Wałbrzych: Młodzieżowi koszykarze powrócili na parkiety

Czwartek, 14 lutego 2013, 13:18
Aktualizacja: 13:19
Za nami mecze zespołów kadetów koszykarskiego Górnika Wałbrzych.

Kadeci z rocznika 1998, których szkoli Bartłomiej Józefowicz, rywalizują o miejsca 9-17 na Dolnym Śląsku. W pierwszym meczu musieli uznać wyższość WKK II Wrocław. Zespół z Wrocławia wygrał spotkanie 73-57. Może wałbrzyszanie osiągnęliby lepszy rezultat, gdyby w drużynie większa liczba zawodników punktowała.

Górnik Wałbrzych - WKK II Wrocław 57:73 (11:26, 18:23, 16:14, 12:10)

Górnik: Grabka 23, Ziemski 16, Kłyż 10, Wize 8, Burdeński 0, Wróblewski 0, Sot 0, Mizgalski 0, Centkowski 0, Fiedorowicz 0.

Kadeci Górnika z rocznika 1997 walczą o lokaty 1-8. Nasi po zaciętym boju pokonali Turów Zgorzelec 71-65. Kluczowe role w drużynie Pawła Domoradzkiego odegrali Krzymiński, Kołaczyński, Jeziorowski i Szmidt. Pierwsza kwarta należała do dobrze grających w ofensywie wałbrzyszan. W drugich 10 minutach coś się w zespole Górnika zacięło i do przerwy było 33-37 dla Turowa. Trzecia kwarta była niezwykle wyrównana. Wałbrzyszanie po 30 minutach zdołali zmniejszyć dystans do 2 punktów (51-53). Ostatnie 10 minut to popisowa gra Górnika. Biało-niebiescy nie dość, że odrobili straty, to jeszcze wyszli na prowadzenie i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny.

Górnik Wałbrzych - Turów Zgorzelec 71:65 (24:16, 9:21, 18:16, 20:12)

Górnik: Krzymiński 17, Kołaczyński 17, Jeziorowski 12, Szmidt 11, Durski 8, Szymanowski 2, Dargacz 2, Smoleń 2, Sumiński 0, Jarosiński 0, Kaczuga 0, Burdek 0.