Zalogowanych: 6

Wałbrzych: Młodzicy Górnika deklasują drugą drużynę Zastalu

Czwartek, 3 grudnia 2009, 23:27
Aktualizacja: 23:35
Druga drużyna Zastalu Zielona Góra nie miała najmniejszych szans w meczu ze starszymi o rok zawodnikami Górnika Wałbrzych. Biało–niebiescy wygrali, aż 185:19.

Młodsi od swoich rywali zielonogórzanie przyjechali do Wałbrzycha, aby powalczyć o jak najkorzystniejszy wynik. Już po pierwszych 10 minutach pewne było, że wywiozą z Wałbrzycha jedynie złe wspomnienia. Fantastycznie mecz rozpoczął Kołkowski, który w całym spotkaniu rzucił 62 punkty. Po pierwszej kwarcie podopieczni Wojciecha Krzykały prowadzili 42:2. Po kolejnych 10 minutach było 97:5. Z każda kolejną sekunda przewaga naszych graczy wzrastała, a na koniec meczu wyniosła, aż 166 oczek.

Wygrana z Zastalem II Zielona Góra była piątym zwycięstwem młodzików Górnika, którzy teraz zajmują trzecią pozycję w tabeli.

Górnik Wałbrzych - Zastal II Zielona Góra 185:19 (45:2, 52:3, 45:8, 43:6)
Górnik: Kołkowski 62, Szymanowski 26, Krzymiński 25, Kołaczyński 18, Durski 16, Kłyż 12, Kaczuga 8, Zieliński 6, Kowalski 4, Wróbel 4, Sumiński 4