MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzież ewakuowana ze szkoły

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 9 listopada 2015, 10:17
Autor: red
Fot. użyczone
W ramach działań prewencyjnych w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Wałbrzychu odbyła się próbna ewakuacja młodzieży i pracowników szkoły.

Ewakuacja ta miała odmienny charakter, ponieważ w działaniach brały udział jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Straży Miejskiej.

Całość przedsięwzięcia miała za zadanie zobrazować spełnienie warunków bezpieczeństwa pod względem ochrony przeciwpożarowej obiektu szkolnego. Obszerna powierzchnia użytkowa budynku oraz fakt, że od września bieżącego roku szkolnego w gimnazjum uczy się dodatkowo ponad dwustu uczniów ze zlikwidowanego Gimnazjum nr 3, było powodem podjęcia decyzji o przeprowadzaniu akcji ewakuacyjnej o znacznie większym przedsięwzięciu i skali. Całość akcji oparta została o realistyczny scenariusz, gdzie mieliśmy do czynienia z zamkniętymi wyjściami ewakuacyjnymi, zadymieniem na pierwszej kondygnacji i osobami poszkodowanymi pozostałymi w budynku szkolnym. Próbna ewakuacja szkoły odbywała się również w ramach działań resortowych realizowanych przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Czytaj również

Niepewny los basenu

Większość za rządzącymi

Kamieniecka oddana

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ewakuacja 9-11-2015 15:52
Ja myślałam że ewakuacja ze względu na Anne Zalewską, która została ministrem edukacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietuzinkowa postać

Obchodzili rocznicę

Nobel dla Tokarczuk!

Nauczyciele docenieni

Udany festyn