MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Moda Polska w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 25 lutego 2019, 8:32
Aktualizacja: 9:22
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wczoraj wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke – "Moda Polska".

Tadeusz Rolke to jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, prekursor fotografii reportażowej. Pracował dla czołowych polskich i zagranicznych pism, takich jak między innymi "Polska", "Przekrój" "Der Spiegel" czy "Die Zeit". Oprócz fotografii prasowej, reportażowej z równym powodzeniem i sukcesami zajmował się również fotografią mody.

Na wystawie w Wałbrzychu, zorganizowanej wspólnie przez Wałbrzyski Klub Fotograficzny i Starą Kopalnię zobaczyć można przeszło 30 niezwykłych zdjęć, przedstawiających zarówno modę panującą w Polsce w drugiej połowie XX wieku jak również zdjęcia portretowe Tadeusza Rolke. Kuratorem wystawy jest Jarosław Michalak. Wystawę można oglądać do 31 marca br.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wernisaż wystawy "Moda Polska" był częścią III Wałbrzyskiego Weekendu Fotograficznego, zorganizowanego w dniach 22, 23 i 24 lutego przez Wałbrzyski Klub Fotograficzny. W ramach Wałbrzyskiego Weekendu Fotograficznego odbyło się kilka wernisaży, ekspozycja otwarta, Bitwa na Zdjęcia 2018, prelekcja i spotkania autorskie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
1
14%
Dziwi
0
0%
Nudzi
4
57%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Wałbrzyski spektakl uczestniczy w konkursie

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Co będzie grane w Szaniawskim w najbliższych dniach?

Koncert ZPiT "Wałbrzych" – "Serduszka dwa" już w ten piątek

Prezydent przyznał środki finansowe na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego