MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

MOPS podsumował kolejny projekt

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, 13:23
Aktualizacja: Wtorek, 28 grudnia 2010, 14:12
Autor: red
Fot. MOPS Wałbrzych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zakończył realizację kolejnego etapu unijnego projektu.

Podsumowanie odbyło się w siedzibie ośrodka. Zakończony został właśnie III etap projektu „Od bierności do aktywności”. W podsumowaniu wzięli udział uczestnicy projektu, zaproszeni goście oraz pracownicy MOPS.

Celem projektu, który będzie realizowany do końca 2013 roku, jest przywrócenie do zatrudnienia lub do uzyskania zdolności do zatrudnienia z jednoczesną integracją ze społeczeństwem osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, znajdujących się w wieku aktywności zawodowej, bezrobotnych, poszukujących pracy, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

Do tej pory w okresie 3 lat MOPS otrzymał na to zadanie ponad 4,6 mln zł. Projekt objął dotychczas działaniami ponad 2500 osób (łącznie z otoczeniem klientów - członkami rodzin, sąsiadami, itp.).

Głównym narzędziem stosowanym w projekcie są kontrakty socjalne zawarte przez pracowników socjalnych MOPS z uczestnikami przedsięwzięcia (średni koszt jednego kontraktu - 5 tys. zł, ilość zrealizowanych kontraktów od 2008 roku - 428). Kontrakt obejmował działania z zakresu integracji społecznej oraz zawodowej.

Swój duży wkład w realizację projektu mają: Fundacja „Merkury” z Wałbrzycha, która przeprowadziła szkolenia „Integracja społeczna”, Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Wałbrzychu, który przeprowadził kursy zawodowe oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałbrzychu. Partnerowali w projekcie: m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu, OSiR w Wałbrzychu, Straż Miejska, Policja - Komisariat II, RWS na Nowym Mieście i Podgórzu, MZUK, Gminny Zespół Szkół nr 2, Publiczne Szkoły Podstawowe nr 23, 15, 12, Gimnazjum nr 4 i 5.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wręczyli nagrody

Wałbrzych Centrum

Delfinek już wkrótce

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~bb 27-12-2010 15:54
Bardziej ciekawiłoby mnie ile osób udało się za tak ogromne pieniądze zaktywizować i ile z nich znalazło i podjęło zatrudnienie. Chwalenie sie tymi któży projekt realizowali i kasowali te ogromne pieniądze to kpina z osób czytających informacje. Przecież po coś sie to robiło, chyba że tylko dla zarobku przez nielicznych.
~adi 27-12-2010 20:25
wyrzucone pieniądzę w błoto.czym się chwalicie.kto z tej patologii pracuje.jedzenie za darmo przejazdy za darmo mozna bu[yło te pieniadze lepiej z pożytkować
~sas 28-12-2010 8:41
a na sali sami pracownicy mopsu, żenada ile kasy na nich idzie
~marcin 28-12-2010 9:32
Ciekawe ile osób podjęło pracę ? Ciekawe gdzie ją podjęło ? Codziennie widuje 20-25 letnich nierobów, którzy biorą zasiłki, żarcie i mają na chlanie. Ani myślą iść do pracy, no bo jak ? Wstawać o 4.30 rano ? Przecież to szlachta ! Nieodłączny element Wałbrzyskiego folkloru, ich miejsce jest raczej w skansenie, a nie w zakładzie pracy.
~ 28-12-2010 10:25
pomóżcie lepiej osobom ,które pracuję za jałmużnę ,a nie tym nierobom.Wymyślane są tylko projekty dla patologi,którzy z tego nigdy nie skorzystają ani nie docenią.Dlaczego w zamian za pomoc jaką niesie im miasto te darmozjady nie biorą udziału w odśnieżaniu chodników czy ulic.Taka pomoc jest jest niesprawiedliwa ja pracuję za 600zł a te sk....syny za nic biorą więcej.dajcie im wędkę, a nie rybę będzie to z większą korzyścią dla wszystkich.
~Guma 28-12-2010 13:22
Wypowiedzi moich przedmuwców rozbawiły mnie. Zachowują się i myślą jak podopieczni MOPS-u. !!! Nie mają pojęcia o progromach i nie znają ich treści a wypowiadają sie na ich temat. Napewno zaraz się obużą i będą pisać głupoty i udowadniać że pracownicy urzędów są nie potrzebni lub za dużo zarabiają. A przecierz MOPS nie ma wpływu na to że sieroty życiowe nie radzą sobie w życiu i godzą się na prace za jałmużne. Pozdrawiam. Pracownik budowlany.
~ 28-12-2010 14:49
Jak tam maja sie sprawy obwodnicy? Slyszalem o kolejnej porazce Krukoszenko. Obwodnica napewno nie wystartuje do 2013, a kiedy sie zacznie nie wiadomo. To nam Piotrek zaltwil u ministra. Ma do niego telefon przeciez.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Samorządna Jedlina

Wyjątkowe obchody

Referendum już 7 czerwca

Oświatowe decyzje

Zagłębie wznawia treningi