MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

MZB się chwali

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 18 sierpnia 2010, 12:38
Aktualizacja: 12:39
Autor: red
Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu przedstawił do publicznej wiadomości swoje dokonania za 2009 rok.

Jak wynika z raportu, w 2009 roku MZB wykonało remonty na kwotę 22,3 milionów zł. Blisko połowa tej sumy została sfinansowana z kredytów. MZB partycypował w kosztach remontów dachów (142 sztuki), elewacji (31 sztuk), wymiany instalacji (190 sztuk), remontów kominów (51 sztuk).

Lokalny Program Rewitalizacji na lata 2008-2015 stworzył szansę dla wspólnot z dzielnicy Śródmieścia ubiegania się o dofinansowanie ze środków UE na realizację zadań inwestycyjnych. Administrowane przez MZB wspólnoty w ramach LPR mogą zrealizować inwestycje na kwotę około 6 milionów zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie około 3,6 milionów zł.

MZB planuje w 2010 roku wydać na nieruchomości komunalne 15,2 milionów zł. Wydatki na nieruchomości wspólnot wyniosą 23 miliony zł. Planowane są remonty 190 dachów, 90 elewacji i 120 mieszkań.

Jak wynika z danych, spółka w 2009 roku wypracowała zysk brutto w wysokości 582 tys. zł.

Czytaj również

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Bez nowych zachorowań

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~edi 18-08-2010 16:06
To dlaczego mówią,że qrwa nie mają na wstawienie nowych okien od ponad 26 lat?Jeszcze trochę i moje okna wypadną same na ulicę.jak będzie tragedia ,to i pieniądze na okienka się znajdą.Nie dość,że dali mi syf,z którego zrobiłam normalne mieszkanie,to łaskę robią,że wstawią nowe okna? A ten zysk,to skąd,przepraszam?Z nieba im nakapał? Może to są pieniądze zaoszczędzone na tych ludziach,co mieli w dupie czekanie latami na jakikolwiek remont i zrobili we własnym zakresie,za swoje WŁASNE pieniądze? Jak się słyszy o remontach Wałbrzycha,to rzygać się chce. Niech wydają na remonty,a nie chwalą się dupki tym,co wkur..a ludzi
~lokator 18-08-2010 17:25
wala w chu... skoro jest zysk to czemu nie naprawia mi dachu ?? kiedys uslyszałem ze mam specyficzna budowe dachu i musi kapac
~ 18-08-2010 18:09
A jeszcze lepsze to że MZB nie dał ani grosza na remonty elewacji, dachów itp.!!!
sanityfair 19-08-2010 10:17
Farsa jakaś... Na nowe okna przyszło dłuuuugo czekać. Poszczęściło się chyba, bo się doczekałem, ale nie wszyscy tak szczęśliwi w MZBowskiej loterii. Choć z oknami jeszcze da się żyć (ew. samodzielnie sfinansować wymianę) to jest pewna inna gó***ana, za przeproszeniem, kwestia. Tak, szamba. Kto by pomyślał, że w XXI wieku w dawnym mieście wojewódzkim, państwa korzystającego z dobrodziejstw Unii Europejskiej, będą miejsca NIE podłączone do miejskiej kanalizacji i uzależnione od nie-tak-znowu-częstych wizyt beczkowozu. Średnio raz na pół roku zjawia się przemiły pan obwieszczający, że wkrótce rozpoczną się prace nad podłączeniem bloku do "miasta". I tak od kilku lat. Więc czym tu się chwalić?
~olaf 19-08-2010 12:32
Brak słów na tych s......Tak,bez nowych okien można jakoś przeżyć,ale jak żyć,gdzie wylewają się gówna z szamba?Nie mam pojęcia.Te władz )mają nas serdecznie w dupie!Oni się tym nie martwią. Za to się chwalą wypracowanymi zyskami! Lepiej niech nie denerwują ludzi reporterzy,pisząc takie rzeczy,bo i tak żaden mieszkaniec nic nie zmieni.Jedynie tylko powyzywa,poklnie,przeminie złość i życie biednych mieszkańców toczy się dalej,po rujnowanym,ale mającym zyski Wałbrzychu. Parodia!
~ryh 19-08-2010 22:30
Od kiedy to MZB odpowiada za podłączenie do kanalizacji miejskiej??? Pół Wriocławskiej wali klocki do kibli które są podłączone do szamba pomimo iż od roku jest tam wybudowany nowy kolektor sanitarny. I co? I gówno niestety - WZWiK i inne instytucje nie odebrały przez ten cały czas inwestycji i można im na kant rury skoczyć...
sanityfair 20-08-2010 17:08
Nie wiem, kto za to odpowiada, niemniej dziwnym trafem te szamba to przy budynkach należących do MZB, którzy jako właściciele jakiś wpływ chyba na to mieć powinni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Minister w Wałbrzychu

Odnaleźli 63–latka

Opieka nad niepełnosprawnymi

Pomnik Smoleński

Mieszkańcy się skarżą