MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Młodzieżowa Rada Gminy powstała w Czarnym Borze

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Wtorek, 18 lutego 2014, 16:37
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:44
Autor: red
Fot. użyczone
14 lutego 2014 roku w Czarnym Borze odbyły się pierwsze wybory do Młodzieżowej Gminy Czarny Bór.

Kampania wyborcza w szkole trwała kilkanaście dni. Uczniowie gimnazjum zabiegali o głosy swoich kolegów prześcigając się w pomysłach. W specjalnie wyznaczonym miejscu w placówce pojawiły się plakaty wyborcze z hasłami zachęcającymi do udziału w wyborach oraz prezentujące programy wyborcze poszczególnych kandydatów. Do urn poszło 95 uczniów gimnazjum na 125 osób uprawnionych, co daje 76% frekwencję. Uczniowie posiadający czynne prawo wyborcze wybierali 7 radnych z gimnazjum oraz 2 radnych ze szkół ponadgimnazjalnych. Wybory odbyły się na auli gimnazjum i przebiegły bez zakłóceń. Wyniki wyborów są prawomocne po 30 dniach od ich opublikowania, a pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy planowana jest na przełomie marca i kwietnia 2014 roku.

W skład Młodzieżowej Rady Gminy Czarny Bór z ramienia Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze zostali wybrani: Patryk Smolarz, Nikola Koziarczyk, Margareta Poręba, Roksana Kapuła, Natalia Kożuch, Dominika Skowrońska, Kamila Rakowska, a ramienia szkół średnich - Klaudia Łatka i Małgorzata Kramarczyk.

Młodzieżowa Rada Gminy jest instytucją, która zapewnia młodzieży udział w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z jej grupą wiekową na poziomie lokalnym. Ukonstytuowanie młodzieżowej Rady pozwala na dialog między młodzieżą, a przedstawicielami Rady Gminy i Wójtem, co przyczynia się do zwiększenia skuteczności podejmowanych rozwiązań przez władze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Posprzątają park

MBP CK zaprasza

13–latek za kierownicą

PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Przyjedzie Duda

Biwak Survivalowy

Postępy widoczne

Aby sprzedać mieszkanie we Wrocławiu, musisz dobrze się przygotować