MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Młodzi siatkarze będą rywalizować w Aqua Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 2 marca 2019, 13:44
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
W najbliższą niedzielę Wałbrzych będzie stolicą mini siatkówki na Dolnym Śląsku. Do Centrum AQUA ZDRÓJ przybędzie 30 zespołów rywalizować o awans do finału ogólnopolskiego.

Udział potwierdziły zespoły z takich miast jak: Wrocław, Świdnica, Jawor, Lubań, Radków, Miękinia, Brzeg Dolny, Milicz, Kinder Volley oraz w ramach gospodyń zawodniczki MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Do rozegrania blisko 100 meczów na 6 boiskach równocześnie!

Rozgrywki Kinder + Sport to międzynarodowe mistrzostwa dla dzieci w wieku szkół podstawowych. W trzech kategoriach wiekowych (dwójki, trójki i czwórki odpowiednio roczniki 2008, 2007 i 2006) pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej, drużyny walczą o awans do ścisłego finału krajowego. W Wałbrzychu gościć będziemy kategorię „trójek” – rocznik 2007. Pierwszym etapem są turnieje eliminacyjne, po dwóch odsłonach najlepsza ósemka walczy między sobą o jak najlepsze rozstrzygnięcia. Pierwsze dwa zespoły (w tym przypadku z grona 30) reprezentować będą Dolny Śląsk w dalszych etapach ogólnopolskich. Ambasadorami rozgrywek są byli reprezentanci Polski w siatkówce i medaliści Mistrzostw Świata i Europy, Sebastian Świderski i Piotr Gruszka.

Otwarcie i start turnieju w najbliższą niedzielę 3 marca o godz. 10:00 Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA-ZDRÓJ ul. Ratuszowa 6 – zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Zastępca burmistrza Boguszowa–Gorc zawiesza członkostwo w partii Porozumienie

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Anna Zalewska mówiła o sytuacji w edukacji

Dziewczęta pokazały sporo dobrej siatkówki

Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju

III liga siatkówki kobiet: Zachować status niepokonanych

II liga siatkówki mężczyzn: Nie było łatwo w drugim meczu z Żaganiem