MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

MOPS zaprasza młodych mieszkańców Śródmieścia do wzięcia udziału w projekcie

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 października 2011, 7:57
Aktualizacja: 7:57
Autor: PAW
Fot. red
Jeżeli mieszkasz w Śródmieściu, jesteś młodym rodzicem, samotnie wychowujesz dziecko, nie pracujesz, jesteś w ciąży i masz 15–25 lat to wałbrzyski MOPS przygotował dla osób spełniających te kryteria propozycję.

Są to bezpłatne atrakcyjne zajęcia w Klubie Integracji Społecznej i Akademii Współczesnego Rodzica, które odbywać się będą w nowo powstałym Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Mickiewicza 26, od listopada 2011 r. do kwietnia 2012 r.

MOPS w ramach KIS proponuje: trening kompetencji społecznych, doradztwo zawodowe, zajęcia komputerowe, kurs języka angielskiego, grupy samopomocowe, warsztaty rozwijające kompetencje.

Dla wszystkich przygotowane będą wyjścia do kina, teatru, wycieczki krajoznawcze. W trakcie zajęć przewidywany jest ciepły posiłek.

Zgłoszenia przyjmuje Maria Lisicka, koordynator KIS i AWR - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Beethovena 1-2, pok. 201, tel. 74/ 66 40 860 w godz. 7.30 – 15.30, e-mail: m.lisicka@mops.walbrzych.pl

Czytaj również

Strażacy się cieszą

Zawsze bezpieczni

Koalicja zmobilizowana

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~walbrzych 27-10-2011 13:10
Mnie to dziwi jak są przyznawane te zasiłki z MOPSu , że jedni dostają a drudzy nie dostają , bo mam porównanie kilku rodzin , śmiało mogę powiedzieć że MOPS nie ma żadnych kryteriów co do przyznawania pomocy, tym należało by się zająć. Dziwi mnie to że pewna rodzina oni nigdy nie pracowali , dostają pomoc, bez gadania , a druga rodzina gdzie pracowali ,i tylko ojciec zarabia 1000 zl , ale matka została zwolniona z przyczyn firmy,bez prawa do zasiłku, nie dostają tej pomocy tylko ich się wysyła na takie śmieszne kursy , obydwie rodziny mają dzieci , ci co nigdy nie pracowali są traktowani inaczej , dla mnie jest to tak dziwne i nie pojęte, może ktoś mi to wytłumaczy , może ja do końca nie wiem jak działa MOPS .
~ 27-10-2011 22:21
Radzę zapoznać się z ustawą komu się należy i jakie są kryteria przyznawania pomocy. W razie wątpliwości udać się do rodziny i spytać o sytuację materialną. Może to Panu rozjaśni umysł, i zaspokoi ciekawość
~ 27-10-2011 22:29
poroniony pomysł:(osoby te nigdy nie podejmą pracy.Dostają usmażoną rybę ,a nie wędkę.Znam osoby za śródmieścia ,które korzystają z pomocy mopsu ,a zarabiają 5000 zł miesięcznie.
~walbrzych 28-10-2011 2:17
No niestety ja znam z innych rejonów wałbrzycha rodziny i dziwi mnie postawa pań z MOPSu oraz ich pomoc , oczywiście przypadkowo się dowiedziałem o tym fakcie , sprawdziłem to i rzeczywiście są duże uchybienia z zakresu pomocy socjalnej , nie będę zdradzał gdzie i jaki rejon miasta , ale niebawem pojawi się ekipa telewizyjna i nagłośnie sprawę , chociaż i w śródmieściu też znam z 2 takie rodziny , tam jeszcze muszę się dowiedzieć , wtedy przeanalizuje wszystkie rodziny , ale wygląda na to że są bardzo duże błędy w tym socjalnym interesie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych z Kurdami

Wyjazdowe posiedzenie

Nobel dla Tokarczuk!

Jego nauka wciąż żywa – zapraszamy do udziału w konkursie

Apel bezpartyjnego kandydata