MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 29 maja
im. Magdaleny, Urszuli

MZB pomaga wykonawcom

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 9 kwietnia 2020, 10:31
Aktualizacja: Piątek, 10 kwietnia 2020, 7:57
Autor: red
Fot. red
Miejski Zarząd Budynków – zlecamy prace, by pomóc wykonawcom.

Choć obecnie sytuacja w wielu sektorach gospodarki z powodu pandemii COVID-19 jest niepewna, decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha nie ograniczamy planowanych na 2020 rok środków i działań – mówi Kacper Nogajczyk, prezes Miejskiego Zarządu Budynków w Wałbrzychu.
- Jako największy zarządca nieruchomości w regionie jesteśmy odpowiedzialni za zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych naszych Klientów w każdym czasie. Mało tego, jako spółka publiczna czujemy także społeczną odpowiedzialność za ogólna kondycję rynku. Dlatego zwracamy się do wszystkich wykonawców, którzy dotychczas z nami kooperowali, jak i tych, którzy dopiero zamierzali startować w ogłaszanych przetargach i konkursach – pomimo pandemii koronawirusa nie redukujemy naszych planów. Zlecanie prac remontowych i inwestycyjnych będzie przebiegać w normalnym trybie – podsumowuje prezes MZB sp. z o. o.

Aktualnie MZB sp. z o. o. w Wałbrzychu także prowadzi prace remontowe. Za moment znikną rusztowania przy budynkach na ul. Strzegomskiej 16 czy Traktorzystów 2, gdzie realizowano termomodernizację wraz z kompleksową odnową elewacji. W perspektywie najbliższych dwóch tygodni rozpoczęte zostaną jednak kolejne prace: na ulicy Mickiewicza 32 (elewacja) oraz Niepodległości 79A (elewacja wraz z wentylacją).

W kolejce czekają kolejni wykonawcy, z którymi Spółka ma już podpisane umowy. Możemy się spodziewać, że do końca kwietnia i na początku maja prace remontowe ruszą przy ulicy Bema 52 – tu remontowane będą dwie szczytowe ściany budynku; Rolniczej 1A, Generała Zajączka 1A, czy Podgórskiej 8.

Ponadto wykonawcy z branży budowlanej mogą cały czas składać oferty w dwóch innych postępowaniach przetargowych, które dotyczą remontów budynków przy ul. Generała Zajączka 4A i Mickiewicza 46A.
- Prace zlecamy sukcesywnie, chcemy, by oferty mogli składać wykonawcy z różnych branż – typowo remontowej, ale też elektrycznej, projektowej. Mamy świadomość, że niepewność jaka zapanowała w związku z pandemią koronawirusa zastopowała plany mniejszych inwestorów, co spowodowało wstrzymanie zleceń i problemy finansowe przedsiębiorców – podsumowuje Kacper Nogajczyk.

W celu zapoznania się z aktualnymi postępowaniami przetargowymi zapraszamy do odwiedzenia zakładki „Strefa wykonawcy” na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Budynków w Wałbrzychu: www.mzbwalbrzych.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Zarząd Powiatu z absolutorium

Będzie można handlować w niedzielę?

25 lat MCK

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~RP 9-04-2020 13:32
Mój budynek nie remontowany od wojny a czynsz wrasta,chyba pracownicy mało zarabiają za nic nierobienie,najgorsza firma w Wałbrzychu,ciekawy jestem kiedy wykupią swoje udziały
~wykonawca 9-04-2020 14:03
Cóż za łaskawcy. Wole się wyżywić z warzyw na działce niż się znowu szarpać z MZB. Chyba ze usuną podstarzala królewne z sekretariatu na Andersa, obrażona od rana na każdą żywa istotę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wycieczka na Borową

Święto bibliotekarzy

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Ostrzeżenie meteorologiczne

Szkoły nadal zamknięte