Czytających: 6471
Zalogowanych: 6

Wałbrzych: Młodzieżowa rywalizacja na wysokim poziomie

Poniedziałek, 5 lutego 2018, 12:05
W hali wałbrzyskiej TOYOTY odbył się IV Turniej Orlików o Puchar Prezesa PUKS Victoria Wałbrzych.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Rozgrywki grupowe wygrały zespoły AP Victoria przed Kamiennogórską Akademią Piłkarską, a w grupie 2 F.A Lwówek Śl. Przed Basztą Wałbrzych. I te zespoły utworzyły Ligę Mistrzów, a pozostały drużyny utworzyły Ligę Europejską. Ligę Mistrzów wygrał zespół Baszty Wałbrzych, przed F.A. Lwówek Śl , AP Victoria i KAP II Kamienna Góra. Ligę Europejską wygrał zespół KAP Kamienna Góra przed Kuźnią Jawor i Pogonią Pieszyce i Zagłębiem Wałbrzych. Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju otrzymali Kacper Szatan z F.A. Lwówek Śl. – najlepszy bramkarz, Paweł Dusza z Kuźni Jawor - najlepszy zawodnik, królem strzelców turnieju z 7 bramkami został Krystian Worski z AP Victoria Wałbrzych. Ponadto w każdej drużynie statuetki otrzymali najlepsi zawodnicy w swoich zespołach wytypowani przez swoich trenerów. A już 17 lutego Victoria Wałbrzych będzie organizatorem kolejnego turnieju w hali TOYOTY, tym razem w kategorii Skrzatów, w którym wystąpi 12 zespołów.