Wałbrzych: Młodzi siatkarze Victorii PWSZ słabo radzą sobie w rozgrywkach ligowych

Wtorek, 8 listopada 2011, 15:10
Aktualizacja: 15:12
Nie wiedzie się siatkarzom Victorii PWSZ w rozgrywkach II ligi siatkarskiej. Niewiele lepiej spisują się młodzi siatkarze Victorii występujący w rozgrywkach juniorów, kadetów oraz młodzików.

Juniorzy Victorii w ostatnim meczu ulegli Spartakusowi Jawor 1-3. Pierwszy set nasi przegrali po wyrównanym boju do 28. W drugim secie to wałbrzyszanie zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i zwyciężyli do 23. Trzecia partia to wygrana Jawora do 22, a czwarty set to już pewne zwycięstwo gości do 16.

Już jutro Victoria zagra w Górze z miejscową Pogonią.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Spartakus Jawor 1-3 (28-30, 25-23, 22-25, 16-25)

Tabela juniorów:

1. Spartakus Jawor 9 13:13
2. Pogoń Góra 9 11:12
3. KS Milicz 9 11:13
4. Victoria PWSZ Wałbrzych 8 12:8 8
5. Młodzik Bystrzyca Oławska 7 10:11

Kadeci Victoria rozegrali w ostatnim czasie dwa mecze i niestety, oba przegrali. Najpierw bez walki ulegli w Kamiennej Górze miejscowemu Kus-Kus Sudety, a następnie w pięciosetowym boju musieli uznać wyższość Spartakusa Jawor. Szkoda zwłaszcza przegranej w tym drugim spotkaniu, bo Victoria prowadziła 2-1 w setach, ale dwie ostatnie partie należały do Jawora.

Kus-Kus Sudety Kamienna Góra – Victoria PWSZ Wałbrzych 3-0 (25-20, 25-22, 25-16)

Victoria PWSZ Wałbrzych – Spartakus Jawor 2-3 (16-25, 25-21, 25-17, 24-26, 7-15)

Tabela kadetów:

1. KUS-KUS SUDETY Kamienna Góra 8 12:0
2. Spartakus Jawor 5 6:5
3. Victoria PWSZ Wałbrzych 4 5:6
4. UKS Przy Gimnazjum w Pieńsku 4 3:6
5. Opal Kudowa Zdrój 3 0:9

Najsłabiej spośród naszych młodych siatkarzy grają dotychczas młodzicy Victorii. Oni w kolejnych turniejach ponieśli kolejne porażki z Gwardią Wrocław i Dwójką Milicz. Na plus należy jedynie zapisać im wygranego seta w konfrontacji z Dwójką Milicz.

Gwardia Wrocław – Victora PWSZ Wałbrzych 2-0 (25-11, 25-17)
Dwójka Milicz – Victoria PWSZ Wałbrzych 2-0 (25-20, 25-18)

Victoria PWSZ – Gwardia Wrocław 0-2 (13-25, 13-25)
Victoria PWSZ Wałbrzych – Dwójka Milicz 1-2 (26-24, 16-25, 7-15)