MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

MPK do końca roku

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 30 października 2011, 7:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 października 2011, 7:39
Autor: Sven
Fot. użyczone
Umowy z pracownikami podpisane, grafik ułożony, stawki godzinowe ustalone. Do końca roku komunikacja powinna działać w miarę sprawnie.

W sobotę, 29 października, syndyk Wiesław Michalak podpisał nowe umowy ze 150 kierowcami i 63 mechanikami. Umowy – zlecenia będą obowiązywać do końca listopada z możliwością przedłużenia o kolejny miesiąc. Dzięki temu komunikacja miejska w Wałbrzychu powinna funkcjonować bez większych przeszkód.

Na początku listopada mają zostać podpisane nowe umowy z firmą leasingową na dzierżawę autobusów oraz rozpisany przetarg na świadczenie usług komunikacyjnych w mieście. Jego rozstrzygnięcie powinno nastąpić jeszcze w grudniu. Pracownicy otrzymali część zaległości placowych, a nowa podstawowa stawka godzinowa to 15 złotych.

Pasażerów czekających na przystankach niepokoją jednak wypadające z rozkładu jazdy autobusy. Zdarza się to coraz częściej. Na przystankach słyszy się wymiany poglądów na ten temat. Coraz częściej ludzie, którzy doświadczyli takiej sytuacji wsiadają do busów prywatnych przewoźników.

Czytaj również

Nietuzinkowa postać

Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza OSP Wałbrzych

Naprawili mur

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~ 30-10-2011 8:09
Reaktywować linię 1,3,4,7,16,30,31,32,33
~ao 30-10-2011 8:40
i B na sobiecin
~olo 30-10-2011 8:44
Zadam tylko jedno pytanko .Ile jeszcze PO musi s***** w Wałbrzychu w Polsce byście wreszcie spojrzeli na oczy. PO uderza was po kieszeniach ( Podwyżka vat, ceny benzyny,obniżenie zasiłku pogrzebowego , likwidacja miejsc pracy,najdroższe na świecie stadiony,najdroższe drogi, w Wałbrzychu POdniesnie cen wody, bankructwo MPK itd itp) A przy tym dbanie o kumpli czy Kruczkowski został wywalony choć z jednej RN ?
~do olo 30-10-2011 8:48
duzo olo musi sp......,bo wszyscy boja sie PISu.
~Froncek 30-10-2011 9:11
To jest tak jak, za rządzenie biorą się dyletanci- mam tu na myśli poprzednie władze, czyli koalicję PO i PiS z Kruczkowskim na czele. Nie ma chyba dziedziny, której by nie położyli, poza mszami papieskimi. Szokujące od paru dni jest dla mnie to, że w ciągu ostatnich 6 lat spadła ( 31 grudnia 05-126,2 tys.- w 11r.-116 tys. ) liczba mieszkańcow miasta o 10 tys. To katastrofa. I jeszcze dwa pytania- jak czują się ci, którzy zmontowali taką koalicję ( bezdurni -he, he -politycy, wyborcy i bezkrytyczne media) oraz co odpowiedzialnością za totalną degradację miasta, w wykonaniu władców pożal się Boże.?
~ 30-10-2011 9:36
Moja 6 osobowa rodzina właśnie szykuje się do odlotu, byle tak dalej
~krzysiek 30-10-2011 9:41
A jeszcze trzeba napisać o upadku sportu piłka kosz i nie mówie tylko o góniku bo nawet małe kluby nie mają dofinansowania boks itp. najdroższa woda na dolnym śląsku brak remontu drógi głównej wałbrzycha wrocławska naprawili jakieś dwieście metrów koło ogrodowej i to tylko jeden pas i to ma byś naprawa drogi. Wałbrzyski rynek umiera. coraz starsze społeczeństwo w wałbrzychu poprostu miasto zatrzymało się w roku 1995 jak zamknięto ostatnią kopalnie. A pan prezydent wydaje 20 tysięcy złotych na internet w komurce a w tv dami żali się że miasto jest okropnie zadłużone niech zacznie oszczędności od siebie
~Bolek 30-10-2011 9:47
No i niech spadają z Wałbrzycha niewierni Tomasze , za kilka lat do Wałbrzycha bedą przyjeżdżać inni ludzie do pracy i aby tu zamieszkac . Wałbrzych się pomalu odradza , nie od razu Kraków zbudowali , ale Wałbrzych zniszczono w latach 90 , zniszczono przemysł górniczy i to głównie jest przyczyną degradacji a potem oczywiście dołożył Kruczkowski , ale nie zwalajmy wszystkiego na niego , bo to niemoralne , gdyż Lewica polożyła wczesniej i Solidarność Wałbrzych , poczytajcie historię upadku kopalń i kto się do tego przyczynił , to się zdziwicie , bo piszący tu Ludzie to chyba młodzi i nie wiedzą jak to bylo z Wałbrzychem . No i spadajcie z Wałbrzycha jak Wam tu żle , a ja zostaję i na pewno około 100 tys. ludzi razem ze mną , bo Wałbrzych ma szansę rozwoju jak nigdy dotąd .
~Mam pytanie 30-10-2011 9:47
Czy wszyscy kierowcy mają podpisane umowy ????????, Czy ta stawka utrzymuje poporzednie wynagrodzenie ???????????
~Do Bolek 30-10-2011 9:52
No to życzę powodzenie bo spadek jest bardzo tendencyjny, ostatni kwartał to 1,5 tys. które opuściło miasto, teraz tez proces przybierze na sile - a miasto będzie dziurą zabitą dechami. Ponadto z Twojego postu wynika, że jesteś starszym człowiekiem wc masz ciepłą emeryturkę na którą ja muszę pracować- tacy właśnie tu zostają
~iii 30-10-2011 9:52
@Mam pytanie: jest przecież napisane, że umowy przedłużono ze 150 kierowcami, czyli nie wszyscy. A stawka także jest podana i wynosi 15zł/h brutto. Do tego czasu było 7,90zł/h brutto.
~Andrzej 30-10-2011 9:58
A ja kocham swoje miasto Wałbrzych i nigdzie z niego nie wyjadę . To piękne miasto i żyje się w nim całkiem dobrze . Jest demokracja i jak komu żle w Wałbrzychu wolna droga , niech sobie wyjeżdża . A miasto nie upadnie , zobaczcie niedowiarki w Wałbrzychu sie inwestuje , remontuje a Wy swoje nic sie nie robi , upadek , haos , złe Po , a co PIS ma rządzić wraz z czarnymi i zakazami to wolno , to nie wolno , to dopiero by było średniowiecze . Lewica - co ja piszę jej już praktycznie nie ma a szkoda . Zniszczył ją nastepny natchniony Napieralski no i nasz Dyduch też dołożył do pieca . A teraz widać gołym okiem jak Szełemej działa , czyści to bagno , zwalnia nieudaczników i krętaczy , zmniejsza biurokrację , pilnuje inwestycji i remontów w mieście , ale są i tacy ,którym to nie pasi .
~olo 30-10-2011 10:02
Wszyscy się boją PIS-u ale jakoś PIS obniżył podatki zmniejszył składkę rentową sprawił ze kupiłem mieszkanie za przysłowiową złotówkę . Czy wam za PIS-u był naprawdę tak zle .Komu zlikwidowali zakład. Aha już wiem TVN przedstawia wam PIS jako czarnego luda. Dalej kochajcie PO i Szełemeja az z głodu pozdychacie
~Do iiiii 30-10-2011 10:02
Poprostu nie wiedziałam, ilu poprzednio pracowało, a co do kasy to rozumiem, że dostali podwyżkę. I jeszcze jedno to ilu zostało bez pracy ????
~Do Andrzej 30-10-2011 10:04
Głosujący Na Pana Kruczkowskiego w poprzednich wyborach też tak mówili, nawet sam Pan Szełemej w liście do mieszkańców i komu tu wierzyć ????????????
~ 30-10-2011 11:12
Ja jestem uczciwy i PiSu się nie boję. PiSu boją się tylko Ci, którzy mają coś na sumieniu. Za PiS było dużo lepiej, a do paki dostawali się tylko Ci, którzy mieli na bakier z prawem, a teraz za opozycyjne strony PO o 6.00 puka do mieszkań ! W POlsce sporo jest oszustów to i PiS się boją, vide wyniki głosować w więzieniach i tyle w temacie!
~walbrzych 30-10-2011 12:09
A CO JA PISAŁEM ŻE BĘDZIE JAK Z PKSem , NIE BĘDZIEMY MIELI CZYM JEŹDZIĆ PO MIEŚCIE , TERAZ NIE MAMY CZYM WYJECHAĆ Z MIASTA , A TERAZ NIE BĘDZIEMY MIELI , JAK WYJECHAĆ Z DZIELNICY, NA TAXI WAS NIE BĘDZIE STAĆ , BĘDZIECIE SPÓŹNIAĆ SIĘ DO PRACY TO WYLECICIE O ILE BĘDZIECIE MIELI PRACĘ . DALEJ SIEDŹCIE I WYPISUJCIE NA FORUM A NA PEWNO BĘDZIE MIELI LEPIEJ . JAK SIĘ WAŁBRZYSZANIE NIE ZMOBILIZUJECIE I WIELKIEJ REWOLUCJI NIE ZROBICIE , NIE ZAŻĄDACIE OD WŁADZ MIASTA I POLSKI , TO MIASTO UPADNIE A WY RAZEM Z NIMI .
~olo 30-10-2011 14:07
~walbrzych te miasto upadnie całkiem bo ludzie tego chcą i to bardzo nawet skoro ci którzy doprowadzili Wałbrzych do tego stanu mają wielkie poparcie społeczne . Szełemej 60 % PO blisko 50 % Wałbrzyszanie kochają swoich oprawców. Nie ma PKS nie będzie MPK woda najdroższa w POlsce Widać mieszkańcy tego chcą i to bardzo
~ 30-10-2011 14:18
Dlaczego mądry wyborca ma odpowiadać za wybór motłochu? Czynne prawo wyborcze powinny mieć osoby, które zaliczą test IQ i wtedy palikociarnia i PO dostaną z 2/3 mniej głosów. Takie są fakty.
~iii 30-10-2011 15:41
Tak mniej więcej to koło 200 kierowców było w MPK, tyle, że niektórzy to już od dłuższego czasu brali tylko wolne lub chorobowe, byleby nie pracować. Fakt, stawka jest wyższa, ale co z tego, skoro bez umowy o prace, ZUS płacisz sobie sam... Na jedno raczej wyjdzie... A poza tym ta świadomość, że nie masz stałej pracy... Sądzę, że po prostu poszli tam Ci, którzy aktualnie nie mają innego zatrudnienia, ale z czasem odejdą do innych firm i to jest nieuniknione. A jakby nie patrzeć zapotrzebowanie na kierowców autobusów jest i wcale nie słabnie.
~Ola 30-10-2011 16:38
Do Andrzej: Zgłoś się do Urzędu Miejskiego i poproś o pracę w Biurze Promocji, bo nie widać i nie słychać, żeby poza granice miasta coś ciekawego na temat Wałbrzycha było.Jesteś zaangażowany i pewnie miałbyś świeże pomysły. Jestem z Wałbrzycha, mieszkam w innym województwie, ale żal mnie bierze, że w mediach Wałbrzych pojawia się tylko z racji afer.
~marcin 30-10-2011 17:26
Jakoś nikt z was, nie pomyślał o tym, że tak naprawdę to nie PO, czy PiSowski "układ" doprowadziły do upadku MZK. Za upadek jest w 100% odpowiedzialny jego były szef. Mierzi mnie to, ile jest w was nienawiści. Naród Polski wybrał PO, bo jest mniejszym złem, czy ktoś z Was kiedykolwiek się zastanowił nad tym, dlaczego Polacy i Wałbrzyszanie wybrali tak jak wybrali ? Bo myślą logicznie i strategicznie ? A, Wy nie ? No cóż, jeśli nie podoba się wam kraj, miasto i naród to po jaką cholerę tu siedzicie ? Wyjedźcie, przecież nie ma już granic ! Polska i Wałbrzych przetrwa bez was, bo z wyjątkiem wściekłej zajadłości, tak charakterystycznej dla PiSu, nie dajecie z siebie NIC. I łapy precz od Andrzeja, facet myśli pozytywnie, dobrze by było gdybyście też zaczęli.
~marcin 30-10-2011 17:29
nie chce mi się pisac o "sukcesach" PiSu, o próbie wprowadzenia cenzury zarówno prasy jak i internetu. Tak, będę tak chamski jak Wasi idole i powiem wam, albo WSZYSCY pracujemy nad wizerunkiem miasta, albo SPIEPRZAC DZIADY.
~pkp 30-10-2011 17:37
kochajcie sobie PO ile wlezie płacie za wodę sporą kasę chodzicie do pracy piechotą o ile wam PO nie zlikwiduje miejsca pracy jak macie samochody to trzymajcie je w garażach bo benzyna droga Niech zlikwiduje wam PO zasiłki pogrzebowe do zera byle by nie PIS bo ten wstrętny PIS obniżył POdatki sprzedał mieszkania za złotówkę a przede wszystkim wstrętny Kaczor kocha Polske fuj
~do marcina 30-10-2011 17:50
Ja moge pracować na rzecz Wałbrzycha jezeli doktorek nie bedzie prezydentem
~do marcina 30-10-2011 18:01
Podaj przykład wprowadzenie cenzury internetu za PIS . Jak chcesz podam ci za PO np bloger antykomr pl o 6 rano CBA albo zamykanie kibiców w Białymstoku za napisy POdac jeszcze inne
~Sp 30-10-2011 18:13
A mi srac sie jak slysze o po i pisie ile lat mozna stracic na przepychankach.ja głos na palikota partie dałem by r....... Stare zło.a tak na marginesie czemu przeciwnicy po piszą PO.
~KSg 30-10-2011 18:39
a ja tam wolę górnika dajcie tylko kasę na piłkę i mogę robić za 1900 na strefie nawet
~ 30-10-2011 19:00
No to pięknie... taki kierowca ma 15 zl za godzinę pracy a ja z mgr i ciezką pracę mam 12 zl.... a to Polska właśnie...
~iii 30-10-2011 19:48
Do wypowiedzi z 19:00: Zauważ, że taka stawka jest tylko chwilowo, aby jeszcze ktokolwiek chciał jeździć tym dziadostwem, żeby wozić wałbrzyszan i powinniśmy to uszanować. A stawka przez wiele lat była na poziomie między 6,10 a 8,30zł brutto. Czy nadal uważasz, że to na prawdę dużo za tak odpowiedzialną pracę, w której wiecznie ma ktoś do Ciebie pretensje nie wiadomo za co? Poza tym co ma oznaczać zwrot "taki kierowca"? Drogi Kolego/Koleżanko ja mam mgr inż. i też jestem kierowcą autobusu, więc proszę nie obrażać innych ludzi, biorąc pod uwagę nie wiadomo jakie "klasyfikowanie" ludzi. A jeżdżę autobusem, bo lubię i wcale nie jest mi wstyd, że pomimo dwóch stopni studiów jestem (jak to ująłeś/ujęłaś) "takim kierowcą".
~emeryt 30-10-2011 19:51
15 zł na godz ? to gratuluję skuteczności Panom związkowcom bo wg mnie to jesteście w plecy jakieś 600 stow brutto fajnie was doktorek z ekipą wyrychtował - dobrze że stąd wyjeżdzam
~emeryt 30-10-2011 19:56
do ~iii ...... nie siciemniaj z tą stawką 8.30 bo wszyscy wiedzą że mieliście tam 3 razy tyle dodatków i wasze zarobki osylowały około 3200 3400 brutto a to daje jakieś 19 zł h teraz macie 15 zl to i tak lepiej niż w PKS i niech wam tak zostanie juz na zawsze
~pomidor 30-10-2011 20:10
cytuję "W sobotę, 29 października, syndyk Wiesław Michalak podpisał nowe umowy ze 150 kierowcami i 63 mechanikami" oj pachnie prokuratorem - zanosi się na łamanie czasu pracy kierowców i ustawy o transporcie drogowym ale co i tam autobusem nie jeżdżę PIP bedzie mieć co robić a pan syndyk biedny nie jest na mandacik zawsze kase znajdzie ziótek już pewnie donos napisał o PIP
~iii 30-10-2011 20:13
@do emeryt: Kolego, nie ściemniam, pracuję tam od niedawna i nigdy takich stawek nie dostałem. A uwierz, że jakbym miał ponad 3000zł zarobków, to bym nigdy nie kombinował, jak utrzymać rodzinę... Ale skoro w to wierzysz, to wierz, nie mój biznes.
~emeryt 30-10-2011 20:29
bo nie masz wysługi i związkowego dupochronu itp znam tę firmę bo tam pracowałem 2 , 3 lata temu kierowcy zarabiali tyle a niektorzy mechanicy koledzy kierownika jeszcze wiecej
~mieszkaniec 30-10-2011 21:23
Ja proponuję wizytę w ratuszu z bańkami z pewnym płynem i robimy rewolucje,bo inaczej dobrowolnie nic nie dostaniemy.Polska to dziki kraj decydentów. Mają społeczeństwo za nic,traktóją nas jak śmieci do osiągnięcia swojego sukcesu.
~jim 30-10-2011 21:28
Emeryt ma racje popieram, sama klika dobrze ze to pada skonczy sie lizusostwo pracowalem tam to widzialem
~ 30-10-2011 21:28
Nie jest tak źle skoro 90% mieszkańców Wałbrzycha od lat przy każdych wyborach głosuje na Platformę
~gosc 30-10-2011 21:57
Czego wy co niektorzy zazdroscicie kierwowcom odpowiedzialna, stresowa i ciezka praca i powinni zarabiac naprawde dobre pieniadze, a nie ochlapy.Wymyslanie przez was ile kto zarabia to jest jakies chore czemu nie zagladacie do portfela tym ktorzy zarabiaja naprawde duzo za nic nie robienie.
wolfen 31-10-2011 1:04
20 lat musialo minac,zanim ktos sie zorientowal ze MPK nie zarabia nawet na wyplate dla sprzataczki.Kolejne spolki miejskie juz sa w kolejce.AWS w postaci Po i Pis czy inne zdychajace SLD nic nie zmienili i nic nie zmienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrezygnujcie z plastiku!

Kamieniecka oddana

Niepewny los basenu

Większość za rządzącymi

Żywot Mariana