Czytających: 3259

Opalenica: Młodzicy Górnika rozpoczynają walkę o medale Mistrzostw Polski od zwycięstwa!

Środa, 8 czerwca 2011, 12:15
Aktualizacja: 1:11
Autor: MDvR
W pierwszym spotkaniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski koszykarzy U–14 rozgrywanego w Opalenicy zawodnicy Górnika Wałbrzych pokonali TKM Włocławek 58:53!

Spotkanie rozpoczęło się dla młodych koszykarzy Górnika bardzo dobrze. Po 10 minutach wałbrzyszanie prowadzili 13:10. Druga kwarta też padła naszym łupem, dzięki świetnej obronie i słabej skuteczności rzutowej rywali wygraliśmy tą ćwiartkę 11:4 i na przerwę schodziliśmy prowadząc 24:14. Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodził koszykarze z Włocławka. Przeciwnikom w końcu zaczęły wychodzić akcje w ofensywie i przed ostatnią kwartą prowadziliśmy już tylko różnicą pięciu „oczek”. W ostatniej części gry zawodnicy TKM doprowadzili nawet do remisu, jednak końcówka należała do Górnika, dzięki skutecznym akcjom Szmidta i Szymanowskiego, a także dwóm celnym rzutom wolnym Krzymińskiego na 3 sekundy przed końcową syreną pokonaliśmy rywali 58:53.

TKM Włocławek – JKKS Górnik Wałbrzych 53:58 (10:13, 4:11, 20:15, 19:19)

Górnik: Szymanowski (20), Kołaczyński (14), Krzymiński (9), Szmidt (6), Krzepina (4), Sumiński (3), Jarosiński (2), Kłyż, Durski, Kaczuga, Kowalski, Jeziorowski