MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Motocykliści mają swój czas

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Niedziela, 24 marca 2019, 6:40
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Kalendarzowa wiosna już się rozpoczęła. Temperatura powietrza sięgająca kilkunastu stopni Celsjusza w dzień pozwoliła pasjonatom jednośladów wyciągnąć motocykle z garaży i wyjechać na drogi. Użytkownicy tego środka komunikacji muszą jednak pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w trakcie zdarzenia nie trudno u nich o poważne obrażenia ciała.

Policjanci przypominają, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 150 złotych. Nie dotyczy to oczywiście motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscach do tego dozwolonych.

Apelujemy również do użytkowników samochodów, aby przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy zawsze zachowali ostrożność i za każdym razem spoglądali w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obu stronom przypominamy, że każdy kierujący ma obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Kierowcy narzekają i nie przebierają w słowach

Jednoosobowa cela dla 22–latka, który zamordował 10–latkę z Mrowin

Tristone rozpoczęło budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie WSSE

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Dafi 24-03-2019 18:01
Idzie wiosna....będą warzywa
~TIRowic 24-03-2019 22:58
do: ~Dafi (18:01)
Inni mowia na nich organisci bo organy oddaja ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyniki I etapu przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Dni Wałbrzycha za nami

Te wybory zmieniły historię Polski

Dino czeka na szczęśliwy traf