Czytających: 4483

Szczawno-Zdrój: Mocna drużyna

Wtorek, 8 września 2020, 12:52
Sezon tenisowy 2020 jest jednym z bardziej intensywnych dla młodych tenisistów KT Szczawno Zdrój. Oprócz wielorakich występów indywidualnych nasi zawodnicy wystąpili w zawodach drużynowych, które swój początek miały w ostatnim tygodniu sierpnia, a zakończyły się dopiero w miniony weekend.

Największym sukcesem drużynowym było zdobycie tytułu V-ce MISTRZA POLSKI w kategorii do lat 14 na turnieju finałowym A w Bielsku Białej. Objaśniając, osiem najlepszych drużyn grało w finale A, a osiem kolejnych w finale B, o czym decydował ranking zawodników. Nasza drużyna w składzie Bruno Kokot, Alan Wazny, Jan Kluczyński i Filip Kosiński oraz kapitan Robert Kosiński w finale A pokonała kolejno SKT Promasters Szczecin, dalej AZS Poznań, by w finale po walce ustąpić jedynie drużynie gospodarzy BKT Advantage Bielsko Biała, a tym samym zapewniając sobie srebrny medal Mistrzostw Polski!!!

Ale to nie koniec, bowiem KT Szczawno Zdrój posiadając spory potencjał osobowy zawodników, wystawiło jeszcze jedną drużynę w kategorii U14, która wystąpiła w finale B rozgrywanym w Łodzi. Kornel Kolek, Andrzej Chorostin, Krystian Pniewski oraz Goran Burbo wraz z kapitanem Kacprem Gonciarzem wywalczyła wysokie 5. miejsce w finale B.

KT Szczawno Zdrój wystąpiło również w finale A kadetów – U16 w Grodzisku Mazowieckim. Tutaj drużyna w składzie Gabriel Wójcicki, Antoni Pankowski, Filip Bojko oraz Bruno Kokot, kapitan Robert Kosiński wywalczyła wysokie 5. miejsce w kraju ulegając w ćwierćfinale ekipie AZS Poznań. W meczu o piąte miejsce nasza drużyna pokonała MKT Łódź.

Uzdrowisko miało również swoich reprezentantów w finale A Skrzatów U12 w Krakowie. Drużyna KT Szczawno w składzie Goran Burbo, Michał Nadała, Marcel Guziński, Franciszek Mataczyński i kapitan Kacper Gonciarz drogą losowania już w pierwszej rundzie turnieju musiała uznać wyższość późniejszych Mistrzów Fakro Nowy Sącz. Ostatecznie szczawieńskie Skrzaty zajęły 7. miejsce w kraju.

Na sam koniec drużynowej rywalizacji tenisowej podczas Narodowego Dnia Tenisa we Wrocławiu rozgrywane były eliminacje drużynowe Talentiady – zawody do lat 10. Tutaj wystąpiło dziewięć drużyn z całego Dolnego Śląska. KT Szczawno Zdrój reprezentowali Ignacy Pankowski, Kajetan Kosiński, Szymon Górnicki, Marta Wójciakowska, Aleksandra Michalak a kapitanem był Robert Kosiński. Nasza drużyna nie miała sobie równych triumfując we wszystkich grach paratenisowych oraz tenisowych wygrywając cały turniej i zapewniając sobie udział w półfinałowym turnieju w Poznaniu.