MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Mniej kąpielisk na lato

Wiadomości: REGION
Środa, 17 czerwca 2009, 18:57
Aktualizacja: Czwartek, 18 czerwca 2009, 9:12
Autor: Szela
Wałbrzych – ostatnie porządki na basenie przy ul. Bystrzyckiej
Fot. Szela
Nie powiodła się próba reaktywacji kąpielisk w Grzędach koło Czarnego Boru oraz w Starych Bogaczowicach. Obydwa akweny będą tego lata nadal wyłączone z eksploatacji.

Próby zachęcenia dzierżawców do zagospodarowania malowniczego terenu w Starych Bogaczowicach spełzły na niczym, mimo ogłaszania kolejnych przetargów. - To kosztowna inwestycja, bo trzeba zapewnić ratowników, toalety, wywóz śmieci i wymianę wody. Jej powodzenie zależy jednak głównie od pogody, a ta, jak wiadomo, jest kapryśna – mówi wójt gminy Leszek Świętalski. Niecka basenu zarasta więc trawą, a szanse, by w najbliższym czasie wypełniła się wodą, są znikome.

Jeszcze więcej problemów jest w Grzędach, bo tam jeszcze parę lat temu tętnił życiem prężny ośrodek rekreacyjny. Jednak od kiedy został porzucony przez dzierżawcę, popada w ruinę, a mieszkający w pobliżu ludzie martwią się o swoje bezpieczeństwo. - Nawet jeśli uruchomimy Grzędy, to co najwyżej będzie można tam popływać łódką – przyznaje wójt Czarnego Boru, Andrzej Chmielewski. Czyli będzie podobnie jak w Zagórzu Śląskim, gdzie na Jeziorze Bystrzyckim kontakt z wodą można mieć jedynie z pokładu jednostki pływającej.

Przygotowania do sezonu letniego są natomiast na finiszu na basenie przy ul. Bystrzyckiej w Wałbrzychu. - Tradycyjnie uruchomimy kąpielisko w pierwszym dniu wakacji, czyli 20 czerwca – zapewnia szef Ośrodka Sportu i Rekreacji, Mariusz Gawlik. W tej chwili w obiekcie trwają ostatnie przygotowania, a główna niecka już jest wypełniona wodą. O tym, że basen w Szczawnie Zdroju także będzie w tym sezonie dostępny dla mieszkańców, zapewniają władze gminy. Pytania są uzasadnione, bo teren, na którym znajduje się kąpielisko, został przeznaczony pod budowę okazałego spa, z basenami, hotelem i innymi obiektami rekreacyjnymi. Na razie jednak jeszcze będzie służył mieszkańcom Szczawna i pobliskich dzielnic Wałbrzycha.

Gdyby pojawiły się upały, po ochłodę w basenach można się wybrać także do Głuszycy, Jaworzyny Śląskiej czy Radkowa. Mieszkańcy gminy Mieroszów, położonej blisko granicy z Czechami, mają jeszcze większy wybór, z którego zresztą korzystają od dawna. Chodzi o kąpieliska w Broumovie czy Policach nad Metują – duże, nowoczesne, estetyczne. Po wejściu do strefy Schengen ich dostępność znacznie się zwiększyła.

Czytaj również

Dożynkowa msza

Niebezpiecznie w rejonie PSP nr 23

Oni szkolą najlepiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wiktorwspanialy 17-06-2009 20:17
Tylko, że w zeszłym roku sezon w Grzędach był w pełni!! Tyle, że bez ratowników!! Całe rodziny przyjeżdżały tam grillować i popływać!! I pewnie w tym roku też tak będzie!!
custome 17-06-2009 20:48
dokladnie, Grzedy same sobie radzą. Jak zwykle nic w Polsce się nie opłaca i wszystko się zamyka bo tak jest łatwiej. Gratulacje jak zwykle radnym bezradnym oraz władzom Wałbrzycha i okolic.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kibice chcą remontu

Pamiętali o Sybirakach

Problemy Aqua Zdroju

Obiekt jak marzenie

Przelew dla Wałbrzycha