Opalenica: Młodzicy Górnika rozbici przez koszykarzy ze stolicy

Czwartek, 9 czerwca 2011, 17:29
Aktualizacja: Piątek, 10 czerwca 2011, 9:14
Autor: MDvR
W drugim spotkaniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski U–14 młodzicy Górnika Wałbrzych musieli uznać wyższość Polonii Warszawa przegrywając 25:63.

Od początku spotkania bardzo dobrze rozpoczęli Szmidt i Kołaczyński, jednak ich łączna zdobycz 11 punktów nie uchroniła Górników przed porażką w pierwszej kwarcie. Po 10 minutach Polonia Warszawa prowadziła 17:13, głównie dzięki dobrej dyspozycji Bendera, zdobywcy 6 „oczek”. Druga ćwiartka to już wyraźna dominacja rywali, biało-niebiescy zagrali katastrofalnie w ataku zdobywając zaledwie dwa punkty. Po 20 minutach warszawiacy prowadzili 30:15. Po przerwie wyraźnie lepsi cały czas był przeciwnicy, którzy wygrali trzecią odsłonę 12:5 i przed ostatnią dziesiątką prowadzili różnicą 22 punktów. W ostatniej części gry koszykarze Polonii nie zamierzali zwolnić tempa i znokautowali biało-niebieskich 21:3. Młodzicy Górnika przegrali ostatecznie 25:63 i jutro powalczą z Jagiellonką Warszawa o awans do strefy medalowej.

Polonia Warszawa – JKKS Górnik Wałbrzych 63:25 (17:13, 13:4, 12:5, 21:3)

Górnik: Kołaczyński (8), Szmidt (6), Krzymiński (5), Jarosiński (2), Kaczuga (2), Sumiński (2), Kłyż, Szymanowski, Durski, Krzepina, Kowalski, Jeziorowski