MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Mobbing po wałbrzysku?

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 marca 2013, 17:00
Aktualizacja: Środa, 20 marca 2013, 7:33
Autor: PAW
Fot. PAW
Nie milkną echa wczorajszej konferencji prasowej posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Zalewskiej. Posłanka mówi wprost o tym, że w kilku instytucjach funkcjonujących w naszym regionie stosowany jest mobbing.

Posłana Anna Zalewska podała na konferencji trzy przykłady instytucji, w których, jej zdaniem, jest stosowany mobbing. Mowa o Uzdrowisku „Szczawno-Jedlina”, Śląskim Konsorcjum Autobusowym oraz o Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Posłanka wystąpiła do Państwowej Inspekcji Pracy o skontrolowanie tych jednostek. Takie kontrole zostały przeprowadzone w Uzdrowisku oraz ŚKA. Wykazały one pewne nieprawidłowości, ale Anna Zalewska nie zamierza poprzestać na pismach do PIP-u.
- Złe traktowanie pracowników stało się już zwyczajem – mówi Zalewska. – Mobbing jest obecny na każdym kroku i dlatego postanowiłam zareagować.

Anna Zalewska zapewnia, że zna sytuację, jaka istnieje w tych jednostkach z przekazów samych pracowników. Jest z nimi w stałym kontakcie.
- Napisałam do Ministra Skarbu Państwa, by skontrolował funkcjonowanie Uzdrowiska, bowiem mam wiele sygnałów świadczących, że nie dzieje się tam dobrze – mówi Anna Zalewska.

O sytuacji Uzdrowiska „Szczawno-Jedlina” wspomniał również wczoraj Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, który był z wizytą w Wałbrzychu. Należy pamiętać, że lada moment Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ma przejąć kierowanie Uzdrowiskiem.
- Jeśli chodzi o Uzdrowisko to nasza koncepcja zakłada zainwestowanie swoich środków w tę placówkę, po to byśmy później mogli czerpać z tego korzyści – mówi Rafał Jurkowlaniec. – Uzdrowisko może być nową jakością tego regionu. Mamy pomysły, jak tego dokonać.

Tymczasem Anna Zalewska odniosła się również do sytuacji panującej w Śląskim Konsorcjum Autobusowym, które odpowiada za transport miejski.
- Kontrola PIP-u wykazała szereg nieprawidłowości – mówi Zalewska. - Będą sprawę ŚKA kontynuować i uważam, że będzie miała ona swój dalszy ciąg.

Do posłanki zwrócili się pracownicy MOPS-u, którzy również skarżą się na złe traktowanie oraz mobbing ze strony swoich przełożonych.
- Mam sygnały o wulgarnym odnoszeniu się do pracowników MOPS-u przez ich przełożonych. Takie sytuacje są niedopuszczalne – uważa posłanka Zalewska.

W MOPS-ie trwa obecnie kontrola PIP-u, która wykaże, czy doszło w tej placówce do jakichkolwiek nieprawidłowości.

Czytaj również

Reaktywacja basenu

Wyborcza loteria

Duda w Wałbrzychu

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~pracownica 19-03-2013 17:29
pani grazynko bedzie goraco
~Jędrek 19-03-2013 17:58
No i co ? Pani poseł o co chodzi ? o wybory ? Bo juz Pani wiele mówiła ale nic nie załatwiła . I pytam co Pani robi znowu zadymy w Wałbrzychu ?
~Max 19-03-2013 18:15
Jezu! Pani (jeszcze)poseł, proszę zrozumieć, że 99,9 % tych niby "mobbingowanych" pracowników to źli pracownicy! Albo małe kompetencje, albo złe przygotowanie do pracy, albo zwykłe lenistwo tzw. "olewajstwo", albo...albo... W sumie nie ci ludzie na tym stanowisku i tyle. Pytanie: - który szef firmy nie chce wykazać się swoimi wynikami? Do tego musi mieć pracowników. A, że zwykle ich sam nie wybiera no to potem są problemy. Zdarzają się zwykłe "homąty i orczyki" ale taki jest świat...
~ja 19-03-2013 18:28
a w urzędzie miejskim? tam mobbing jest na kazdym kroku
~~~~~~~ 19-03-2013 18:57
Gadki typu na twoje miejsce jest 10 chętnych.
~giters 19-03-2013 19:24
heh niech zapytają ludzi pracujących na strefie to (ZOBACZĄ) co to prawdziwy mobbing i polak-przełożony
~ 19-03-2013 19:34
Szelemejek milczy, bo wie że zalewska ma racje!
~PiS 19-03-2013 19:49
Bo jest !
~Lenka! 19-03-2013 20:19
Polecam felietony pana Stanisława Michalkiewicza ! Tak dla higieny psychicznej!
~księgowy 19-03-2013 21:40
Mobbingu nie wyeliminuje i legion Zalewskich, bo Polacy są skundlani i poddawani homopraniu, przez co zawsze są łatwą ofiarą, jak nie dla przełożonego to dla urzędnika. To problem już mentalny, bo ofiara sama na to pozwala. Ja uważam, że głupie społeczeństwo ma to na co zasługuje. Za tchórzostwo na froncie jest sąd polowy, w czasie pokoju - upokorzenia i wrzody żołądka. Jak powiedział Gnom-Gomółka ; "Trzeba strzyc i golić to bydło a jak padnie-przerobić na mydło" Szełemiej na tym polu robi dobrą robotę, bo idzie na całość.Tak trzymać, aż się nauczą stawiać opór oprawcom.
~mieszkanka 20-03-2013 7:38
nie jestem pewna, czy Szełemej robi dobrą robotę, ludzie dużo wiedzą i pamiętają, że wybory już niedługo....nosił wilk razy kilka, pniosą i wilka. Niech się opamięta,nie pierwszy on i nie ostatni.
~gosc 14 20-03-2013 8:32
Zapytajcie pracownice .......... w Szczawnie co to mobbing!
~nosferatu 20-03-2013 8:38
Jak napisał @księgowy, mobbing jest częścią rzeczywistości, niestety Polacy są skundlani przez Polaków właśnie, pracowałem w firmach po zarządem obcokrajowców, ZAWSZE sytuacja diametralnie się zmieniała, kiedy zarząd obejmowali Polacy. Po za tym, myślę, że krzyk na temat mobbingu, to pewnego rodzaju paranoja, wymagający szef, nie musi być przestępcą. Jak się jest leniem, olewaczem i swoją robotę wykonuje się byle jak (w przypadku kierowców, często po chamsku) i pracodawca wyciąga konsekwencję mamy krzyk o stosowaniu mobbingu ! Jak tam Pani działania w sprawie WTBS Pani posłanko, obiecane 6mcy temu ? Jak widzę tematy "zastępcze" się rozmnażają. Niestety będzie dużo krzyku i jak zwykle lipa. Bo nie zmieni się nic. Dla tego PO-PiSowi trzeba powiedzieć do widzenia !
~bolo 20-03-2013 9:58
...jak się dziecku nie chce uczyć a rodzicom dopilnować to mówią że ma ADHD, innym razem nieroby wymyśliły mobbing - ludzie stuknijcie się w głowę i ...
~Ona na na na 20-03-2013 10:15
PIP powinien zainteresować się też Starostwem w Wałbrzychu. Pan Komisarz chyba przekracza swoje obowiązki zajmując się polityką kadrową. Rola Komisarza to chyba doprowadzić do wyborów o ile mi wiadomo. Co innego jakby miał jeszcze te dwa niecałe lata rządzić. Wszystko w białych rękawiczkach a ludzie się boją o tym mówić.
~Kolo W 20-03-2013 13:03
Odnosnie złych pracowników- nie osądzaj bo będziesz sądzony - Gro pracowników jest bardzo dobrych, tylko zamiast wywierania presji należy przyzwoicie zapłacic. Nie ma lepszej motywacji do pracy od pieniędzy. Natomiast szefa należy szanować a nie się bać. Madry szef na szacunek zapracuje sobie wymaganiami i dobrym traktowaniem prcowników.
~żona 20-03-2013 18:05
Słówko do Maxa.Jak można mówić o ludziach,których się nie zna,że to żli pracownicy?Kierowca komunikacji miejskiej wstaje o drugiej rano/właściwie to w nocy/pracuje 10,11 a nawet 12 godz.Przychodzi do domu z oczmi czerwonymi jak indor ze zmęczenia.Kiedy pracuje na drugą zmianę wraca o pierwszej czasmi drugiej w nocy.W miesiącu ma 200,a często sporo więcej przepracowanych godz.Norma to około 160 godz.zarobek poniżej dwóch tysięcy.Ciekawa jestem czy podjął byś się tej pracy.A kwalifikacje mają bardzo wysokie inaczej nie mogliby pracować tam gdzie pracują,dlatego puknij się w głowę człowieku zanim znowu coś napiszesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przyjedzie Duda

Mierzą prędkość

Otrzymali ozonatory