Czytających: 4432

Wrocław: Młodzi piłkarze Górnika liderem rozgrywek

Środa, 27 października 2010, 13:34
Aktualizacja: 13:35
Trwa świetna passa juniorów wałbrzyskiego Górnika. Tym razem wałbrzyszanie wygrali na wyjeździe z Wratislavią 6–3 i nadal przewodzą w tabeli.

Wprawdzie Wratislavia zajmowała przed tą kolejką znacznie słabszą pozycję od zawodników Górnika, ale życie nie raz pokazało, że nie wolno lekceważyć niżej notowanego rywala. Młodzi wałbrzyszanie pamiętali o tym fakcie i już w pierwszych 45 minutach zdobyli dwa gola. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mateusz Kubowicz, który świetnie wykonał rzut wolny. Ten sam zawodnik zdobył również drugiego gola po dośrodkowaniu Radziemskiego.

Po zmianie stron oba zespoły prezentowały radosny futbol. Było sporo sytuacji podbramkowych, interwencji bramkarzy. Zarówno gospodarze jak i biało-niebiescy postawili na atak, nieco zapominając o defensywie. Na początku drugiej odsłony znów gola dla Górnika zdobył Kubowicz po podaniu Zasady. Kubowicz był też bohaterem akcji z 60. minuty, kiedy ponownie (czwarty raz tego dnia) pokonał golkipera miejscowych. Po tej bramce lider z Wałbrzycha zaczął popełniać proste błędy i to bardzo szybko wykorzystali gracze z Wrocławia, zdobywając gola na 1-4. Chwilę później na 1-5 wynik podwyższył Matuszak, ale kolejne minuty to ambitna postawa Wratislavii i efektem dwa zdobyte gole. Wynik 3-5 utrzymywał się do 83. minuty, kiedy końcowy rezultat spotkania ustalił Chajewski.

Wratislavia – Górnik Wałbrzych 3-6 (0-2)

Górnik: Jarosiński – Radziemski. Rosicki, Matuszak, Piątek (78’ Kucharski) – Kaszuba, Drąg, Bartkowiak, Buziałkowski (46’ Zasada) – Kubowicz, Chajewski