MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Muzyka klezmerska w Filharmonii Sudeckiej

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 15 listopada 2014, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 listopada 2014, 12:03
Autor: FS
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się koncert kameralny, podczas którego muzykę klezmerską, wywodzącą się z kultury Żydów ze środkowej i wschodniej Europy XIX i XX wieku zaprezentował licznie zgromadzonym słuchaczom zespół KLEZMERADO.

Pełną nostalgicznego nastroju, a także kontrastowo niezwykle żywiołową żydowską nutę zespół KLEZMERADO prezentuje już od pięciu lat, będąc jedyną grupą klezmerską na Dolnym Śląsku. Muzyka żydowska od zawsze była ich pasją, powstała jednak idea aby pasja wydostała się z domowych czterech ścian i ujrzała światło dzienne.

Zespół działa na małych i dużych scenach w całym kraju, także w synagogach Wrocławia, Dzierżoniowa oraz na spotkaniach Towarzystwa Kultury Żydowskiej. Oprócz popularnych festiwali, koncertów oraz świąt wielokulturowych KLEZMERADO dociera do mało znanych miejsc, gdzie po dziś dzień kultywowana i prezentowana jest kultura oraz tradycja żydowska.

Trio powstało w 2009 roku z inicjatywy klarnecisty Bartka Warkoczyńskiego, który wspólnie z Włodkiem Brzezińskim i Pawłem Stuczyńskim rozwinął zespół do dzisiejszej postaci rozszerzając swój stały skład o innych muzyków, jeśli zachodzi taka potrzeba. Podczas wczorajszego koncertu z zespołem wystąpiła laureatka festiwali wokalnych i zdobywczyni wielu konkursowych nagród - Emilia Hamerlik.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Premiera w Lalkach

Wystawa fotograficzna

Kino pod chmurką

IN–SANITY na Słowackiego

Ruszyły próby

Festiwal odwołany

Nowość SILENTlive