Czytających: 4863

Region: Młodzi koszykarze grali ze zmiennym szczęściem

Środa, 6 października 2010, 13:03
Aktualizacja: 13:04
W rozgrywkach młodzieżowych wałbrzyscy kibice pilnie śledzą wyniki juniorów Górnika Wałbrzych oraz kadetów Górnika Nowe Miasto. Nasze drużyny grały ze zmiennym szczęściem.

Juniorzy Górnika Wałbrzych radzą sobie na razie wyśmienicie. Po wysokim zwycięstwie nad Nysą Kłodzko, tym razem wałbrzyszanie pojechali na mecz do Wrocławia z miejscową Gwardią. Spotkanie miało jednostronny przebieg. Już do przerwy Górnik prowadził 54-19. W dwóch kolejny kwartach przewaga wałbrzyszan systematycznie rosła i ostatecznie nasi wygrali 111-36. Po dwóch zdecydowanych zwycięstwach Górnik przewodzi w tabeli. Oprócz biało-niebieskich dwoma zwycięstwami mogą się również pochwalić zawodnicy Gimbasketu Wrocław.

W rozgrywkach kadetów koszykarze Górnika Nowe Miasto udało się do faworyta rozgrywek, czyli Śląska Wrocław. Pierwsza kwarta była jeszcze w miarę wyrównana (22-14 dla Śląska), jednak z każdą minutą przewaga wrocławian rosła. Ostatecznie Śląsk rozgromił Nowe Miasto 125-39.

Gwardia Wrocław – Górnik Wałbrzych 36-111 (11-30, 8-24, 9-23, 8-34)

Śląsk Wrocław – Górnik Nowe Miasto 125-39 (22-14, 37-8, 37-7, 29-10)