Czytających: 5200

Wałbrzych/REGION: Młodzicy z wicemistrzostwem

Środa, 4 marca 2020, 14:28
Aktualizacja: 14:30
Siatkarski turniej finałowy, jak przystało na najlepsze drużyny dolnośląskie, stał na bardzo wysokim poziomie. Przed pierwszym gwizdkiem wszystkie rozstrzygnięcia były możliwe – każdy mógł zając zarówno 1 jak i 4 miejsce.

Pierwszy mecz turnieju finałowego obfitował w wiele emocji – tych sportowych jak i na trybunach. Obie drużyny żywiołowo wspierały grupy kibiców, ostatecznie wojnę nerwów wygrali Jelczanie wygrywając w tie breaku.

Drugie spotkanie również rozstrzygnęło się w trzeciej partii – w niej wydawało się, że wygrana w drugim secie Jaworzan uskrzydli cały zespół, tak się jednak nie stało i decydującego seta i w ostateczności mecz wygrali gracze Volley Jelcz-Laskowice.

Przed trzecim spotkaniem kibice wiedzieli, że batalia toczyć się będzie o wicemistrzostwo Dolnego Śląska w sezonie 2019/20. Gracze Chełmca zagrali to spotkanie koncertowo, dodatkowo prezentując się w nowych strojach, przypieczętowali dominację w tych zawodach zwyciężając pewnie 2:0 Spartakusa Jawor. Cały turniej oglądał nadkomplet publiczności a kibicom Chełmca dziękujemy za żywiołowy doping, który z pewnością dodał sił podopiecznym Tomasza Botwiny.

Chełmiec Wałbrzych – Volley Jelcz-Laskowice 1:2 (19:25, 25:14, 14:16)
Volley Jelcz-Laskowice – Spartakus Jawor 2:1 (25:20, 17:25, 15:2)
Chełmiec Wałbrzych – Spartakus Jawor 2:0 (25:22, 25:18)