ogole nie myslisz.
~Piskorz 17-05-2013 0:36
Chciałbym wiedzieć, jaki jest całkowity koszt imrezy pt. II Giełda Pracy i Edukacji. Mam mieszane uczucia co do sensu organizowania tego typu imprez. Tymi sprawami PUP powinien zajmować się na codzień, przecież urzędnicy tam zatrudnieni za to są wynagradzani.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Aby sprzedać mieszkanie we Wrocławiu, musisz dobrze się przygotować

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Ortopedia czynna od jutra

Festiwal Lodów już w sobotę

Zagospodarowali szczyt